Biedronki

Dziecko chce być dobre. Jeśli nie umie – naucz. Jeśli nie wie – wytłumacz. Jeśli nie może – pomóż.

DRODZY RODZICE!

Z wielką radością witamy w nowym roku szkolnym. Rozpoczęliśmy kolejny rok wspólnej zabawy, nauki i pracy. Będziemy odkrywcami, badaczami, podróżnikami, artystami i twórcami, a wszystko po to, by dobrze się bawiąc jak najwięcej się nauczyć, zdobyć nowe umiejętności, doskonalić te już posiadane.

Drodzy rodzice zachęcamy do regularnego odwiedzania naszej grupowej zakładki, będziemy umieszczać tu zdjęcia dzieci z różnych zajęć, zabaw i prac, tak abyście mieli możliwość widzieć czym Wasze dzieci zajmują się w przedszkolu i jak spędzają czas. Ponadto znajdziecie tutaj bieżące wydarzenia i informacje, tematy zajęć realizowane w danym miesiącu, założenia dydaktyczne, jak i również teksty piosenek i wierszy, które dzieci poznają.

Życzymy wielu radości, dobrego humoru i niezapomnianych przeżyć. Rodzicom zaś owocnej współpracy i zadowolenia. Mamy nadzieję, że ten rok będzie udany i niezapomniany 😉

Platforma służąca komunikacji rodziców z nauczycielkami: biedronki.przedszkole22@gmail.com ,

RADA RODZICÓW PUBLIKUJE DLA PAŃSTWA BIEŻĄCE INFORMACJE O SWOJEJ DZIAŁALNOŚCI W ZAKŁADCE „DLA RODZICÓW”-„RADA RODZICÓW”.

NAUCZYCIELKI PRACUJĄCE W GRUPIE:

EWA BORKOWSKA:
Poniedziałek 12.00 – 17.00
Wtorek 06.00 – 12.00
Środa 12.00 – 16.30
Czwartek 12.30 – 16.30
Piątek 6.00 – 11.30

godziny dostępności dla rodziców:

Poniedziałek 11.30 – 12.00

wtorek 13.05 – 13.45

Cumbia

poniedziałek 15.30-16.00

Renata Jedynak-Zimny (pedagog specjalny):

poniedziałek: 8.00-13.30

Nasze przedszkole również w tym roku włącza się w szlachetną akcję wsparcia Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami oddział Grzebienisko, poprzez zbieranie nakrętek. Zachęcamy wszystkich do aktywnego włączenia się w zbiórkę.

WAŻNE DATY:

12.03 – KREATYWNE WARSZTATY DLA DZIECI Warsztaty poprowadzi zaprzyjaźniona z dziećmi i Przedszkolem Pani Paulina Drobiecka.

13.03 – WARSZTATY MUZYCZNE DLA DZIECI MŁODSZYCH I STARSZYCH KIERUNEK – AUSTRALIA

18.02 godz. 11.00 – SPEKTAKL TEATRALNY W WYKONANIU TEATRU KROKODYL POD TYTUŁEM „DWA ZAJĄCE”

21.03 – POWITANIE WIOSNY W CHATCE PUCHATKA Wiosennym korowodem w Parku Bambrów Poznańskich witamy wiosnę

26.03   godz.8.30 – WIELKANOCNE ŚNIADANIE WSZYSTKICH PRZEDSZKOLAKÓW PRZY WSPÓLNYM STOLE. Po śniadaniu  – WIELKANOCNE WYCIECZKI W POSZUKIWANIU „ZAJĄCZKA”

ZDARZYŁO SIĘ U NAS:

Warsztaty kulinarne – Dzień pizzy

Koncert muzyczny – „Brazylijskie rytmy”

Występ dla Babci i Dziadka

Przejazd specjalnym pociągiem „Chatka Puchatka”. Dziękujemy rodzicom Tosi z grupy Wiewiórek za taką atrakcję

Spotkanie z z Panią Małgorzatą Swędrowską autorką książek dla dzieci

Świąteczne warsztaty z rodzicami

Warsztaty muzyczne Mikołajkowy zawrót głowy

Zawitała zima !!!

