Zdarzyło się u nas

Zdarzyło się u nas (88)

poniedziałek, 13 wrzesień 2021 11:48 Napisał

KALENDARIUM WRZESIEŃ/PAŹDZIERNIK

DRODZY RODZICE

Bardzo prosimy , by do końca września dzieci przyniosły zdjęcie swoich pupili. Format dowolny. Prosimy o podpisanie fotografii imieniem zwierzaka oraz jego właściciela. Planujemy wystawę w holu przedszkola z okazji przypadającego w październiku Dnia Zwierząt.

OD 13 WRZEŚNIA ROZPOCZĘŁY SIĘ ZAJĘCIA Z RYTMIKI DLA DZIECI FINANSOWANE Z BUDŻETU PRZEDSZKOLA. ZAJĘCIA ODBYWAĆ BĘDĄ SIĘ DWA RAZY W TYGODNIU, W PONIEDZIAŁKI I WTORKI😊

13 WRZEŚNIA   (poniedziałek godz. 16.00) ZEBRANIE RADY RODZICÓW

20 WRZEŚNIA    (poniedziałek godz. 9.00)  WYCIECZKA AUTOKAROWA DZIECI Z GRUPY „WIEWIÓREK” do ogrodu dendrologicznego. Dzieci wezmą udział w zajęciach „Po prostu L.A.S. – czyli Leśna Akademia Symfoniczna.

21 WRZEŚNIA  (wtorek)  OBCHODY OGÓLNOPOLSKIEGO DNIA PRZEDSZKOLAKA.  Realizacja w przedszkolu projektu edukacyjnego: „Przedszkolak w krainie wielkich emocji”. Tego dnia prosimy ubrać dziecko na żółto.

21 WRZEŚNIA   (wtorek godz. 11.00)          WARSZTATY KREATYWNE W GRUPIE „TYGRYSKÓW” - samodzielnie, przy użyciu gliceryny dzieci stworzą swój upragniony bursztyn , a przy okazji poznają jego historię i pochodzenie. W dodatku ich bursztyn skrywać będzie inkluzje i tajemnice owadów. Motyle, skorpiony i wije zaklęte w złotym kamyku, który w dodatku pachnie😊Warsztaty finansowe są z budżetu przedszkola.

23 WRZEŚNIA   (czwartek godz. 11.00)  WARSZTATY KREATYWNE W GRUPIE „WIEWIÓREK” - samodzielne wykonane przez dzieci mydlane klocki, które pachną i w dodatku można nimi myć ręce 😊   Warsztaty finansowe są z budżetu przedszkola.

24 WRZEŚNIA   (piatek godz. 11.00)  WARSZTATY KREATYWNE W GRUPIE „BIEDRONEK” - w kawałku samodzielnie wyprodukowanego mydełka dzieci schowają wakacyjne marzenie, które zachęcą nawet najbardziej opornych do mycia małych i dużych rąk! Dlaczego to taka frajda? Ponieważ dzieci same zaprojektują i stworzą oryginalne mydełko, nadadzą mu zapach, a z biegiem czasu, w miarę zużywania go uwolnią rybkę, towarzyszkę dziecięcych kąpieli J Warsztaty finansowe są z budżetu przedszkola.

4 PAŹDZIERNIKA (poniedziałek)  WYCIECZKA AUTOKARAMI DZIECI Z GRUPY „TYGRYSKÓW” I „BIEDRONEK” do ogrodu ekologicznego „Gładysiakowie”. Dzieci wezmą udział w zajęciach związanych ze „Świętem Pyry”.

13 PAŹDZIERNIKA (środa)  WARSZTATY PIERWSZEJ POMOCY dla wszystkich przedszkolaków z podziałem na grupy w ogrodzie przedszkolnym.

13 PAŹDZIERNIKA   (środa) JESIENNA SESJA ZDJĘCIOWA

19 PAŹDZIERNIKA    (wtorek od godz. 9.00)   „KONCERT NA DOBRY POCZATEK” -  spotkanie z muzyką klasyczną odbędzie się w poszczególnych grupach wiekowych. Zajęcia finansowane są z budżetu przedszkola.  

