Zdarzyło się u nas

Zdarzyło się u nas (76)

piątek, 30 kwiecień 2021 13:02 Napisał

SZANOWNI RODZICE,

Zapraszamy do lektury naszej przedszkolnej gazeki "Puchatkowe Nowiny" w majowej odsłonie, w której prezenujemy oprócz stałych pozycji, ciekawe zajęcia, zabawy dzieci, oraz inne wydarzenia, które w czasie ostatniego miesiąca miały miejsce w poszczególnych grupach.

Tym samym mamy nadzieję, że brak częstych, osobistych kontaktów z Państwem i Waszej obecności w Przedszkolu, choć trochę przybliży Wam naszą codzienną pracę z dziećmi (gazetka w załączniku).

Zapraszamy do lektury: zespół redakcyjny Kasia Brylewska i Agnieszka Kasprowicz

Ostatnio zmieniany piątek, 30 kwiecień 2021 13:04
czwartek, 22 kwiecień 2021 14:17 Napisał

KAMPANIA INFORMACYJNA "POROZMAWIAJCIE" - BROSZURA

Szanowni Państwo,
poproszono nas o zapoznanie się z załączoną broszurą i udostępnienie jej rodzicom.
Celem kampanii jest zwrócenie uwagi na wpływ pandemii koronawirusa na zdrowie psychiczne dzieci i młodzieży oraz wskazanie rodzicom, gdzie mogą szukać pomocy, gdy zauważą niepokojące symptomy u swoich pociech.
Więcej informacji na ten temat znajdą Państwo na stronie www.poznan.pl/porozmawiajcie
Ostatnio zmieniany czwartek, 22 kwiecień 2021 14:26
środa, 21 kwiecień 2021 20:02 Napisał
INFORMACJA W ZWIĄZKU Z PLANOWANYM OTWORZENIEM ODDZIAŁÓW MIĘDZYPRZEDSZKOLNYCH W CZASIE WAKACJI

w związku z planowanym utworzeniem grupy ,,międzyprzedszkolnej" Wydział Oświaty przekazuje pismo skierowane do Rodziców oraz wniosek zgłoszenia dziecka do oddziału "międzyprzedszkolnego" LIPIEC albo SIERPIEŃ.

Szczegółowe informacje znajdują się w załącznikach.

W dniach 22-30 kwietnia 2021 r. Rodzice będą mogli zgłaszać do oddziały miedzyprzedszkolnego swoje dziecko poprzez przedszkole macierzyste.

Wydział Oświaty przekazuje dodatkową informację odnośnie stawki za wyżywienie w poszczególnych Szkołach (zgodnie z harmonogramem pełnionego dyżuru - również w załączniku).

 

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 26 kwiecień 2021 11:40
wtorek, 20 kwiecień 2021 18:49 Napisał

PROJEKTY I WYDARZENIA, W KTÓRYCH AKTUALNIE BIERZEMY UDZIAŁ:

Dzieci z grupy „Tygrysków” i „Biedronek” biorą udział w:

Przeglądzie twórczości dziecięcej „Pomysły na niepogodę i inne niesprzyjające okoliczności”.

Organizatorem przeglądu jest Poznański Oddział Polskiego Komitetu Światowej Organizacji Wychowania Przedszkolnego OMEP.

Zadaniem dla dziecka jest ułożenie krótkiego wierszyka, rymowanki zachęcających dzieci do ćwiczeń/zabaw ruchowych z przyborami (np.: z piłką, ze skakanką itp.) lub bez nich oraz przedstawienie w formie plastycznej swojego wierszyka/rymowanki zachęcających do aktywnego spędzania czasu w domu (podczas niesprzyjającej pogody, silnego zanieczyszczenia powietrza, konieczności pozostania w domu spowodowanego kwarantanną lub zamknięcia przedszkola) lub na dworze (format pracy plastycznej – A4, technika dowolna płaska).

Zadaniem dla nauczyciela/rodzica jest dokładne zanotowanie wierszyka/rymowanki dziecka (bez korekty).

Celem przeglądu jest:

 • wychodzenie naprzeciw potrzebom dziecka, przeciwdziałanie niekorzystnym sytuacjom wpływających na jego rozwój poznawczy, społeczno-emocjonalny oraz fizyczny,
 • promowanie rozwijania sprawności ruchowej, aktywnego spędzania wolnego czasu i nawyków prozdrowotnych oraz kompetencji językowych,
 • stwarzanie sytuacji i warunków do aktywności dziecka,
 • dzielenie się własnymi propozycjami aktywności oraz prezentowanie pomysłów w formie pracy plastycznej.

Dzieci z grupy „Wiewiórek” przyjęły zaproszenie do:

udziału w wyzwaniu z okazji Światowego Dnia Ziemi.

Wydział Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Poznania zaprosił szkoły i przedszkola do wspólnego świętowania Światowego Dnia Ziemi, który przypada 22 kwietnia 2021 r.

W tym dniu w grupach przedszkolnych odbędą się zajęcia poświęcone zagadnieniom szeroko rozumianej ochrony przyrody oraz zasobów naturalnych.