Pyszne Katarzynki zajęcia historyczno – kulinarne prowadzone przez Panią Magdę

Wycieczka do Muzeum Rogala – robimy rogale świętomarcińskie

Tak obchodziliśmy Święto Odzyskania Niepodległości

Odlotowe Pokazy – żywe lekcje przyrody

Bierzemy udział w „Biegu dla Niepodległej”

Warsztaty edukacyjno – przyrodnicze pt. „Korbol czyli dynia” prowadzone przez p. Agnieszką z Ekologicznego Ogrodu Gładysiaków

Pamiętamy – zapaliliśmy znicze w pod pomnikiem pamięci narodowej

Warsztaty muzyczna Podróże małe i duże – kierunek Europa

Realizacja innowacji „Z paszportem przez kontynenty” – Europa

Wycieczka do Pracowni Muzeum A. Fiedlera w Puszczykowie

Kreatywne warsztaty plastyczne, poznajemy nową technikę – Mokre w mokrym

Zielnik Dębca – warsztaty prowadzone przez p. Magdę z Domu Sąsiedzkiego

Wycieczka przyrodnicza do Lasku Dębińskiego

Zajęcia w małych zespołach – tworzymy mapy – uczymy się pracować zespołowo

Poznajemy historię Powstania Wielkopolskiego w ramach projekty OMEP – Przedszkolaki dla Powstańców

Dzień kropki

Zajęcia z mamą Celinki, poznajemy ciało człowieka, a nawet nauczyliśmy się kilku prostych słów w języku migowym

Ćwiczenia i zabawy ruchowe na boisku przedszkolnym z wykorzystaniem woreczków gimnastycznych

Jesienne zbiory z przedszkolnego ogródka

Uczymy radzić sobie z emocjami

Pracownicy przedszkola w oczach Biedronek

Doskonalimy umiejętność cięcia nożyczkami

Hurra wróciliśmy po wakacjach do naszego przedszkola

INFORMACJA O ZADANIACH REALIZOWANYCH W PRZEDSZKOLU BIEDRONKI

Tematy kompleksowe:

W DAWNYCH CZASACH

Z PASZPORTEM PO KONTYNENTACH – KIERUNEK AUSTRALIA

„WIOSNO, WIOSENKO GDZIE JESTEŚ POWIEDZ NAM …”

W WIELKANOCNYM KOSZYKU

Termin: 4.03.2024 – 29.03.2024

ZADANIEPLANOWANE OSIĄGNIĘCIA DZIECI
KSZTAŁTOWANIE UMIEJĘTNOŚCI– rozumienie potrzeby zdrowego odżywiania się – klasyfikowania, przedmiotów według podanej cechy  – rozwijanie pomysłowości i sprawności manualnej ręki podczas wykonywania prac plastycznych – dokładnego mycia zębów po posiłkach – nabywania odwagi i umiejętności wypowiadania własnych myśli podczas rozmowy na forum grupy – wiązania zjawisk atmosferycznych z aktualną porą roku – układania historyjki obrazkowej składającej się z kilku elementów – określania tempa i dynamiki w muzyce – doskonalenia sprawności palców poprzez chwytanie i naklejanie małych nasion – przygotowanie do nauki pisania – przeliczania, – zachowanie równowagi ciała w utrudnionych warunkach – śpiewania piosenek związanych tematycznie z wiosną – cięcia po linii nożyczkami – wspólnej i zgodnej zabawy – używania określeń wyżej, niżej, z prawej, z lewej – utrwalenie nazw figur geometrycznych – doskonalenie umiejętności liczenia – zachowanie równowagi ciała w utrudnionych warunkach – budowania krótkiej wypowiedzi na temat sytuacji przedstawionej na ilustracji.