Nasza Kadra

DYREKTOR PRZEDSZKOLA – Ewa Wojcieszak

Ewa Wojcieszak

Jestem nauczycielem dyplomowanym, który od 2005 roku pełni funkcję dyrektora Chatki Puchatka. We wszystkich moich poczynaniach przyświeca mi zasada prowadzenia szerokiego dialogu między wszystkimi stronami społeczności przedszkolnej oraz dążenie do modelu przedszkola otwartego, radosnego, przytulnego, bezpiecznego i przyjaznego dziecku. Miejsca, w którym dzieci uczą się wrażliwości na przyrodę, sztukę, a przede wszystkim na drugiego człowieka.

W moim życiu najbardziej ukochałam dzieci i świat przyrody, dlatego największym moim sukcesem jest ogólnopolska nagroda – Statuetka Rajskiego Jabłuszka – przyznana za „budzenie miłości dla środowiska przyrodniczego i poczucia odpowiedzialności za nie w serduszkach i umysłach najmłodszych Polaków (w szczególności Poznaniaków)”.

NAUCZYCIELKA – Małgorzata Malczewska

Małgosia Malczewska - Nauczycielka

Jestem urodzoną optymistką; każdego dnia staram się zaczynać na nowo…. Cieszy mnie możliwość budowania relacji z kreatywnymi, pełnymi zapału, szczerymi Dzieciakami, które zaskakują swoimi pomysłami, pytaniami i swoją różnorodnością. Zachwyca mnie zmienność i powtarzalność polskich pór roku. Smakuję dobre książki i codzienną porcję aromatyzowanej herbaty z miodem. Cenię sobie czas spędzany z Rodziną na rowerowych wyprawach, nadmorskim odpoczynku, czy wędrówkach po parkach i lasach.

ASYSTENTKA NAUCZYCIELA – Karolina Cendalska

Karolina Cendalska

ASYSTENTKA NAUCZYCIELA – Agnieszka Przybecka

Agnieszka Przybęcka

NAUCZYCIELKA – Alicja Nowaczyk

Alicja Nowaczyk - Nauczycielka

Za co kocham być nauczycielem w przedszkolu?

• Po prostu lubię dzieci: są urocze, zabawne, śmieszne, zapewniają mi całą gamę emocji i wyzwań. Uczę się od nich, a one uczą się ode mnie.
  • Codziennie poznaję świat na nowo – przygotowywanie zajęć sprawia, że zastanawiam się nad tym,  czym wiele osób nigdy nie zaprzątało sobie głowy. Jednocześnie poprzez wymyślanie odpowiedzi na pytania, codziennie uczę się czegoś nowego i poszerzam wiedzę.
  • Staję się lepszym człowiekiem – praca z dziećmi, od których wymaga się określonych zachowań i których tych zachowań się naucza, wymaga, żebym sama zachowywała się tak samo i była dla nich przykładem.
  • Uczę się kochać – żeby skutecznie pracować ze wszystkimi rodzajami małych ludzi, trzeba ich pokochać i zaakceptować takimi, jakimi są.
  • Mam satysfakcję z efektów mojej pracy – uwielbiam, gdy po kilku miesiącach zniechęcenia, prób i ćwiczeń np. poprawnego trzymania ołówka, dziecko nareszcie przychodzi do mnie i pokazuje” „Proszę pani już umiem!”. Odczuwam też wielką satysfakcję, gdy mimo nostalgii widzę, jakimi wspaniałymi starszakami stają się moje maluchy.

W wolnej chwili natomiast lubię rodzinne wypady na działkę, spacery z psem, wyprawy rowerowe. Chętnie sięgam po ciekawą książkę lub w gronie najbliższych oglądam nowości filmowe. Prywatnie natomiast jestem szczęśliwą żoną i mamą dwóch dorosłych córek.

NAUCZYCIELKA – Iwona Markiewicz

Praca z dziećmi, ich wychowanie i dzielenie się z nimi wiedzą to dla mnie misja, którą z pasją realizuje, i która daje mi ogromną satysfakcję i poczucie spełnienia zawodowego. W swojej pracy podążam za myślą cenionego pedagoga Janusza Korczaka „Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat” . Dlatego każdego dnia staram się zaczynać dzień z uśmiechem, aby pozytywną energią obdarzyć innych. To właśnie uśmiech, radość, te małe i wielkie sukcesy moich podopiecznych , to dla mnie największa nagroda i zastrzyk energii do dalszej pracy z nimi. Prywatnie jestem szczęśliwą mamą dwóch chłopców. W wolnym czasie lubię krzyżówki, sudoku oraz aktywnie spęczony czas z rodziną.

ASYSTENTKA NAUCZYCIELA – Katarzyna Matuszewska

Katarzyna Matuszewska

NAUCZYCIELKA – Ewa Borkowska

Ewa Borkowska - Nauczycielka

W pracy z dziećmi najważniejsze jest dla mnie indywidualne podejście do każdego z nich. Dbam, aby dzieci czuły się w przedszkolu jak w domu, dlatego uczę poprzez zabawę, która jest bliska dzieciom. Staram się, aby na ich buziach pojawiał się dziecięcy uśmiech i zadowolenie z miło spędzonych chwil w naszym przedszkolu. Kocham zwierzęta, w moim domu mieszkają razem z moją rodziną dwa psy i dwa koty. W wolnym czasie lubię między innymi pracę w przydomowym ogrodzie i spacery w pobliskim lesie z moimi czworonożnymi przyjaciółmi.

NAUCZYCIELKA – Sandra Miecznik

Sandra Miecznik

Uwielbiam pracę z dziećmi, sprawia mi ona wiele radości, a postępy moich wychowanków motywują mnie do ciągłego rozwoju. W przedszkolu prowadzę zajęcia taneczne oraz trenuję z zespołem Cumbia. Prowadzę również zajęcia z pomocy psychologiczno- pedagogicznej. W pracy z dziećmi uwielbiam aktywność fizyczną, którą staram się kształtować u dzieci poprzez różne formy zajęć. Na co dzień jestem mamą dwóch chłopców. Kocham taniec, górskie wycieczki i przyrodę.

PEDAGOG SPECJALNY – Renata Jedynak-Zimny

ASYSTENTKA NAUCZYCIELA – Katarzyna Kaniewska