Organizację zajęć połączymy z udziałem w konkursie polegającym na przygotowaniu scenariusza zajęć "Obchodzimy Światowy Dzień Ziemi", opisującego sposób ich prowadzenia, poruszaną tematykę, wykorzystanie dodatkowych materiałów oraz formy pracy z dziećmi.

Dodatkowo we wszystkich grupach przedszkolnych zorganizujemy z okazji Światowego Dnia Ziemi sadzenie w ogrodzie przedszkolnym nasionek drzewek, otrzymanych od Grupy Deweloperskiej Robyg.

Chcielibyśmy w sercach naszych najmłodszych pociech - zasiać miłość do przyrody, która zaowocuje w przyszłości i zakwitnie na lata.

Dzieci z grupy „Tygrysków” biorą udział w:

w międzyprzedszkolnym konkursie plastyczno - technicznym "Zwierzaki, cudaki z recyklingu", którego celem jest:

 • propagowanie wśród dzieci idei segregacji odpadów,
 • uświadomienie przedszkolakom konieczności ochrony środowiska,
 • rozwój umiejętności plastyczno – technicznych oraz wyobraźni dziecka,
 • kształcenie zdolności artystycznych.

Organizatorem konkursu jest Przedszkole nr 121 w Poznaniu.


Dzieci z grupy „Biedronek” wezmą udział w:

projekcie edukacyjnym przygotowanym przez grupę młodzieży z I LO im. Karola Miarki w Żorach (woj. śląskie) „W świecie bajek”, którego motywem przewodnim jest hasło: „Z bajkami się nie rozstajemy. One zostają z nami przez całe życie”.

„Chcemy postawić na edukację młodego pokolenia biorąc pod uwagę doświadczenia naszego dzieciństwa - dziś jesteśmy nastolatkami i dokonujemy pewnych podsumowań. Chcemy pokazać, że edukacja to nie tylko bajka w telewizji, gra komputerowa czy zabawki interaktywne. Poprzez nasze autorskie bajki, które zostały napisane przez naszą grupę projektową chcemy trwale przekazać dobre wartości: empatia, koleżeństwo, chęć pomocy innym;, chcemy również postawić na poszerzenie wyobraźni, poznawanie emocji swoich i innych, rozwój artystyczny, umysłowy, fizyczny  poprzez formę zajęć”.

Dzieci z grupy „Wiewiórek” i „Biedronek” biorą udział w:

konkursie plastycznym „Jak wygląda muzyka?” objętego Honorowym Patronatem Wielkopolskiego Kuratora Oświaty. Zadanie konkursowe polega na przygotowaniu pracy plastycznej dowolną metodą nawiązując do utworu „Życzenie” Fryderyka Chopina. Organizatorek konkursu jest Fundacja Fabryka Sztuki.

Dzieci z grupy „Zajaczków” i „Wiewiórek” biorą udział w:

konkursie plastycznym „O przygodach fifnej* pszczółki” zorganizowanym przez Wydział Działalności Gospodarczej i Rolnictwa, który proponuje dzieciom, aby poczynione podczas spacerów obserwacje budzącej się do życia przyrody, zostały utrwalone w formie pracy plastycznej. Zadanie konkursowe polega na przygotowaniu pracy plastycznej pn. „O przygodach fifnej pszczółki” przedstawiającej własne obserwacje życia pszczół w naszym mieście.

* fifny (gwara poznańska) – sprawny, zręczny, sprytny, pomysłowy.

Oraz w Programie „Czyściochowe Przedszkole”, który wspiera nauczycieli przedszkolnych w kształtowaniu prawidłowych nawyków higienicznych wśród dzieci.

Dzieci z grupy „Wiewiórek” i „Biedronek” wezmą udział w:

W konkursie piosenki anglojęzycznej „Piosenka jest dobra na wszystko” organizowanym przez Przedszkole nr 188 „Dębowe Ludki”.

Celem organizowanego festiwalu jest:

 • prezentacja twórczości artystycznej dzieci oraz umiejętności językowych,
 • prezentacja stroju oraz układu choreograficznego,
 • rozwijanie zainteresowań dziecięcych,
 • rozwijanie umiejętności prezentacji własnych umiejętności oraz przełamywanie nieśmiałości i tremy,
 • przełamywanie barier językowych.

Dzieci z grupy „Tygrysków” są organizatorami Turnieju Piłkarskiego „inaczej”, do którego zaprosiły dzieci z dębieckich Przedszkoli pisząc do nich list o treści:

Kochane Dzieci i Nauczyciele z najstarszej grupy!

Pandemia uniemożliwiła nam organizację Turnieju Piłkarskiego i nasze spotkanie na boisku piłkarskim w ogrodzie Przedszkola nr 22.

My się jednak nie poddajemy i chcemy Was zaprosić do wspólnej zabawy sportowej w trochę innym wymiarze niż Turniej Piłkarski.

Co Wy na to? Jesteście gotowi?

