Nabór

Szanowni Rodzice,
zapraszamy na pierwsze zebranie z Panią Dyrektor – 06.06.2022 r. godz. 16.30 – obecność obowiązkowa, prosimy o przybycie bez dzieci
.

Od 13 czerwca, od godz.10.00 do 17 czerwca RUSZA REKRUTACJA UZUPEŁNIAJĄCA do poznańskich przedszkoli (treść dokumentów do pobrania).

Prezentujemy terminy postępowania rekrutacyjnego i uzupełniającego do publicznych przedszkoli na rok szkolny 2022/2023 oraz udostępnione nam dokumenty, w tym wniosek o przyjęcie dziecka do przedszkola (do pobrania)

na stronie miejskiej NABÓR: https://nabor.pcss.pl/poznan/przedszkole/dokumenty
zamieszczone są dokumenty wymagane w procesie rekrutacji oraz szczegółowy Informator dla Rodziców.

Zapraszamy Państwo do obejrzenia filmu oprowadzającego po Przedszkolu nr 22 im. Chatka Puchatka.

Dlaczego my?

• miejsce przyjazne dzieciom i rodzicom
  • nasi podopieczni są laureatami wielu konkursów
  • piękny, duży, naturalnie wyposażony ogród, w którym odbywają się codzienne zabawy oraz pikniki i imprezy integracyjne naszych wychowanków i ich rodzin
  • cierpliwa i zawsze uśmiechnięta kadra pedagogiczna i zespół pracowników
  • dogodne dla rodziców godziny pracy
  • wszystkie posiłki przygotowywane są w kuchni przedszkolnej
  • innowacyjne metody nauczania z wykorzystaniem interaktywnych tablic multimedialnych
  • kameralne, pełne ciepła i serdeczności miejsce.

Nieco o nas

NASZE PRZEDSZKOLE MIEŚCI SIĘ W PARTEROWYM BUDYNKU OTOCZONYM ZIELONYM OGRODEM O POWIERZCHNI PONAD 4000 M2 Z PLACEM ZABAW DLA DZIECI.

Przedszkole jest czynne w godzinach 6.00-17.00

W budynku Przedszkola mieszczą się 4 sale do zajęć i zabaw z dziećmi, kuchnia wydająca posiłki dla 100 dzieci wraz z zapleczem, sekretariat, pokój do zajęć logopedycznych pełniący również funkcję pokoju nauczycielskiego, w którym można swobodnie porozmawiać z rodzicami. Dużym atutem naszego Przedszkola jest ogród pełen zieleni. Zielone otoczenie przedszkola oraz duży plac zabaw ze sprzętem ogrodowym sprawiają, że przedszkolaki wiele czasu spędzają na świeżym powietrzu. Kadra pedagogiczna posiada kwalifikacje w zakresie wychowania przedszkolnego i ustawicznie doskonali swój warsztat, niezależnie od stażu pracy. Nauczycielki potrafią stworzyć dzieciom prawidłowe warunki do rozwoju intelektualnego poprzez różnorodne zajęcia zachęcające dziecko do aktywności, dostosowane do jego zainteresowań i możliwości psychofizycznych. Wszystkie osoby zatrudnione w Przedszkolu są w pełni zaangażowane w opiekę nad dziećmi. Nasi wychowankowie uczą się wyrażania swoich potrzeb i uczuć, poczucia własnej wartości, koleżeństwa.

Chatka Puchatka” – to Przedszkole:

• przyjazne dzieciom, rodzicom, bezpieczne
  • w którym zabawa przeplata się z nauką
  • w którym dzieci są wrażliwe na drugiego człowieka, na sztukę, przyrodę
O Przedszkolu Nauka

Przedszkole, w którym dla dzieci prowadzimy urozmaicone zajęcia według ciekawych programów dostosowanych do wieku:

• Piłka nożna
  • Judo
  • Szachy
  • Taniec klasyczny (balet)
  • Zombaila dla dzieci
  • Zajęcia językowe z elementami logopedii
  • Gimnastyka korekcyjna
  • Religia dla dzieci starszych
  • Zabawy literkowe i matematyczne
  • Zajęcia muzyczno-rytmiczne z elementami logorytmiki
  • Środowisko z ekologią
  • Warsztaty kreatywne z elementami plastyki i techniki oraz nauki o sztuce
  • Zajęcia kulinarne
  • Bajkoterapia i muzykoterapia
  • Klub małego ogrodnika
  • Profilaktyka logopedyczna
  • Koncerty muzyczne
  • Warsztaty chemiczne

Przedszkole uczące dzieci radzenia sobie we współczesnym świecie, uczące mądrości, samodzielności i odwagi. Pozytywnie postrzegane przez rodziców, mówią o nas – „przedszkole otwarte dla rodziców”. Bardzo aktywnie działająca w placówce Rada Rodziców wspiera działania podejmowane przez Przedszkole. Współpracujemy z osobami, placówkami, instytucjami, którym na sercu leży dobro dzieci. Nasze przedszkolaki są laureatami wielu konkursów na forum miasta i kraju. Pracujemy w oparciu o zindywidualizowany program rozwoju każdego dziecka. Przedszkole, którego wychowankowie rozpoczynają z sukcesem i bez stresu naukę w szkole.