Plan obchodów Jubileuszu 60-lecia Przedszkola

23 maja 2023

SZANOWNI RODZICE,

PREZENTUJEMY PLAN OBCHODÓW JUBILEUSZU 60—LECIA PRZEDSZKOLA:

6 czerwca o godz. 15.00 spotykamy się w ogrodzie Chatki Puchatka.

Zaczynamy częścią artystyczną na dużej scenie, którą dostarczy nam Estrada Poznańska. Event prowadzi nauczycielka Pani Karolina Ryżek-Żołądkiewicz wraz z Panem Maciejem Ulińskim. Na Jubileusz zaproszeni zostali goście specjalni – osoby związane z historią naszego Przedszkola (byli dyrektorzy i pracownicy Chatki Puchatka oraz przedstawiciele władz i instytucji oświatowych).

Po występach absolwentów Chatki Puchatka, obecnych przedszkolaków oraz ich Rodziców nastąpi otwarcie atrakcji dla dzieci (nie wcześniej).

Ważnym wydarzeniem w tym dniu będzie możliwość przyłączenia się do walki z nowotworami krwi. Podczas jubileuszowego popołudnia organizujemy akcję rejestracyjną dzięki pomocy i zaangażowaniu wolontariuszek – absolwentek Przedszkola (Fundacja DKMS – międzynarodowa organizacja non-profit zajmująca się walką z nowotworami krwi i innymi chorobami układu krwiotwórczego).

Dzieci samodzielnie przygotują na to popołudnie owocowe sałatki, a Rada Rodziców ufunduje Jubileuszowy Tort. Rodzice przygotują słodkie i słone przekąski.

Dla wszystkich Rodziców mamy przygotowane pamiątkowe foldery o Przedszkolu oraz płócienne torby z logo Chatki Puchatka.

Ogród udekorowany zostanie papierowymi kwiatami i balonami w oknach zawisną pamiątkowe zdjęcia tak jak na tablicy, w holu Przedszkola. Dzieci postanowiły, że naszego słonia „ubiorą na kolorowo i wesoło”, płot ozdobią „kwiatami w zawieszkach” 😊

Na warsztatach organizowanych 1 czerwca przedszkolaki przygotują pamiątkowe, osobiste tabliczki ozdobione roślinnymi motywami z logo Przedszkola.

Od stycznia w przedziałach czasowych prezentowana jest w holu placówki wystawa kronik przedszkolnych obejmująca lata 1963-2023.

Z kronik Przedszkola nr 22 im. Chatka Puchatka:

Dyrektorzy placówki:

  1. MARIA PIETROWICZ       1963 – 1968
  2. BARBARA MUELLER        1968 – 1984
  3. JOLANTA DOPIERAŁA     1984 – 2005
  4. EWA ŁOBOCKA                1986 – 2005
  5. EWA WOJCIESZAK           2005 – 2024