No to posłuchajcie:

Musicie przygotować wspólnie z waszymi paniami film, w którym pokażecie:

 • doping kibiców przedszkolnej drużyny z jej nazwą
 • występ cheerladerek
 • zabawy na świeżym powietrzu piłką nożną
 • serię rzutów karnych.

Nagrany film przekazujecie do naszego Przedszkola tj. do „Chatki Puchatka”, do 13 maja 2021 r., a my zajmiemy się resztą.

W dniu 19 maja 2021 r. we wszystkich przedszkolach, które przyjmą nasze zaproszenie i wezmą udział we wspólnej zabawie, odbędzie się prezentacja sportowych zmagań oraz wręczenie nagród i dyplomów.

Już dziś zapraszamy Was do wspólnej zabawy! 5

Dzieci z najstarszej grupy „Tygrysków” w Chatce Puchatka – Przedszkolu nr 22

Zaproszenie „Tygrysków” do wspólnej zabawy przyjęły wszystkie zaproszone grupy z 7 Przedszkoli!

 

 WRACAJĄ ZAJĘCIA Z RYTMIKI - W WERSJI ONLINE -

odbywać się będą dwa razy w tygodniu:

w grupie "Zajaczków" poniedziałek i czwatek

w grupie "Wiewiórek" środa i czwartek

w grupie "Biedronek" poniedziałek i wtorek

w grupie "Tygrysków" wtorek i piątek

I JESZCZE JEDNA INFORMACJA:

zgłosiłam naszą placówkę do udziału w Programie "Trener Przedszkolaka", który jest komponentem programu "Trener Osiedlowy, Trener Senioralny, Trener Przedszkolaka", zwycięzcy Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego w 2019, 2020 i 2021 roku.

Organizatorzy w związku z sytuacją COVID-ową rozważają przeniesienie bezpłatnych zajęć komponentu Trener Przedszkolaka w 2021 roku w całości do Internetu. Założenie komponentu, było i jest bardzo proste - korekta wad postawy/ edukacja poprzez zabawę zarówno dzieci jak dla ich przedszkolnych opiekunów.

Zajęcia kontynuowane byłyby do początku grudnia. Warunkiem jest dostęp do tablic multimedialnych, który spełniamy – zamontowane są w każdej sali.

Doświadczeni fizjoterapeuci i trenerzy prowadzić będą dla każdej grupy, raz w tygodniu, 30-minutowe zajęcia łączące w sobie elementy korekcji wad postawy, profilaktyki z bardzo dobrą zabawą i odrobiną rywalizacji, którą dzieci uwielbiają. W zajęcia muszą angażować się nauczyciele prowadzący grupę, tak, aby później wykorzystywać poznane ćwiczenia czy gry i zabawy w codziennej pracy wychowawczej.


W ramach zajęć dzieci rozwijają swoje umiejętności koordynacyjne, doskonalą umiejętność precyzyjnego wykonywania czynności, poznają ćwiczenia kształtujące, wzmacniają mięśnie całego ciała oraz doskonalą sposoby lokomocji. Dodatkowo prowadzone są ćwiczenia korekcyjne, które pozwalają korygować wady postawy, wzmacniać mięśnie posturalne oraz wykształcać nawyk utrzymywania prawidłowej postawy ciała. Uczestnicy  poznają również zasady rywalizacji sportowej oraz współpracy w grupie.  Treści zajęć dostosowane są do wieku, tak, aby każdy był w stanie wykonać postawione przed nim zadanie. Uwzględniana jest też zasada indywidualizacji, szczególnie w przypadku dzieci posiadających dysfunkcje lub ograniczenia ruchowe. Podczas zajęć stosowane są różne metody i formy pracy (m.in. naśladowcza, ekspresji ruchowej, ruchu rozwijającego Weroniki Sherborne), głównie jednak bazuje się na formie zabawowej ze względu na jej atrakcyjność i trafność wśród najmłodszych. Struktura zajęć składa się z podstawowych elementów budowy zajęć ruchowych, czyli części wstępnej - czynności porządkowe oraz rozgrzewka, części głównej - w której realizowane są cele zajęć oraz części końcowej - uspokojenie, wyciszenie organizmu.

Z życzeniami zdrowia Ewa Wojcieszak

Ostatnio zmieniany piątek, 23 kwiecień 2021 12:42
piątek, 09 kwiecień 2021 14:46 Napisał

Noc Naukowców 2020 na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu - przekazanie materiałów video z wydarzenia

Szanowni Państwo,
27 listopada 2020 r. odbyła się  Poznańska Noc Naukowców między innymi na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu w trybie on-line.
UPP przygotował 45 filmów popularyzujących naukę i nie tylko. Zapraszamy Państwa do skorzystania z dostępnych materiałów.
Tematyka jest różnorodna i każdy znajdzie coś dla siebie.

Serdecznie zapraszamy do udostępnienia materiałów VIDEO nauczycielom, wychowawcom grup, pedagogom a przede wszystkim dzieciom, by skorzystali z możliwości zapoznania się wirtualnie z przekazywanymi treściami.