26 PAŹDZIERNIKA (środa)  WYCIECZKA DZIECI Z GRUPY „WIEWIÓREK” DO WYŻSZEJ SZKOŁY ASPIRANTÓW POŻARNICTWA PRZY UL. ŁOZOWEJ

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 13 wrzesień 2021 18:17
środa, 01 wrzesień 2021 10:30 Napisał

SZANOWNI RODZICE,

Zapraszamy do lektury pierwszego w tym roku szkolnym numeru naszej przedszkolnej gazeki "Puchatkowe Nowiny", w której prezenujemy oprócz stałych pozycji, ciekawe zajęcia, zabawy dzieci, oraz inne wydarzenia, które w czasie ostatniego miesiąca miały miejsce w poszczególnych grupach.

Redaktor naczelny Kasia Brylewska

Ostatnio zmieniany środa, 01 wrzesień 2021 10:35
wtorek, 24 sierpień 2021 10:54 Napisał

SZANOWNI RODZICE

Przekazujemy Państwu najistotniejsze informacje dotyczące organizacji pracy naszego Przedszkola

od 1 września w czasie pandemii Covid-19 w roku szkolnym 2021/2022.

Placówka nadal pracuje na zasadach zwiększonego reżimu sanitarnego. Wszyscy rodzice i pracownicy przedszkola zobowiązani są do zapoznania się i przestrzegania „Procedury funkcjonowania Przedszkola Nr 22 w trakcie pandemii COVID-19” (poniżej w załączniku).

Zebranie z Rodzicami odbędzie się 2 września o godz.17.00 w ogrodzie przedszkola, w wyznaczonych strefach dla poszczególnych grup.

Dzieci odbieracie Państwo do godz. 16.30 następnie rozpoczyna się dezynfekcja sal i sprzętu w ogrodzie. Odebrać dziecko mogą wyłącznie rodzice oraz osoby upoważnione przez nich na piśmie.

Rodzice pojedynczo wchodzą tylko i wyłącznie do holu przedszkola rejestrując pobyt dziecka w przedszkolu (obowiązuje zasada jeden rodzic z dzieckiem/dziećmi uczęszczającym/mi do przedszkola). Odbiór dzieci odbywa się na tych samych zasadach, jak wyżej. Wyjątek stanowią rodzice z dziećmi najmłodszymi, z grupy „Zajączków”.Każda osoba dorosła wchodząca do przedszkola zobowiązana jest do dezynfekcji rąk oraz prawidłowo założonej maseczki, zakrywającej usta i nos.

W holu placówki dyżur pełni pracownik Przedszkola, który wykonuje niezbędne czynności.

Dzieci w grupach

Dołożyliśmy wszelkich starań, aby spełnić Państwa oczekiwania, co do przypisania dzieci do poszczególnych grup (listy grup w załączniku poniżej).

Chatka Puchatka powita dzieci pomalowaną łazienką dziecięcą i kuchnią przedszkolną, nowymi meblami dziecięcymi w sali „Wiewiórek” i „Biedronek”.

WSZELKIE SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE PRZEKAZANE ZOSTANĄ PAŃSTWU NA ZEBRANIU Z RODZICAMI.

Ostatnio zmieniany wtorek, 24 sierpień 2021 11:06
czwartek, 01 lipiec 2021 08:50 Napisał

SZANOWNI RODZICE,

Zapraszamy do lektury wakacyjnego numeru naszej przedszkolnej gazeki "Puchatkowe Nowiny", w której prezenujemy oprócz stałych pozycji, ciekawe zajęcia, zabawy dzieci, oraz inne wydarzenia, które w czasie ostatniego miesiąca miały miejsce w poszczególnych grupach.

Zespół redakcyjny Kasia Brylewska i Agnieszka Kasprowicz

Ostatnio zmieniany czwartek, 01 lipiec 2021 08:54
piątek, 25 czerwiec 2021 11:13 Napisał

SZANOWNI RODZICE

u progu nadchodzących wakacji pragnę podziękować wszystkim rodzicom za współpracę w tym trudnym dla nas wszystkich roku szkolnym.

