Kalendarium uroczystości przedszkolnych:

 
Piknik rodzinny na terenie ogrodu Przedszkola (dawniej pod nazwą Święto Pieczonej Pyry).

Wrześniowe spotkanie rozpoczynające nowy rok szkolny i integrujące przedszkolną społeczność z ogromem atrakcji dla dzieci przygotowanych przez Radę Rodziców. W pięknej scenerii zieleni ogrodu spędzamy wspólnie czas rozkoszując się specjałami kuchni wielkopolskiej i miłą atmosferą w sielskim klimacie.

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka.

13 września 2013 roku Sejm Rzeczypospolitej Polskiej podjął uchwałę w sprawie ustanowienia dnia 20 września Ogólnopolskim Dniem Przedszkolaka. Od tego momentu z Poznańskim Oddziałem Polskiego Komitetu Światowej Organizacji Wychowania Przedszkolnego OMEP obchodzimy to święto wspólnie z przedszkolakami z wielkopolskich przedszkoli.

Dzień Absolwenta połączony z jesiennym balem w ogrodzie Przedszkola.

Zawsze obchodzimy 14 października w dniu wolnym od zajęć szkolnych. Wpisany w realizację projektu „Nasz Absolwent”, w ramach którego powstał zespół taneczny absolwentów. W dalszym ciągu zbieramy informacje dotyczące losów absolwentów, a także włączamy ich w organizację życia przedszkolnego. Rodzice dzieci, które uczęszczały do naszego Przedszkola mogą w tym dniu przyprowadzić swoje pociechy do nas i zostawić je pod baczną opieką nauczycielek, a nasza w tym głowa, by dzieci wspaniale spędziły ten dzień i przypomniały sobie, że przedszkolakiem być to świetna sprawa!

Święto Misia - Uroczystość Pasowania na Przedszkolaka.

Gośćmi honorowymi są nasi milusińscy z najmłodszej grupy wraz z rodzicami. W czasie tej uroczystości "przedszkolna wróżka" wraz z Kubusiem Puchatkiem pasuje nowe dzieci na prawdziwych przedszkolaków. Każdy z nich otrzymuje "Akt pasowania" i upominki. Moment pasowania to bardzo wzruszające chwile dla rodziców najmłodszych dzieci.

Święto Odzyskania Niepodległości - Spotkanie przy ognisku.

Listopadowe Święto Odzyskania Niepodległości to czas szczególny dla naszych przedszkolaków. Wspólnie spotykamy się przy zaimprowizowanym "ognisku", śpiewamy piosenki żołnierskie i partyzanckie pielęgnując tradycję i zapraszając do wspólnego świętowania całe rodziny.

Mikołajki.

Tradycją Przedszkola stało się już przgotowanie mikołajkowej niespodzianki dla dzieci przez pracowników "Chatki Puchatka". Jest to spektakl muzyczny, czy teatralny. Wystawialiśmy już "Królewnę Śnieżkę i siedmiu krasnoludków", "Kopciuszka", spektakl "W poszukiwaniu szczęścia", wszystkie w reżyserii, scenografii i oprawie muzycznej Pani Anny Suli. Przedszkole odwiedza też "mały" Mikołaj, który zostawia dzieciom schowane prezenty.

Spotkanie przy wigilijnym stole.

To jedna z najpiękniejszych przedszkolnych uroczystości ... To okres gorączkowych przygotowań, czujemy się wszyscy, jak w jednej, wielkiej rodzinie. Tak jak dom, tak nasze Przedszkole ubieramy w świąteczne dekoracje, a dzieci przygotowują jasełka. W tak cudownym nastroju cała społeczność spotyka się przy wigilijnym stole. Gościem honorowym jest Ksiądz Proboszcz naszej Parafii. Wspólnie śpiewamy kolędy i pastorałki, dzielimy się opłatkiem, składamy sobie świąteczne życzenia. A po Wigilii do dzieci przychodzi Gwiazdor!

Spotkania jasełkowe dla Rodziców.

Tradycja spotkań przy wigilijnym stole zagościła w poszczególnych grupach wiekowych i odbywa się dzięki znakomitej współpracy rodziców i nauczycieli. Wspólne kolędowanie tworzy niepowtarzalną atmosferę, która wprowadza rodziców w świat wspólnoty przedszkolnej budując zaufanie obu stron.

