Ewa Wojcieszak

Ewa Wojcieszak

piątek, 30 kwiecień 2021 13:02

Gazetka majowa

SZANOWNI RODZICE,

Zapraszamy do lektury naszej przedszkolnej gazeki "Puchatkowe Nowiny" w majowej odsłonie, w której prezenujemy oprócz stałych pozycji, ciekawe zajęcia, zabawy dzieci, oraz inne wydarzenia, które w czasie ostatniego miesiąca miały miejsce w poszczególnych grupach.

Tym samym mamy nadzieję, że brak częstych, osobistych kontaktów z Państwem i Waszej obecności w Przedszkolu, choć trochę przybliży Wam naszą codzienną pracę z dziećmi (gazetka w załączniku).

Zapraszamy do lektury: zespół redakcyjny Kasia Brylewska i Agnieszka Kasprowicz

czwartek, 22 kwiecień 2021 14:17

Kampania informacyjna "Porozmawiajmy"

KAMPANIA INFORMACYJNA "POROZMAWIAJCIE" - BROSZURA

Szanowni Państwo,
poproszono nas o zapoznanie się z załączoną broszurą i udostępnienie jej rodzicom.
Celem kampanii jest zwrócenie uwagi na wpływ pandemii koronawirusa na zdrowie psychiczne dzieci i młodzieży oraz wskazanie rodzicom, gdzie mogą szukać pomocy, gdy zauważą niepokojące symptomy u swoich pociech.
Więcej informacji na ten temat znajdą Państwo na stronie www.poznan.pl/porozmawiajcie
środa, 21 kwiecień 2021 20:02

Dyżur wakacyjny

INFORMACJA W ZWIĄZKU Z PLANOWANYM OTWORZENIEM ODDZIAŁÓW MIĘDZYPRZEDSZKOLNYCH W CZASIE WAKACJI

w związku z planowanym utworzeniem grupy ,,międzyprzedszkolnej" Wydział Oświaty przekazuje pismo skierowane do Rodziców oraz wniosek zgłoszenia dziecka do oddziału "międzyprzedszkolnego" LIPIEC albo SIERPIEŃ.

Szczegółowe informacje znajdują się w załącznikach.

W dniach 22-30 kwietnia 2021 r. Rodzice będą mogli zgłaszać do oddziały miedzyprzedszkolnego swoje dziecko poprzez przedszkole macierzyste.

Wydział Oświaty przekazuje dodatkową informację odnośnie stawki za wyżywienie w poszczególnych Szkołach (zgodnie z harmonogramem pełnionego dyżuru - również w załączniku).

 

wtorek, 20 kwiecień 2021 18:49

Projekty i wydarzenia nasz udział

PROJEKTY I WYDARZENIA, W KTÓRYCH AKTUALNIE BIERZEMY UDZIAŁ:

Dzieci z grupy „Tygrysków” i „Biedronek” biorą udział w:

Przeglądzie twórczości dziecięcej „Pomysły na niepogodę i inne niesprzyjające okoliczności”.

Organizatorem przeglądu jest Poznański Oddział Polskiego Komitetu Światowej Organizacji Wychowania Przedszkolnego OMEP.

Zadaniem dla dziecka jest ułożenie krótkiego wierszyka, rymowanki zachęcających dzieci do ćwiczeń/zabaw ruchowych z przyborami (np.: z piłką, ze skakanką itp.) lub bez nich oraz przedstawienie w formie plastycznej swojego wierszyka/rymowanki zachęcających do aktywnego spędzania czasu w domu (podczas niesprzyjającej pogody, silnego zanieczyszczenia powietrza, konieczności pozostania w domu spowodowanego kwarantanną lub zamknięcia przedszkola) lub na dworze (format pracy plastycznej – A4, technika dowolna płaska).

Zadaniem dla nauczyciela/rodzica jest dokładne zanotowanie wierszyka/rymowanki dziecka (bez korekty).

Celem przeglądu jest:

 • wychodzenie naprzeciw potrzebom dziecka, przeciwdziałanie niekorzystnym sytuacjom wpływających na jego rozwój poznawczy, społeczno-emocjonalny oraz fizyczny,
 • promowanie rozwijania sprawności ruchowej, aktywnego spędzania wolnego czasu i nawyków prozdrowotnych oraz kompetencji językowych,
 • stwarzanie sytuacji i warunków do aktywności dziecka,
 • dzielenie się własnymi propozycjami aktywności oraz prezentowanie pomysłów w formie pracy plastycznej.

Dzieci z grupy „Wiewiórek” przyjęły zaproszenie do:

udziału w wyzwaniu z okazji Światowego Dnia Ziemi.

Wydział Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Poznania zaprosił szkoły i przedszkola do wspólnego świętowania Światowego Dnia Ziemi, który przypada 22 kwietnia 2021 r.