Szczególne podziękowania kieruję na ręce członków rady Rodziców, w tym Przewodniczącej Pani Magdaleny Jamniak i Skarbnika Pani Moniki Łyp-Zaleskiej – mam absolwentów naszego Przedszkola.

W lipcu rozpoczynają się prace remontowe kuchni przedszkolnej i łazienki dziecięcej.

Wszystkim życzę udanego urlopu i dużo zdrowia

Ewa Wojcieszak

Dyrektor Przedszkola nr 22

poniedziałek, 21 czerwiec 2021 10:21 Napisał

PODZIĘKOWANIA

Specjalne podziękowanie kierujemy dla mamy Filipa z grupy "Wiewiórek" za nieodpłatne zorganizaowanie płynów do dezynfekcji.

DZIĘKUJEMY:)

czwartek, 17 czerwiec 2021 10:21 Napisał

Szanowni Rodzice,

na czas upałów uruchamiamy w ogrodzie przedszkola strefę wodną, (kurtyna wodna i stoły do zabaw wodą), z której będą mogły korzystać dzieci ze wszystkich grup w oddzielnych przedziałach czasowych (od godz.11.00).

Prosimy o przygotowanie dzieciom rzeczy na przebranie.

Ostatnio zmieniany czwartek, 17 czerwiec 2021 10:25
poniedziałek, 14 czerwiec 2021 11:54 Napisał
Szanowni Państwo,
 
uprzejmie prosimy o wypełnienie poniższych elektronicznych kwestionariuszy. Ankiety są anonimowe, a ich wyniki będą wykorzystane do opracowania diagnozy w zakresie profilaktyki, wczesnego wykrywania i leczenia chorób układu oddechowego wśród mieszkańców Poznania. Badanie zostało zlecone przez Miasto Poznań, a jego wyniki przyczynią się do kształtowania przyszłej polityki zdrowotnej Miasta.
 
Ankieta dotycząca dziecihttps://forms.gle/wJjtqN96hJb1QNp96 
(ankietę wypełniamy osobno w odniesieniu do każdego dziecka)
 
Ankieta dotycząca dorosłychhttps://forms.gle/LxsjaZ62GEPjFGaD7 
 
Z wyrazami szacunku,
dr n. o zdr. Karolina Sobczyk
-----
CHILICO - Karolina Sobczyk
Objazdowa 3a/52, 41-709 Ruda Śląska
Tel.: +48 793 315 888
Ostatnio zmieniany poniedziałek, 14 czerwiec 2021 11:55
wtorek, 01 czerwiec 2021 20:40 Napisał

SZANOWNI RODZICE,

Zapraszamy do lektury naszej przedszkolnej gazeki "Puchatkowe Nowiny" w czerwcowej odsłonie, w której prezenujemy oprócz stałych pozycji, ciekawe zajęcia, zabawy dzieci, oraz inne wydarzenia, które w czasie ostatniego miesiąca miały miejsce w poszczególnych grupach.

Tym samym mamy nadzieję, że brak częstych, osobistych kontaktów z Państwem i Waszej obecności w Przedszkolu, choć trochę przybliży Wam naszą codzienną pracę z dziećmi (gazetka wraz z fotorelacją w załączniku).

Zapraszamy do lektury: zespół redakcyjny Kasia Brylewska i Agnieszka Kasprowicz

Ostatnio zmieniany wtorek, 01 czerwiec 2021 20:43
wtorek, 25 maj 2021 09:16 Napisał

FINAŁ TURNIEJU PIŁKARSKIEGO

Dziś w Przedszkolu (dotyczy grupy "Tygrysków") odbył się finał Turnieju Piłkarskiego online:

https://drive.google.com/file/d/1DrO-3eA_dfJWhswksXTokKHGHg1x0T-z/view?usp=sharing
 
Do wspólnej zabawy sportowej przystapiło 8 przedszkoli z Dębca i Świerczewa:
Przedszkole nr 104 Bajlandia rezprezentowała Drużyna Asów
Przedszkole nr 43 Krasnal Hałabała reprezentowała Drużyna Niedźwiadki
Przedszkole nr 65 reprezentowała Drużyna Żółte Nutki
Przedszkole nr 81 Skrzata Borodzieja reprezentowała Drużyna Stonogi
Przedszkole nr 41 Wesoła Stacyjka reprezentowała Drużyna Smoki
Przedszkole nr 181 Dębowe Ludki reprezentowała drużyna Sówki Wymiatacze.
 