Będziemy wdzięczni za wsparcie w zakresie promocji odbytego wydarzenia i przekazania informacji własnymi kanałami (media społecznościowe, strona www, dziennik elektroniczny, intranet) do dzieci i pracowników Państwa Placówki.
Przesyłam aktywny link do playlisty na naszym Kanale na Youtube z prośbą o jego wykorzystanie:
 
Pozdrawiam serdecznie.

Wojciech Borzyszkowski
Dział Marketingu i Komunikacji
Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

tel. 61 846 6784

piątek, 26 marzec 2021 19:44 Napisał

Szanowni Państwo,

przekazujemy Państwu informacje z Urzędu Miasta Poznania o organizacji pracy przedszkoli w dniach od 29.03.2021r. do 11.04.2021r. Osoby uprawnione, zgodnie z informacja zawartą w piśmie, prosimy o przesłanie na adres przedszkola: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.   lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. skanu wypełnionego wniosku, który zamieszczamy poniżej. Oryginał wniosku prosimy dostarczyć w pierwszym dniu pobytu dziecka. 

Z życzeniami zdrowia

Ewa Wojcieszak

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 12 kwiecień 2021 11:02
wtorek, 23 marzec 2021 17:44 Napisał

Szanowni Rodzice,

aktywność fizyczna jest jednym z najważniejszych czynników warunkujących prawidłowy rozwój dziecka w wieku przedszkolnym, nie tylko fizyczny, ale także emocjonalny i społeczny. Ruch pozytywnie wpływa na pracę mózgu i kształtowanie osobowości. Zdobywając kolejne sprawności, dzieci rozwijają nie tylko cechy motoryczne, ale i kompetencje społeczne, potrzebne do funkcjonowania w życiu codziennym.

Biorąc pod uwagę ogromne znaczenie regularnego ruchu już od najmłodszych lat dla zdrowia i jakości życia w przyszłości, monitorowanie aktywności fizycznej przedszkolaków jest bardzo istotne.

Z myślą o dalszym rozwoju projektu Sportowej Akademii Veolia Junior, Fundacja Veolia Polska wystartowała z badaniem pt. „Aktywność fizyczna przedszkolaków i zmiany nawyków ruchowych rodzin w czasie pandemii COVID-19”, w którym nasze przedszkole bierze udział.


Zwracamy się z uprzejmą prośbą do wszystkich rodziców dzieci wieku 3-6 lat o wypełnienie anonimowej ankiety on-line.

Zebrane informacje posłużą do rozwoju programów upowszechniających aktywność fizyczną, zwłaszcza wśród najmłodszych.

Kwestionariusz dostępny jest pod linkiem https://badaniesavjunior.webankieta.pl/, a jego wypełnienie powinno zająć około 15 minut. Ostateczny termin upływa 7 kwietnia 2021 roku, dlatego proszę o możliwie najszybsze jego wypełnienie.

Z życzeniami zdrowia

Ewa Wojcieszak

poniedziałek, 22 marzec 2021 12:05 Napisał

Z wielką radością informujemy o wynikach konkursu recytatorskiego pod hasłem "Wiosenne Przebudzenie" zorganizowanego przez naszą placówkę.

Laureatami w kategorii dzieci młodszych 3-4 latków zostali:

I Miejsce Gaia z Przedszkola nr 54

II Miejsce Julia z Przedszkola nr 22

III Miejsce Aleksandra z Przedszkola nr 54

w kategorii dzieci starszych 5-6 latków:

I Miejsce Karolina z Przedszkola nr 22

II Miejsce Zofia z Przedszkola nr 104

III Miejsce Emilia z Przedszkola nr 188

Ponadto przyznano wyróżnienia dla:

Stasia z Przedszkola nr 81

Agaty z Przedszkola nr 188

Majki z Przedszkola nr 22

Igi z Przedszkola nr 81

Zosi z Przedszkola nr 22

Julki z Przedszkola nr 104

Basi z Przedszkola nr 22

Jakuba z Przedszkola nr 54

Urszuli z Przedszkola nr 22

Gabrieli z Przedszkola nr 188

Maksymilian z Przedszkola nr 22

Edmunda z Przedszkola nr 22

Wszystkie dzieci biorące udział w konkursie otrzymują pamiątkowe dyplomy oraz upominek.

Dyplomy i nagrody zostaną dostarczone do poszczególnych placówek w najbliższym czasie.

Wszystkim uczestnikom, ich rodzicom i nauczycielom serdecznie gratulujemy.

Ostatnio zmieniany środa, 24 marzec 2021 12:57
piątek, 19 marzec 2021 12:40 Napisał

ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU PLASTYCZNEGO ORGANIZOWANEGO PRZEZ PRZEDSZKOLE NR 65

„Przedszkolak mądrze reaguje kiedy wirus atakuje” skierowanego do dzieci 5 i 6-letnich z przedszkoli poznańskich (dzielnica Wilda):

I miejsce zajęła Martynka z Przedszkola nr 104 „Bajlandia”

II miejsce zajęła Marysia z Przedszkola nr 22 „Chatka Puchatka”

III miejsce zajęła Natalia z Przedszkola nr 104 „Bajlandia”

Gratulujemy wszystkim dzieciom biorącym udział w konkursie i dziękujemy za bardzo ciekawe, kolorowe, pokazujące jak walczyć z wirusem prace.