W tym dniu w grupach przedszkolnych odbędą się zajęcia poświęcone zagadnieniom szeroko rozumianej ochrony przyrody oraz zasobów naturalnych.

Organizację zajęć połączymy z udziałem w konkursie polegającym na przygotowaniu scenariusza zajęć "Obchodzimy Światowy Dzień Ziemi", opisującego sposób ich prowadzenia, poruszaną tematykę, wykorzystanie dodatkowych materiałów oraz formy pracy z dziećmi.

Dodatkowo we wszystkich grupach przedszkolnych zorganizujemy z okazji Światowego Dnia Ziemi sadzenie w ogrodzie przedszkolnym nasionek drzewek, otrzymanych od Grupy Deweloperskiej Robyg.

Chcielibyśmy w sercach naszych najmłodszych pociech - zasiać miłość do przyrody, która zaowocuje w przyszłości i zakwitnie na lata.

Dzieci z grupy „Tygrysków” biorą udział w:

w międzyprzedszkolnym konkursie plastyczno - technicznym "Zwierzaki, cudaki z recyklingu", którego celem jest:

 • propagowanie wśród dzieci idei segregacji odpadów,
 • uświadomienie przedszkolakom konieczności ochrony środowiska,
 • rozwój umiejętności plastyczno – technicznych oraz wyobraźni dziecka,
 • kształcenie zdolności artystycznych.

Organizatorem konkursu jest Przedszkole nr 121 w Poznaniu.


Dzieci z grupy „Biedronek” wezmą udział w:

projekcie edukacyjnym przygotowanym przez grupę młodzieży z I LO im. Karola Miarki w Żorach (woj. śląskie) „W świecie bajek”, którego motywem przewodnim jest hasło: „Z bajkami się nie rozstajemy. One zostają z nami przez całe życie”.

„Chcemy postawić na edukację młodego pokolenia biorąc pod uwagę doświadczenia naszego dzieciństwa - dziś jesteśmy nastolatkami i dokonujemy pewnych podsumowań. Chcemy pokazać, że edukacja to nie tylko bajka w telewizji, gra komputerowa czy zabawki interaktywne. Poprzez nasze autorskie bajki, które zostały napisane przez naszą grupę projektową chcemy trwale przekazać dobre wartości: empatia, koleżeństwo, chęć pomocy innym;, chcemy również postawić na poszerzenie wyobraźni, poznawanie emocji swoich i innych, rozwój artystyczny, umysłowy, fizyczny  poprzez formę zajęć”.

Dzieci z grupy „Wiewiórek” i „Biedronek” biorą udział w:

konkursie plastycznym „Jak wygląda muzyka?” objętego Honorowym Patronatem Wielkopolskiego Kuratora Oświaty. Zadanie konkursowe polega na przygotowaniu pracy plastycznej dowolną metodą nawiązując do utworu „Życzenie” Fryderyka Chopina. Organizatorek konkursu jest Fundacja Fabryka Sztuki.

Dzieci z grupy „Zajaczków” i „Wiewiórek” biorą udział w:

konkursie plastycznym „O przygodach fifnej* pszczółki” zorganizowanym przez Wydział Działalności Gospodarczej i Rolnictwa, który proponuje dzieciom, aby poczynione podczas spacerów obserwacje budzącej się do życia przyrody, zostały utrwalone w formie pracy plastycznej. Zadanie konkursowe polega na przygotowaniu pracy plastycznej pn. „O przygodach fifnej pszczółki” przedstawiającej własne obserwacje życia pszczół w naszym mieście.

* fifny (gwara poznańska) – sprawny, zręczny, sprytny, pomysłowy.

Oraz w Programie „Czyściochowe Przedszkole”, który wspiera nauczycieli przedszkolnych w kształtowaniu prawidłowych nawyków higienicznych wśród dzieci.

Dzieci z grupy „Wiewiórek” i „Biedronek” wezmą udział w:

W konkursie piosenki anglojęzycznej „Piosenka jest dobra na wszystko” organizowanym przez Przedszkole nr 188 „Dębowe Ludki”.

Celem organizowanego festiwalu jest:

 • prezentacja twórczości artystycznej dzieci oraz umiejętności językowych,
 • prezentacja stroju oraz układu choreograficznego,
 • rozwijanie zainteresowań dziecięcych,
 • rozwijanie umiejętności prezentacji własnych umiejętności oraz przełamywanie nieśmiałości i tremy,
 • przełamywanie barier językowych.

Dzieci z grupy „Tygrysków” są organizatorami Turnieju Piłkarskiego „inaczej”, do którego zaprosiły dzieci z dębieckich Przedszkoli pisząc do nich list o treści:

Kochane Dzieci i Nauczyciele z najstarszej grupy!

Pandemia uniemożliwiła nam organizację Turnieju Piłkarskiego i nasze spotkanie na boisku piłkarskim w ogrodzie Przedszkola nr 22.