Dzieci z najstarszych grup przygotowały doping kibiców przedszkolnej drużyny z jej nazwą, występ cheerladerek, zabawy na świeżym powietrzu piłką nożną, serię rzutów karnych.
 
Nasze Przedszkole reprezentowała Drużyna Puchatki z grupy "Tygrysków".
 
Po obejrzeniu finałowych rozgrywek dzieci otrzymały pamiatkowe dyplomy i nagrody.
Naszym sponsorem jest Rada Osiedla Zielony Dębiec.
Dziękujemy za wspólną zabawę wszystkim grupom biorącym udział w Turnieju!
Do zobaczenia za rok !
Mamy nadzieję, że już na boisku Chatki Puchatka w przedszkolnym ogrodzie.
Ewa Wojcieszak
dyrektor Przedszkola nr 22
Dziękujemy bardzo za organizację Turnieju Piłkarskiego!!!
Gratulujemy wszystkim uczestnikom: zawodnikom i  opiekunom: Jesteśmy pod wrażeniem przygotowań i realizacji przedsięwzięcia. 
I tylko braku możliwości wspólnego spotkania szkoda..... Ale z nadzieją patrzymy w przyszłość!
Z piłkarskim pozdrowieniem
Mali Przyrodnicy
Poznań
 
Serdecznie dziękujemy za możliwość udziału we wspólnej zabawie oraz wspaniałe nagrody.
Dzieciom bardzo się podobało.
Gratulujemy Przedszkolu nr 22 wspaniałej organizacji.
Pozdrawiamy serdecznie Grupa "Żółte Nutki" z Przedszkola nr 65 "Wiolinek
 
 

 

Ostatnio zmieniany środa, 26 maj 2021 10:41
wtorek, 18 maj 2021 09:03 Napisał

WYRÓŻNIENIE DLA DZIECI Z GRUPY "TYGRYSKÓW"

Serdecznie gratulujemy dziecim i Paniom z grupy "Tygrysków" za zdobycie wyróżnienia w konkursie technicznym

zorganizowanym przez Przedszkole nr 121 w Poznaniu pod hasłem: Zwierzaki, cudaki z recyklingu"

BRAWO "TYGRYSKI" !!!

poniedziałek, 10 maj 2021 09:41 Napisał

OBCHODY DZNIA DZIECKA W „CHATCE PUCHATKA”:

Wspólnie z Radą Rodziców planujemy następującą organizację dnia Dziecka:

28 maja (piątek) godz. 10.00-12.00

Niespodzianka dla dzieci w ogrodzie przedszkolnym – spotkanie z alpakami – na każdą grupę przewidziane jest pół godzinne spotkanie.

31 maja (poniedziałek) godz. 9.30

Poznański Teatrzyk Krokodyl z przedstawieniem pt.: „Wiosenne porządki” spektakl online.

1 czerwca (wtorek) godz. 10.00-12.00

Bańkowe szaleństwo w ogrodzie i lody na deser!

Paczka niespodzianka w każdej grupie będzie czekać po powrocie dzieci z ogrodu, a w niej artykuły kreatywne do zabaw i zajęć w kącikach plastycznych, maty sensoryczne do dziecięcych masażyków oraz gry typu Dobble i Memory o treściach ekologicznych (segregacja odpadów, ochrona wody, ochrona powietrza).

Trzydniowy jadłospis

Zostanie ułożony zgodnie z propozycjami dzieci zebranych ze wszystkich czterech grup.