W konkursie wzięły udział dzieci z 4 przedszkoli. Łącznie otrzymaliśmy 14 prac plastycznych. Dziękujemy wszystkim nauczycielkom za zaangażowanie w przygotowanie prac przez dzieci i ich przekazanie do naszej placówki.

Życzymy bezpiecznej i owocnej pracy ze swoimi wychowankami oraz wesołych, zdrowych i pogodnych Świąt Wielkanocnych!

Przedszkole nr 65 Wiolinek

środa, 10 marzec 2021 19:49 Napisał

Harmonogram dyżuru wakacyjnego w przedszkolach i oddziałach przedszkolnych w szkołach podstawowych.

Wydział Oświaty Urzędu Miasta Poznania informuje o harmonogramie pracy poszczególnych przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych w miesiącach lipiec/sierpień 2021r.  Szczegółowe informacje odnośnie dyżuru wakacyjnego są  dostępne na stronie: https://nabor.pcss.pl/poznan/dyzurywakacyjne/ w zakładce "Dokumenty". W załączniku znajdziecie Państwo pismo adresowane do Was od Zastepcy Prezydenta Miasta Poznania Pana Mariusza Wiśniewskiego.

Deklaracje o przyjęciu dzieca na dyżur wakacyjny (w załączniku) składacie Państwo w macierzystej placówce w dniach od 15-31 marca 2021r.

Jednocześnie informujemy, że Wydział Oświaty planuje stworzenie grupy "międzyprzedszkolnej" w sześciu szkołach podstawowych w centrum miasta, w których funkcjonują oddziały przedszkolne. Wszyscy z Państwa, którzy zdecydowanie potrzebują opieki dla swoich dzieci w okresie lipca lub sierpnia będą mieli możliwość zapisu dziecka na 2 - tygodniowy dyżur w placówce wskazanej przez organ prowadzący. Szczegółowe informacje odnośnie zapisu dziecka do oddziału "międzyprzedszkolnego" będą podane na stronie:  https://nabor.pcss.pl/poznan/dyzurywakacyjne/ w terminie późniejszym.

Nasze Przedszkole zgodnie z informacjami podawanymi już wcześniej dyżur pełni w miesiącu sierpniu, w lipcu placówka jest zamknieta (w tym czasie prowadzone będą prace remontowe pomieszczeń przedszkolnych).

Z życzeniami zdrowia Ewa Wojcieszak

Ostatnio zmieniany piątek, 12 marzec 2021 13:54
wtorek, 02 marzec 2021 13:10 Napisał

SZANOWNI RODZICE

w załączniku znajduje się deklaracja kontynuacji (dotyczy dzieci, które będą kontynować pobyt w naszym Przedszkolu).

Wypełnioną deklarację składacie Państwo od 9 do 15 marca 2021 r. w urnie umieszczonej przy akwarium.

Po tym terminie nie będzie możliwe jej złożenie, ponieważ system się zamyka, generując ilość wolnych miejsc w przedszkolu na nowy rok szkolny.

Zwracam raz jeszcze uwagę na obowiązujący termin składania deklaracji kontynuacji.

Z życzeniami zdrowia Ewa Wojcieszak .

 

 

Ostatnio zmieniany wtorek, 02 marzec 2021 13:19
niedziela, 28 luty 2021 10:52 Napisał

SZANOWNI RODZICE,

Zapraszamy do lektury naszej przedszkolnej gazeki "Puchatkowe Nowiny" w przedwiosennej odsłonie, w którym prezenujemy oprócz stałych pozycji, ciekawe zajęcia, zabawy dzieci, oraz inne wydarzenia, które w czasie ostatniego miesiąca miały miejsce w poszczególnych grupach.

Tym samym mamy nadzieję, że brak częstych, osobistych kontaktów z Państwem i Waszej obecności w Przedszkolu, choć trochę przybliży Wam naszą codzienną pracę z dziećmi (gazetka w załączniku).

Zapraszamy do lektury: zespół redakcyjny Kasia Brylewska i Agnieszka Kasprowicz.

 

Ostatnio zmieniany niedziela, 28 luty 2021 11:05
środa, 24 luty 2021 12:08 Napisał
SZANOWNI  RODZICE !
 
Przypominamy, że śniadanie w naszym Przedszkolu rozpoczyna się o godzinie 8.30.
Wcześniej Dzieci uczestniczą w codziennych rytuałach; powitanie w kole, krótkie zabawy, czynności higieniczne.
Dlatego też powinny przybyć do Przedszkola najpóźniej do godz. 8:20 !!!
Prosimy osoby nagminnie spóźniające się o uszanowanie obowiązujących, zwłaszcza w czasie pandemii procedur, pod którymi składaliście Państwo swój podpis, akceptując obowiązujące zasady.
Jednocześnie informujemy, że osoby nie zgłaszające wcześniej uzasadnienia spóźnienia , muszą liczyć się z faktem, że nie zostaną od razu wpuszczone do Przedszkola po obowiązującym czasie przyprowadzania Dzieci, co związane jest z trwającą wtedy obowiązkową dezynfekcją korytarza.
Dziękujemy wszystkim tym Rodzicom, którzy szanują obowiązujące zasady oraz ramowy rozkład dnia Przedszkola i tym samym wdrażają swoje Pociechy do punktualności, będącej jednym z przejawów szacunku do innych.
 