Noworoczne Spotkanie w "Chatce Puchatka".

Organizatorem spotkania dla zaproszonych gości jest dyrektor placówki. Spotkanie to zawsze uświetnia występ dzieci, które chcą podziękować dorosłym za to, że tworzą (lub tworzyły) Przedszkole, które jest miejscem bezpiecznym, radosnym i przyjaznym.

Dzień Babci i Dziadka.

To najpiękniejsze wydarzenie w Przedszkolu. To radosny czas spotkań z babciami i dziadkami naszych dzieci. Poszczególne grupy przygotowują spektakle dla swoich babć i dziadków, a rodzice wspólnie z nauczycielkami i paniami asystentkami organizują przyjęcia dla seniorów. To z pewnością jedna z najprzyjemniejszych imprez, to czas wspomnień, radości, bezgranicznej miłości i ciepła.

Wielki Bal Karnawałowy.

Bal karnawałowy, ale oczywiście kostiumowy, to czas radosnej zabawy dla naszych przedszkolaków. W rytmie muzyki, konkursów, zagadek i zgadywanek bawimy się wszyscy razem! Specjalne "zdrowe" smakołyki przygotowuje dla dzieci sama Rada Rodzicow.

Balik dla dzieci nie korzystających z opieki przedszkolnej.

Karnawał to czas radości dla wszystkich. Nasze zaproszenie skierowane jest do przyszłych przedszkolaków, którzy jeszcze nie chodzą do Przedszkola. Czekamy na nich z muzyką, piosenką i wspólną zabawą.

Poznań moje miasto rodzinne.

Zgodnie z kalendarzem miesiąc luty poświęcony jest naszemu miastu. W ramach Spotkań z Przedszkolnym Teatrem "Dzieci - Dzieciom" każda grupa przygotowuje spektakl poświęcony historii, bądź współczesności Poznania. To wspólna zabawa wszystkich przedszkolaków, ale też występ przed publicznością, nabywanie umiejętności pokonania przez dzieci tremy. 

Noworoczna niespodzianka dla dzieci z Żurawinki.

To prezentacja spektaklu dla przedszkolaków młodszych kolegów i koleżanek, a także ich rodziców. To możliwość kolejnego spotkania się w naszym Przedszkolu naszych przyszłych wychowanków, porozmawiania z ich rodzicami w serdecznej, rodzinnej atmosferze.

Powitanie wiosny.

Tak bliska naszemu sercu "tradycja" nie może obejść się bez zwyczaju zgodnego z ludowym obrządkiem: żegnania zimy słomianą Marzanną, witania wiosny Zielonym Gaikiem. W ogrodzie Przedszkola, w asyście barwnych dziecięcych korowodów i przyśpiewek ludowych tradycji staje się zadość.

Poranek wielkanocny.

Społeczność Przedszkola, jak jedna rodzina jednoczy się tego dnia przy wspólnym stole spożywając świąteczne wielkanocne śniadanie. Później dzieci prezentują poznane zwyczaje ludowe i tradycje towarzyszące Wielkanocy. Dodatkową atrakcją w "Chatce Puchatka" jest "prawdziwy" zajączek, który w ogrodzie przedszkola czeka na dzieci z łakociami. Obrzędy i zwyczaje ludowe, to elementy polskiej tradycji obecna w naszym Przedszkolu. 

Turniej Pro Sinfoniki.

Organizowany przez Pro Sinfonikę w ramach współpracy Przedszkola z Poznańską Filharmonią i Młodzieżowym Ruchem Miłośników Muzyki. W Turnieju bierze udział najstarsza z grup "Kolorowych Nutek", reprezentująca Przedszkole.

Święto Ziemi pod hasłem "Kubusiowi Przyjaciele Natury".

Święto Ziemi to kilkudniowe wydarzenie o charakterze artystycznym, nawiązujące w swej tematyce do tak bliskiej naszemu sercu ekologii. Jesteśmy autorami spektaklu teatralnego, wspólnie sadzimy kwiaty na terenie ogrodu przedszkolnego, dzieci uczestniczą w zajęciach koleżeńskich przygotowanych przez nauczycielki. Naszym zdaniem wszystkie dzieci niezależnie od wieku i stopnia rozwoju mogą mieć swój udział w ochronie środowiska na miarę swoich możliwości.