Prosimy na ten moment, aby planowane atrakcje pozostały tajemnicą, tak by nasza niespodzianka się udała :)

Z życzeniami zdrowia Ewa Wojcieszak

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 10 maj 2021 09:44
piątek, 30 kwiecień 2021 13:02 Napisał

SZANOWNI RODZICE,

Zapraszamy do lektury naszej przedszkolnej gazeki "Puchatkowe Nowiny" w majowej odsłonie, w której prezenujemy oprócz stałych pozycji, ciekawe zajęcia, zabawy dzieci, oraz inne wydarzenia, które w czasie ostatniego miesiąca miały miejsce w poszczególnych grupach.

Tym samym mamy nadzieję, że brak częstych, osobistych kontaktów z Państwem i Waszej obecności w Przedszkolu, choć trochę przybliży Wam naszą codzienną pracę z dziećmi (gazetka w załączniku).

Zapraszamy do lektury: zespół redakcyjny Kasia Brylewska i Agnieszka Kasprowicz

Ostatnio zmieniany piątek, 30 kwiecień 2021 13:04
czwartek, 22 kwiecień 2021 14:17 Napisał

KAMPANIA INFORMACYJNA "POROZMAWIAJCIE" - BROSZURA

Szanowni Państwo,
poproszono nas o zapoznanie się z załączoną broszurą i udostępnienie jej rodzicom.
Celem kampanii jest zwrócenie uwagi na wpływ pandemii koronawirusa na zdrowie psychiczne dzieci i młodzieży oraz wskazanie rodzicom, gdzie mogą szukać pomocy, gdy zauważą niepokojące symptomy u swoich pociech.
Więcej informacji na ten temat znajdą Państwo na stronie www.poznan.pl/porozmawiajcie
Ostatnio zmieniany czwartek, 22 kwiecień 2021 14:26
środa, 21 kwiecień 2021 20:02 Napisał
INFORMACJA W ZWIĄZKU Z PLANOWANYM OTWORZENIEM ODDZIAŁÓW MIĘDZYPRZEDSZKOLNYCH W CZASIE WAKACJI

w związku z planowanym utworzeniem grupy ,,międzyprzedszkolnej" Wydział Oświaty przekazuje pismo skierowane do Rodziców oraz wniosek zgłoszenia dziecka do oddziału "międzyprzedszkolnego" LIPIEC albo SIERPIEŃ.

Szczegółowe informacje znajdują się w załącznikach.

W dniach 22-30 kwietnia 2021 r. Rodzice będą mogli zgłaszać do oddziały miedzyprzedszkolnego swoje dziecko poprzez przedszkole macierzyste.

Wydział Oświaty przekazuje dodatkową informację odnośnie stawki za wyżywienie w poszczególnych Szkołach (zgodnie z harmonogramem pełnionego dyżuru - również w załączniku).

 

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 26 kwiecień 2021 11:40
wtorek, 20 kwiecień 2021 18:49 Napisał

PROJEKTY I WYDARZENIA, W KTÓRYCH AKTUALNIE BIERZEMY UDZIAŁ:

Dzieci z grupy „Tygrysków” i „Biedronek” biorą udział w:

Przeglądzie twórczości dziecięcej „Pomysły na niepogodę i inne niesprzyjające okoliczności”.

Organizatorem przeglądu jest Poznański Oddział Polskiego Komitetu Światowej Organizacji Wychowania Przedszkolnego OMEP.

Zadaniem dla dziecka jest ułożenie krótkiego wierszyka, rymowanki zachęcających dzieci do ćwiczeń/zabaw ruchowych z przyborami (np.: z piłką, ze skakanką itp.) lub bez nich oraz przedstawienie w formie plastycznej swojego wierszyka/rymowanki zachęcających do aktywnego spędzania czasu w domu (podczas niesprzyjającej pogody, silnego zanieczyszczenia powietrza, konieczności pozostania w domu spowodowanego kwarantanną lub zamknięcia przedszkola) lub na dworze (format pracy plastycznej – A4, technika dowolna płaska).

Zadaniem dla nauczyciela/rodzica jest dokładne zanotowanie wierszyka/rymowanki dziecka (bez korekty).