Z poważaniem, 

Pracownicy Przedszkola

Ostatnio zmieniany środa, 24 luty 2021 12:13
poniedziałek, 15 luty 2021 12:19 Napisał

SZANOWNI RODZICE,

INFORMUJĘ CAŁĄ SPOŁECZNOŚĆ NASZEGO PRZEDSZKOLA

O MOICH ODPOWIEDZIACH NA PYTANIA OTRZYMANE OD RADY RODZICÓW W DNIU 13 LUTEGO 2021 r.                                                                       

                                                                                        Poznań, dn. 13.02.2021r.

                                                                Rada Rodziców

                                                                Przedszkole nr 22

                                                                w Poznaniu

                            Dyrektor Przedszkola nr 22 w Poznaniu

PYTANIA

dot. funkcjonowania placówki przedszkolnej w sytuacji epidemiologicznej

Pytanie

Czy dzieci mają obecnie organizowane zajęcia z języka angielskiego?

Uzasadnienie

Dzieci informują rodziców, że nie mają zajęć z j. angielskiego. Pierwotnie
(z zasłyszanych informacji) miała je prowadzić P. Ania Hoppe, ale dzieci twierdzą, że zajęcia z tą nauczycielką się nie odbywają.

Propozycja zmiany

Jeśli w placówce nie ma obecnie nauczyciela, który posiadałby kompetencje do organizacji zajęć z j. angielskiego, może warto byłoby poinformować o tym rodziców (np. na stronie internetowej) oraz poprosić ich o czynne zaangażowanie się w ten problem. Być może któryś z nich będzie znał kogoś, kto szuka pracy w tym zakresie.

ODPOWIEDŹ

P. DYREKTOR

Obecnie nie.

Pani Agata zrezygnowała z pracy, z końcem roku, a chętnych nauczycieli do prowadzenia zajęć nie ma - brak odpowiedzi na zamieszczane ogłoszenia m.in. na stronie oświatowej Miasta Poznania i Kuratorium Oświaty.

Pani Ania Hoppe zajęć prowadzić nie może, ponieważ nie ma odpowiednich kwalifikacji do ich prowadzenia.

Zajęcia językowe muszą być prowadzone przez nauczyciela posiadającego kwalifikacje do prowadzenia przygotowania do posługiwania się językiem obcym nowożytnym oraz do zajmowania stanowiska nauczyciela w przedszkolu (§ 4 oraz § 12 § 30 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z 1 sierpnia 2017 r.).

Bardzo chętnie zapraszam rodziców do współpracy w tym temacie.

Pytanie

Czy dzieci mają obecnie organizowane zajęcia dodatkowe, o których informowano rodziców na początku roku szkolnego 2020/2021?

Uzasadnienie

Zgodnie z podawanymi rodzicom przez placówkę informacjami, ze względu na brak możliwości organizowania zajęć dodatkowych prowadzonych outsourcingowo, w określonych grupach miały je realizować wyznaczone nauczycielki. Dzieci informują rodziców, że żadne z tych zajęć się nie odbywają.   W innych przedszkolach zajęcia dodatkowe są organizowane.

Propozycja zmiany

Może istnieje możliwość organizacji zajęć dodatkowych (np. szachy, piłka nożna czy zumba), w których uczestniczyłyby grupy łączone. Dzieci i tak mieszają się w oczekiwaniu na odbiór przez rodziców, – jeśli są odbierane później niż zakłada harmonogram zajęć grupy. Uczestnicząc w zajęciach logopedycznych również mają styczność z innym nauczycielem niż tylko ten, który, na co dzień z nimi przebywa. Rodzice mają świadomość, że całkowita izolacja poszczególnych grup nie jest możliwa, dlatego zapewne wyraziliby zgodę na organizację zajęć dodatkowych w wybranej przez przedszkole formie. Dzieciom bardzo brakuje takich zajęć.

ODPOWIEDŹ

P. DYREKTOR

Osobiście prowadzę zajęcia w grupie „Tygrysków” z Zumbailli i warsztaty kreatywne, od II półrocza doszły zajęcia z kodowania i programowania z wykorzystaniem ozobotów i innych pomocy dydaktycznych, które prowadzimy razem z p. Ewą Borkowską. Tu pragnę podziękować p. Monice Łyp-Zaleskiej za otrzymany w grudniu mail z ciepłymi słowami pod naszym adresem właśnie, jeżeli chodzi o organizowanie dzieciom zajęć.