Przegląd Dziecięcej Twórczości Artystycznej "Zielony Dębiec Spełnia Marzenia" pod hasłem "Tanecznie w naszej okolicy".

Do udziału w Przeglądzie zapraszamy dzieci z dębieckich placówek oświatowych: szkół i przedszkoli, a sam Przegląd odbywa się od 2015 roku na terenie naszego ogrodu. Celem Przeglądu jest: prezentacja możliwości, umiejętności i zdolności tanecznych, tworzenie atmosfery do zabawy, rozwijanie twórczej postawy dzieci, stworzenie możliwości wymiany doświadczeń, integracja naszej oświatowej społeczności, pokazanie muzyki i tańca, jako jednej z form aktywności ruchowej i sposobu spędzania wolnego czasu.

Spartakiada Sportowa dla dzieci o różnych potrzebach edukacyjnych.

We współpracy z zaprzyjaźnionym Przedszkolem Nr 181 organizujemy sportowe święto dzieci o różnych potrzebach edukacyjnych ucząc naszych milusińskich tolerancji, przyjaźni, sportowej rywalizacji.  Spartakiada odbywa się również na terenach Akademii Wychowania Fizycznego.

Urodziny "Chatki Puchatka" - Spotkanie z Przedszkolnym Teatrem "Dzieci - Dzieciom"- Święto Bajki.

To impreza, która narodziła się w wyniku inicjatywy i przedsiębiorczości przedszkolaków, które pewnego dnia zwróciły się z zapytaniem do pani dyrektor "kiedy nasze przedszkole ma swoje urodziny?"
"Chatka Puchatka", to miejsce, w którym dzieci czują się w pełni bezpieczne. Są pogodne, radosne, pełne optymizmu i chęci do zabawy. Z ochotą podejmują różnorodne działania, łatwo nawiązują kontakty zarówno z dorosłym jak i rówieśnikami. Przynależąc do Klubu Czytających Przedszkoli, powstałego w ramach Kampanii "Cała Polska Czyta Dzieciom" Przedszkole wypracowało dodatkowe zajęcia inspirowane lekturą (zajęcia artystyczne, spotkania z interesującymi ludźmi, wyprawy do pobliskiej biblioteki, organizacja atrakcyjnych kącików z książkami, propagowanie - mniej czasu spędzonego przed telewizorem).

Święto Rodzinne - Wielki Piknik pod hasłem "Mama, Tata i Ja".

To święto Mamy, Taty i Dziecka. Odwiedzają nas dzieci z całymi rodzinami, nasi przyszli wychowankowie i absolwenci "Chatki Puchatka". Wspólnie bawimy się biorąc udział w konkursach z nagrodami, są występy dzieci. Kuchnia przedszkolna seruje swoje specjały. Mamy czas na rozmowy, poznanie przyszłych wychowanków i ich rodzin, a przede wszystkim na wspólną, letnią zabawę. 

Dzień Dziecka.

Jest świętem wszystkich dzieci, dla których Rada Rodziców przygotowuje wspaniałą imprezę pełną atrakcji na terenie ogrodu. Są dmuchańce skakańce, wata cukrowa i wiele innych atrakcji.

Zakończenie roku szkolnego.

Dzieci kończące edukację żegnają się z Przedszkolem. Zapraszają swoich rodziców i młodsze dzieci do obejrzenia przedstawienia przygotowanego specjalnie na tę okazję.

"Summer Day".

To dzień spędzony na świeżym powietrzu - w ogrodzie przedszkolnym. Tu się bawimy, spożywamy posiłki, odpoczywamy. Czas spędzony na wolnym powietrzu, ruch i aktywność fizyczna, oraz zabawy dydaktyczne są ważnym elementem dla wielozmysłowego rozwoju dziecka. Ogród przedszkolny jest miejscem stymulacji wszechstronnego rozwoju dziecka dlatego należy go w pełni wykorzystać do pracy z dziećmi.