Celem przeglądu jest:

 • wychodzenie naprzeciw potrzebom dziecka, przeciwdziałanie niekorzystnym sytuacjom wpływających na jego rozwój poznawczy, społeczno-emocjonalny oraz fizyczny,
 • promowanie rozwijania sprawności ruchowej, aktywnego spędzania wolnego czasu i nawyków prozdrowotnych oraz kompetencji językowych,
 • stwarzanie sytuacji i warunków do aktywności dziecka,
 • dzielenie się własnymi propozycjami aktywności oraz prezentowanie pomysłów w formie pracy plastycznej.

Dzieci z grupy „Wiewiórek” przyjęły zaproszenie do:

udziału w wyzwaniu z okazji Światowego Dnia Ziemi.

Wydział Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Poznania zaprosił szkoły i przedszkola do wspólnego świętowania Światowego Dnia Ziemi, który przypada 22 kwietnia 2021 r.

W tym dniu w grupach przedszkolnych odbędą się zajęcia poświęcone zagadnieniom szeroko rozumianej ochrony przyrody oraz zasobów naturalnych.

Organizację zajęć połączymy z udziałem w konkursie polegającym na przygotowaniu scenariusza zajęć "Obchodzimy Światowy Dzień Ziemi", opisującego sposób ich prowadzenia, poruszaną tematykę, wykorzystanie dodatkowych materiałów oraz formy pracy z dziećmi.

Dodatkowo we wszystkich grupach przedszkolnych zorganizujemy z okazji Światowego Dnia Ziemi sadzenie w ogrodzie przedszkolnym nasionek drzewek, otrzymanych od Grupy Deweloperskiej Robyg.

Chcielibyśmy w sercach naszych najmłodszych pociech - zasiać miłość do przyrody, która zaowocuje w przyszłości i zakwitnie na lata.

Dzieci z grupy „Tygrysków” biorą udział w:

w międzyprzedszkolnym konkursie plastyczno - technicznym "Zwierzaki, cudaki z recyklingu", którego celem jest:

 • propagowanie wśród dzieci idei segregacji odpadów,
 • uświadomienie przedszkolakom konieczności ochrony środowiska,
 • rozwój umiejętności plastyczno – technicznych oraz wyobraźni dziecka,
 • kształcenie zdolności artystycznych.

Organizatorem konkursu jest Przedszkole nr 121 w Poznaniu.


Dzieci z grupy „Biedronek” wezmą udział w:

projekcie edukacyjnym przygotowanym przez grupę młodzieży z I LO im. Karola Miarki w Żorach (woj. śląskie) „W świecie bajek”, którego motywem przewodnim jest hasło: „Z bajkami się nie rozstajemy. One zostają z nami przez całe życie”.

„Chcemy postawić na edukację młodego pokolenia biorąc pod uwagę doświadczenia naszego dzieciństwa - dziś jesteśmy nastolatkami i dokonujemy pewnych podsumowań. Chcemy pokazać, że edukacja to nie tylko bajka w telewizji, gra komputerowa czy zabawki interaktywne. Poprzez nasze autorskie bajki, które zostały napisane przez naszą grupę projektową chcemy trwale przekazać dobre wartości: empatia, koleżeństwo, chęć pomocy innym;, chcemy również postawić na poszerzenie wyobraźni, poznawanie emocji swoich i innych, rozwój artystyczny, umysłowy, fizyczny  poprzez formę zajęć”.

Dzieci z grupy „Wiewiórek” i „Biedronek” biorą udział w:

konkursie plastycznym „Jak wygląda muzyka?” objętego Honorowym Patronatem Wielkopolskiego Kuratora Oświaty. Zadanie konkursowe polega na przygotowaniu pracy plastycznej dowolną metodą nawiązując do utworu „Życzenie” Fryderyka Chopina. Organizatorek konkursu jest Fundacja Fabryka Sztuki.