Zgodnie z podanym harmonogramem prowadzone są:

-      warsztaty chemiczne w grupie „Wiewiórek” – p. Kasia Brylewska

-      Zumbailla w grupie „Biedronek” - p. Agnieszka Kasprowicz (piątki)

-      Zumbailla w grupie „Zajączków” – p. Małgosia Skibińska (wtorki)

-      Zumbailla w grupie „Wiewiórek” – p. Ania Hoppe (poniedziałki)

-      Logopedia dla dzieci młodszych – p. Małgorzata Malczewska

-      Logopedia dla dzieci starszych – p. Anna Żok-Rossian (w zajęciach uczestniczą dzieci objęte terapią logopedyczną)

-      Pomoc psychologiczno-pedagogiczna – p. Anna Hoppe

Nie odbywają się z zaplanowanych zajęć: zajęcia szachowe w grupie „Tygrysków”, nie powstała również drużyna piłkarska „Puchatki” w grupie „Biedronek”.

Zajęcia logopedyczne, tak są zorganizowane, że p. Małgosia ma zajęcia z dziećmi ze swojej grupy objętymi opieką logopedyczną, a p. Ania wyłącznie z dziećmi z grupy „Tygrysków”.

Zaproponowana przez Radę Rodziców zmiana nie jest możliwa ze względu na funkcjonowanie placówki w czasie pandemii, w reżimie sanitarnym i koniczność przestrzegania „Procedur Bezpieczeństwa organizacji i funkcjonowania Przedszkola nr 22 w trakcie epidemii COVID-19”, obowiązującej od 1 września 2020 r.

Każdy z rodziców złożył stosowne oświadczenie o zapoznaniu się i zaakceptowaniu powyższych procedur.

Proszę nie oczekiwać ode mnie łamania prawa w tym względzie.

Decyzja przyprowadzenia i odbioru dzieci w zaproponowanych godzinach pracy oddziału pozostaje w Państwa odpowiedzialności.

Zdajemy sobie sprawę, że nie jest możliwe mieszanie się dzieci, ale podejmowane decyzje i działania minimalizują ten fakt.

Pytanie

Czy istnieje możliwość, aby dzieci w przedszkolu myły zęby?

Uzasadnienie

Dzieci powinny szczotkować zęby kilka razy dziennie. W szkołach podstawowych realizowana jest fluoryzacja.

ODPOWIEDŹ

P. DYREKTOR

Nie istnieje taka możliwość na ten czas.

Uzasadnienie mieści się w odpowiedzi na pytanie poprzednie, ponadto przypominam, że mamy jedną wspólną łazienkę dla wszystkich dzieci.

Być może ta oferta szczoteczek jednorazowych zda się przydatna, podaję adres strony:

www.czystezabki.pl

Pytanie

Czy istnieje możliwość, aby dzieci dostawały po południu chlebek – tak, jak było w poprzednich latach?

Uzasadnienie

Dzieciom brakuje tego posiłku – szczególnie tym, które zostają w przedszkolu do późnych godzin popołudniowych.

Propozycja zmiany

Jeżeli kuchnia zamykana jest wcześniej, może istniałaby możliwość uszykowania chlebka z wyprzedzeniem.

ODPOWIEDŹ

P. DYREKTOR

Dzieci kończą jeść obiad koło 14.00, a koło 15.00 wydawana jest im II porcja warzyw, bądź owoców w formie przekąsek.

Sądzę, że podanie dzieciom dodatkowej porcji warzyw, bądź owoców jest zdrowsze, niż podanie chleba.

Proszę, byście Państwo się nad tym zastanowili, czy rezygnujemy z II porcji warzyw i owoców na rzecz chleba, czy pozostajemy przy II porcji owoców i warzyw.

Przypominam o kwocie dziennej stawki żywieniowej w wysokości 8,00 zł, w której staramy się mieścić, nie narażając rodziców na ponoszenie wyższych kosztów za żywienie dzieci w przedszkolu.

 

Szanowni Rodzice,

proszę mi wierzyć, że wszelkie moje działania i decyzje podyktowane są troską o zdrowie i życie dzieci i pracowników naszego przedszkola. Nie chciałabym przeżywać tego, co pracownicy z sąsiedniej placówki, którzy pochwali zmarłą na Covid nauczycielkę.

Wszyscy tęsknimy za przedszkolem sprzed pandemii, wspólnymi spotkaniami i bezpośrednimi kontaktami. W najtrudniejszej sytuacji są rodzice z grupy „Zajączków”, ponieważ Oni nie wiedzą, jak przedszkole funkcjonowało wcześniej, jak było dawniej. Nie mieli nawet możliwości uczestniczyć, w jakiejkolwiek formie w „drzwiach otwartych”.

Przedszkole nasze ma ograniczone możliwości lokalowe: wspólna łazienka, brak dodatkowej sali na organizację zajęć dodatkowych, wspólny korytarz i szatnia. Żeby zorganizować jakkolwiek zajęcia dla grupy dzieci „pozbieranych” z różnych oddziałów gospodarze sali, w której odbywają się zajęcia dodatkowe musza ją opuścić. Odpowiedzmy sobie też szczerze na pytanie, czy to dzieciom, czy rodzicom brakuje zajęć dodatkowych?

