Wiewiórki

DRODZY RODZICE!

Platforma służąca komunikacji rodziców z nauczycielkami: wiewiorki.przedszkole22@gmail.com

NAUCZYCIELKI PRACUJĄCE W GRUPIE:

Marta Kaczmarek

środa: 12.30-12.45

czwartek: 12.00-12.15

WAŻNE DATY PAŹDZIERNIK:

W październiku rozpoczynamy realizację innowacji pedagogicznej-

MAŁE I DUŻE PODRÓŻE PO POLSCE

Będziemy poznawać różne regiony Polski: kulturowo, muzycznie, kulinarnie i nie tylko.

07.10. poniedziałek, godz.10.00- ,,Kulinarne podróże po Polsce”- Warsztaty Beaty😊 Dzieci samodzielnie przygotują regionalne polskie potrawy, które następnie będą miały możliwość skonsumować.

08.10. wtorek, godz. 16:00-18.00 – „Z Pyrą na sportowo”– piknik jesienno -integracyjny.  Czekają na nas gry i zabawy z poznańskimi pyrami i kulinarne niespodzianki. To czas na integrację społeczności przedszkola. SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!!

09.10. środa, godz. 11.00 – „Korbol czyli dynia”– wycieczka do Ogrodu Ekologicznego Gładysiaków, udział w warsztatach edukacyjnych

10.10. czwartek, godz. 09.15 – „Na straganie”- koncert muzyczny

10.10. czwartek, godz. 10.00 – fotograficzna sesja jesienna w Chatce Puchatka.

14.10. poniedziałek, godz. 11.30- lekcja biblioteczna w filii Biblioteki Raczyńskich  na ul. Osinowej

15.10. wtorek,  godz. 09.00 – 10.30 – wizyta w Szkole Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej przy ul. Czechosłowackiej

25.10. piątek, godz. 09.30- „Oni nie chcą się ze mną bawić!”- drugi z cyklu musicali empatycznych, stworzonych specjalnie po to, aby Przedszkolaki rozwijały umiejętności  radzenia sobie z trudnymi emocjami oraz zdolność do komunikowania się i nawiązywania relacji. Dzieci poznają sposoby empatycznej rozmowy; będą  odnajdywać wspólnie uczucia i stojące za nimi potrzeby. Po przedstawieniu wspólna dyskusja z prowadzącą PANIĄ WERONIKĄ GÓRSKĄ-WOLNIEWICZ, certyfikowaną trenerką Minimediacji SNO.

Wycieczka do Szkoły Aspirwantów Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu przy ulicy Czechosłowackiej. Dzień pełen wrażeń, pięknie przygotowane zajęcia praktyczne związane z bardzo ważnymi temetami dotyczącymi bezpieczeństwa włąsnego i innych.

Wycieczka do Biblioteki. Wysłuchaie książki o wilku który chciał zostać magikiem:) Po zajęciach Wiewiórki tworzyły własne magiczne różdżki.

Jesienne zbiory z ogrodu, sadu, parku. Zabawy dydaktyczne, grupowanie przedmiotów a także przyjemności związane z próbowaniem owoców i warzyw.

Wycieczka WIEWIÓRECZEK do Ogrodu Ekologicznego „Gładysiakowie”. Podczas wycieczki zapoznaliśmy się z wiadomościami dotyczącami dyni:) Wiewiórki miały możliwość zasiania dyni, porównywali wielkości, opisywali różnice i tworzyli swoje stworki dyniowe.

,,Kulinarne podróże po Polsce”- Warsztaty Beaty😊 Dzieci samodzielnie przygotowały kluseczki. Poznały również proces powstawania mąki, a także zrobiły samodzielnie masło!

„Matematyczne zabawy kasztanami” przygotowane tabliczki służyły nam do rozwijania koordynacji wzrokowo-ruchowej.

ZABAWY WIEWIÓREK W SKLEP. Uwielbiana zabawa przez dzieci- wcielanie się w rolę ekspedientki i klienta sklepu. Zabawa rozwijająca zachowania społeczne, przede wszystkim uczymy się jak zachowywać się podczas zakupów:)

„Międzynarodowy Dzień Kropki” święto odkrywania talentów, kreatywności, odwagi, a przede wszystkim DOBREJ ZABAWY!

„Jestem bezpieczny na drodze” bardzo ważny temat podczas którego przypomnieliśmy sobie zasady bezpiecznego poruszania się poza terenem przedszkola, poznaliśmy znaki drogowe. Na zakończenie wybraliśmy się na pobliskie skrzyżowanie, gdzie mieliśmy szansę poćwiczyć przejście z sygnalizacją świetlną.

„Już jesteśmy WIEWIÓRKAMI” – tworzenie autoportretu.

WIEWIÓREK…pierwsze prace plastyczne…. 🙂

…pierwsze odwiedziny u Dyrektora… 🙂

…pierwsze wakacyjne wspomnienia….

TEMATY KOMPLEKSOWE:

ZADANIEPLANOWANE OSIĄGNIĘCIA DZIECI
NABYWANIE WIEDZY– utrwalanie zasad funkcjonowania w grupie przedszkolnej
– o miastach i regionach Polski oraz ciekawych miejscach świata, odwiedzanych przez Przedszkolaki
-utrwalanie nazw owoców i warzyw, kojarzenie nazw drzew w sadzie

KSZTAŁTOWANIE UMIEJĘTNOŚCI– rozumienie przynależności do grupy przedszkolnej i stosowania   zasad zgodnego współżycia w grupie ;odwoływanie się do   kontraktu grupowego
– rozwijanie umiejętności przewidywania konsekwencji własnych zachowań
– rozwijanie płynnego mówienia, dostosowywania tonu głosu do określonych sytuacji
– zwracania się o pomoc w sytuacji zagrożenia