Dzieci z grupy „Zajaczków” i „Wiewiórek” biorą udział w:

konkursie plastycznym „O przygodach fifnej* pszczółki” zorganizowanym przez Wydział Działalności Gospodarczej i Rolnictwa, który proponuje dzieciom, aby poczynione podczas spacerów obserwacje budzącej się do życia przyrody, zostały utrwalone w formie pracy plastycznej. Zadanie konkursowe polega na przygotowaniu pracy plastycznej pn. „O przygodach fifnej pszczółki” przedstawiającej własne obserwacje życia pszczół w naszym mieście.

* fifny (gwara poznańska) – sprawny, zręczny, sprytny, pomysłowy.

Oraz w Programie „Czyściochowe Przedszkole”, który wspiera nauczycieli przedszkolnych w kształtowaniu prawidłowych nawyków higienicznych wśród dzieci.

Dzieci z grupy „Wiewiórek” i „Biedronek” wezmą udział w:

W konkursie piosenki anglojęzycznej „Piosenka jest dobra na wszystko” organizowanym przez Przedszkole nr 188 „Dębowe Ludki”.

Celem organizowanego festiwalu jest:

 • prezentacja twórczości artystycznej dzieci oraz umiejętności językowych,
 • prezentacja stroju oraz układu choreograficznego,
 • rozwijanie zainteresowań dziecięcych,
 • rozwijanie umiejętności prezentacji własnych umiejętności oraz przełamywanie nieśmiałości i tremy,
 • przełamywanie barier językowych.

Dzieci z grupy „Tygrysków” są organizatorami Turnieju Piłkarskiego „inaczej”, do którego zaprosiły dzieci z dębieckich Przedszkoli pisząc do nich list o treści:

Kochane Dzieci i Nauczyciele z najstarszej grupy!

Pandemia uniemożliwiła nam organizację Turnieju Piłkarskiego i nasze spotkanie na boisku piłkarskim w ogrodzie Przedszkola nr 22.

My się jednak nie poddajemy i chcemy Was zaprosić do wspólnej zabawy sportowej w trochę innym wymiarze niż Turniej Piłkarski.

Co Wy na to? Jesteście gotowi?

No to posłuchajcie:

Musicie przygotować wspólnie z waszymi paniami film, w którym pokażecie:

 • doping kibiców przedszkolnej drużyny z jej nazwą
 • występ cheerladerek
 • zabawy na świeżym powietrzu piłką nożną
 • serię rzutów karnych.

Nagrany film przekazujecie do naszego Przedszkola tj. do „Chatki Puchatka”, do 13 maja 2021 r., a my zajmiemy się resztą.

W dniu 19 maja 2021 r. we wszystkich przedszkolach, które przyjmą nasze zaproszenie i wezmą udział we wspólnej zabawie, odbędzie się prezentacja sportowych zmagań oraz wręczenie nagród i dyplomów.

Już dziś zapraszamy Was do wspólnej zabawy! 5

Dzieci z najstarszej grupy „Tygrysków” w Chatce Puchatka – Przedszkolu nr 22

Zaproszenie „Tygrysków” do wspólnej zabawy przyjęły wszystkie zaproszone grupy z 7 Przedszkoli!

 

 WRACAJĄ ZAJĘCIA Z RYTMIKI - W WERSJI ONLINE -

odbywać się będą dwa razy w tygodniu:

w grupie "Zajaczków" poniedziałek i czwatek

w grupie "Wiewiórek" środa i czwartek

w grupie "Biedronek" poniedziałek i wtorek

w grupie "Tygrysków" wtorek i piątek

I JESZCZE JEDNA INFORMACJA:

zgłosiłam naszą placówkę do udziału w Programie "Trener Przedszkolaka", który jest komponentem programu "Trener Osiedlowy, Trener Senioralny, Trener Przedszkolaka", zwycięzcy Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego w 2019, 2020 i 2021 roku.

Organizatorzy w związku z sytuacją COVID-ową rozważają przeniesienie bezpłatnych zajęć komponentu Trener Przedszkolaka w 2021 roku w całości do Internetu. Założenie komponentu, było i jest bardzo proste - korekta wad postawy/ edukacja poprzez zabawę zarówno dzieci jak dla ich przedszkolnych opiekunów.

Zajęcia kontynuowane byłyby do początku grudnia. Warunkiem jest dostęp do tablic multimedialnych, który spełniamy – zamontowane są w każdej sali.