Starajmy się poszukać też „dobrych stron” całej tej sytuacji: dzieci mają wreszcie czas na wspólną zabawę z rówieśnikami, rozwijanie relacji społecznych, nauczyciele na pracę indywidualną z dzieckiem, rozmowę i pochylenie się nad jego troskami. Z moich obserwacji wynika, że dzieci w przedszkolu są radosne i szczęśliwe, a o to nam zapewne wszystkim chodzi.

Wypracowaliśmy też inne formy współpracy z Państwem i przekazywania informacji o tym, co dzieje się w naszym przedszkolu, zdaje sobie sprawę, że nie zawsze satysfakcjonujące, bo przecież bezpośrednich kontaktów i rozmów nic nie zastąpi.

Pozostaję do Państwa dyspozycji, zawsze chętnie odpowiem na pytania, postaram się rozwiać wszelkie wątpliwości.

Z poważaniem i życzeniami zdrowia

Ewa Wojcieszak

Dyrektor Przedszkola nr 22

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 15 luty 2021 12:30
czwartek, 04 luty 2021 21:27 Napisał

SZANOWNI RODZICE,

Zapraszamy do lektury naszej przedszkolnej gazeki "Puchatkowe Nowiny" w odmienionym składzie, w którym prezentować będziemy oprócz stałych pozycji, ciekawe zajęcia, zabawy dzieci, oraz inne wydarzenia, które w czasie ostatniego miesiąca miały miejsce w poszczególnych grupach. Tym samym mamy nadzieję, że brak częstych, osobistych kontaktów z Państwem i Waszej obecności w Przedszkolu, choć trochę przybliży Wam naszą codzienną pracę z dziećmi (gazetka w załączniku).

Ostatnio zmieniany czwartek, 04 luty 2021 21:38
niedziela, 24 styczeń 2021 08:52 Napisał

BALIK KARNAWAŁOWY

11 LUTEGO ZAPRASZAMY DZIECI NA BALIK PRZEDSZKOLNY.

ZE WZGLEDU NA SYTUACJĘ EPIDEMICZNĄ KAŻDA GRUPA ŚWIĘTOWAĆ BĘDZIE W SWOJEJ SALI.

W TYM DNIU BĘDĄ RÓWNIEŻ WYKONYWANE DZIECIOM ZDJĘCIA.

ZAPRASZAMY DO ZABAWY PRZY MUZYCE I PRZYGOTOWANIE STROJÓW KARNAWAŁOWYCH I PRZEBRAŃ.

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 25 styczeń 2021 18:52
poniedziałek, 18 styczeń 2021 10:59 Napisał

UWAGA!

ZAWIESZENIE ZAJĘĆ STACJONARNYCH W GRUPIE „WIEWIÓREK”

od poniedziałku 18.01.2021 r. do czwartku 21.01.2021 r.

Szanowni Państwo!
W dniu dzisiejszym tj.18.01.2021 r. otrzymaliśmy informację o pozytywnym wyniku potwierdzającym zakażenie koronawirusem u dziecka z grupy „Wiewiórek”.

Decyzją Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Poznaniu, powiadomieniu organu prowadzącego i organu sprawującego nadzór pedagogiczny zajęcia w grupie „Wiewiórek” zostają zawieszone od poniedziałku 18.01.2021 r. do czwartku 21.01.2021 r.

Dzieci z grupy "Wiewiórek" obecne w przedszkolu w dniu 11 stycznia 2021 r. objęte są kwarantanną do dnia 21 stycznia 2021 r. włącznie.

Od poniedziałku nauczycielki grupy „Wiewiórek” z dziećmi za Państwa pośrednictwem będą realizowali zaplanowane zadania (w formie zdalnej), które będą publikowane na naszej stronie internetowej w zakładce gr „Wiewiórek”.

Z życzeniami zdrowia Ewa Wojcieszak dyrektor Przedszkola

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 18 styczeń 2021 11:01
niedziela, 10 styczeń 2021 15:04 Napisał

SZANOWNI RODZICE

TRADYCJĄ NASZEGO PRZEDSZKOLA JEST UDZIAŁ W NOWOROCZNYM KONCERCIE CHARYTATYWNYM ORGANIZOWANYM PRZEZ PRZEDSZKOLE NR 188 DĘBOWE LUDKI.

NASZĄ PLACÓWKĘ REPREZENTOWAŁA GRUPA "TYGRYSKÓW".

ZAPRASZAM WAS WRAZ Z DZIEĆMI DO OBEJRZENIA KONCERTU

(poniżej link, który po otwarciu umożliwi pobranie Koncertu i obejrzenie w całości)

https://www.dropbox.com/s/u5clbdk3bw0a0pm/2021-01-02%20Anio%C5%82y%20s%C4%85%20w%C5%9Br%C3%B3d%20nas.mp4?dl=0

 

Ostatnio zmieniany niedziela, 10 styczeń 2021 15:12
Strona 1 z 4