Doświadczeni fizjoterapeuci i trenerzy prowadzić będą dla każdej grupy, raz w tygodniu, 30-minutowe zajęcia łączące w sobie elementy korekcji wad postawy, profilaktyki z bardzo dobrą zabawą i odrobiną rywalizacji, którą dzieci uwielbiają. W zajęcia muszą angażować się nauczyciele prowadzący grupę, tak, aby później wykorzystywać poznane ćwiczenia czy gry i zabawy w codziennej pracy wychowawczej.


W ramach zajęć dzieci rozwijają swoje umiejętności koordynacyjne, doskonalą umiejętność precyzyjnego wykonywania czynności, poznają ćwiczenia kształtujące, wzmacniają mięśnie całego ciała oraz doskonalą sposoby lokomocji. Dodatkowo prowadzone są ćwiczenia korekcyjne, które pozwalają korygować wady postawy, wzmacniać mięśnie posturalne oraz wykształcać nawyk utrzymywania prawidłowej postawy ciała. Uczestnicy  poznają również zasady rywalizacji sportowej oraz współpracy w grupie.  Treści zajęć dostosowane są do wieku, tak, aby każdy był w stanie wykonać postawione przed nim zadanie. Uwzględniana jest też zasada indywidualizacji, szczególnie w przypadku dzieci posiadających dysfunkcje lub ograniczenia ruchowe. Podczas zajęć stosowane są różne metody i formy pracy (m.in. naśladowcza, ekspresji ruchowej, ruchu rozwijającego Weroniki Sherborne), głównie jednak bazuje się na formie zabawowej ze względu na jej atrakcyjność i trafność wśród najmłodszych. Struktura zajęć składa się z podstawowych elementów budowy zajęć ruchowych, czyli części wstępnej - czynności porządkowe oraz rozgrzewka, części głównej - w której realizowane są cele zajęć oraz części końcowej - uspokojenie, wyciszenie organizmu.

Z życzeniami zdrowia Ewa Wojcieszak

Ostatnio zmieniany piątek, 23 kwiecień 2021 12:42
piątek, 09 kwiecień 2021 14:46 Napisał

Noc Naukowców 2020 na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu - przekazanie materiałów video z wydarzenia

Szanowni Państwo,
27 listopada 2020 r. odbyła się  Poznańska Noc Naukowców między innymi na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu w trybie on-line.
UPP przygotował 45 filmów popularyzujących naukę i nie tylko. Zapraszamy Państwa do skorzystania z dostępnych materiałów.
Tematyka jest różnorodna i każdy znajdzie coś dla siebie.

Serdecznie zapraszamy do udostępnienia materiałów VIDEO nauczycielom, wychowawcom grup, pedagogom a przede wszystkim dzieciom, by skorzystali z możliwości zapoznania się wirtualnie z przekazywanymi treściami.

Będziemy wdzięczni za wsparcie w zakresie promocji odbytego wydarzenia i przekazania informacji własnymi kanałami (media społecznościowe, strona www, dziennik elektroniczny, intranet) do dzieci i pracowników Państwa Placówki.
Przesyłam aktywny link do playlisty na naszym Kanale na Youtube z prośbą o jego wykorzystanie:
 
Pozdrawiam serdecznie.

Wojciech Borzyszkowski
Dział Marketingu i Komunikacji
Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

tel. 61 846 6784

piątek, 26 marzec 2021 19:44 Napisał

Szanowni Państwo,

przekazujemy Państwu informacje z Urzędu Miasta Poznania o organizacji pracy przedszkoli w dniach od 29.03.2021r. do 11.04.2021r. Osoby uprawnione, zgodnie z informacja zawartą w piśmie, prosimy o przesłanie na adres przedszkola: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.   lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. skanu wypełnionego wniosku, który zamieszczamy poniżej. Oryginał wniosku prosimy dostarczyć w pierwszym dniu pobytu dziecka. 

Z życzeniami zdrowia

Ewa Wojcieszak

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 12 kwiecień 2021 11:02
Strona 1 z 4