My się jednak nie poddajemy i chcemy Was zaprosić do wspólnej zabawy sportowej w trochę innym wymiarze niż Turniej Piłkarski.

Co Wy na to? Jesteście gotowi?

No to posłuchajcie:

Musicie przygotować wspólnie z waszymi paniami film, w którym pokażecie:

 • doping kibiców przedszkolnej drużyny z jej nazwą
 • występ cheerladerek
 • zabawy na świeżym powietrzu piłką nożną
 • serię rzutów karnych.

Nagrany film przekazujecie do naszego Przedszkola tj. do „Chatki Puchatka”, do 13 maja 2021 r., a my zajmiemy się resztą.

W dniu 19 maja 2021 r. we wszystkich przedszkolach, które przyjmą nasze zaproszenie i wezmą udział we wspólnej zabawie, odbędzie się prezentacja sportowych zmagań oraz wręczenie nagród i dyplomów.

Już dziś zapraszamy Was do wspólnej zabawy! 5

Dzieci z najstarszej grupy „Tygrysków” w Chatce Puchatka – Przedszkolu nr 22

Zaproszenie „Tygrysków” do wspólnej zabawy przyjęły wszystkie zaproszone grupy z 7 Przedszkoli!

 

 WRACAJĄ ZAJĘCIA Z RYTMIKI - W WERSJI ONLINE -

odbywać się będą dwa razy w tygodniu:

w grupie "Zajaczków" poniedziałek i czwatek

w grupie "Wiewiórek" środa i czwartek

w grupie "Biedronek" poniedziałek i wtorek

w grupie "Tygrysków" wtorek i piątek

I JESZCZE JEDNA INFORMACJA:

zgłosiłam naszą placówkę do udziału w Programie "Trener Przedszkolaka", który jest komponentem programu "Trener Osiedlowy, Trener Senioralny, Trener Przedszkolaka", zwycięzcy Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego w 2019, 2020 i 2021 roku.

Organizatorzy w związku z sytuacją COVID-ową rozważają przeniesienie bezpłatnych zajęć komponentu Trener Przedszkolaka w 2021 roku w całości do Internetu. Założenie komponentu, było i jest bardzo proste - korekta wad postawy/ edukacja poprzez zabawę zarówno dzieci jak dla ich przedszkolnych opiekunów.

Zajęcia kontynuowane byłyby do początku grudnia. Warunkiem jest dostęp do tablic multimedialnych, który spełniamy – zamontowane są w każdej sali.

Doświadczeni fizjoterapeuci i trenerzy prowadzić będą dla każdej grupy, raz w tygodniu, 30-minutowe zajęcia łączące w sobie elementy korekcji wad postawy, profilaktyki z bardzo dobrą zabawą i odrobiną rywalizacji, którą dzieci uwielbiają. W zajęcia muszą angażować się nauczyciele prowadzący grupę, tak, aby później wykorzystywać poznane ćwiczenia czy gry i zabawy w codziennej pracy wychowawczej.


W ramach zajęć dzieci rozwijają swoje umiejętności koordynacyjne, doskonalą umiejętność precyzyjnego wykonywania czynności, poznają ćwiczenia kształtujące, wzmacniają mięśnie całego ciała oraz doskonalą sposoby lokomocji. Dodatkowo prowadzone są ćwiczenia korekcyjne, które pozwalają korygować wady postawy, wzmacniać mięśnie posturalne oraz wykształcać nawyk utrzymywania prawidłowej postawy ciała. Uczestnicy  poznają również zasady rywalizacji sportowej oraz współpracy w grupie.  Treści zajęć dostosowane są do wieku, tak, aby każdy był w stanie wykonać postawione przed nim zadanie. Uwzględniana jest też zasada indywidualizacji, szczególnie w przypadku dzieci posiadających dysfunkcje lub ograniczenia ruchowe. Podczas zajęć stosowane są różne metody i formy pracy (m.in. naśladowcza, ekspresji ruchowej, ruchu rozwijającego Weroniki Sherborne), głównie jednak bazuje się na formie zabawowej ze względu na jej atrakcyjność i trafność wśród najmłodszych. Struktura zajęć składa się z podstawowych elementów budowy zajęć ruchowych, czyli części wstępnej - czynności porządkowe oraz rozgrzewka, części głównej - w której realizowane są cele zajęć oraz części końcowej - uspokojenie, wyciszenie organizmu.

Z życzeniami zdrowia Ewa Wojcieszak

piątek, 09 kwiecień 2021 14:46

Noc Naukowców

Noc Naukowców 2020 na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu - przekazanie materiałów video z wydarzenia

Szanowni Państwo,
27 listopada 2020 r. odbyła się  Poznańska Noc Naukowców między innymi na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu w trybie on-line.
UPP przygotował 45 filmów popularyzujących naukę i nie tylko. Zapraszamy Państwa do skorzystania z dostępnych materiałów.
Tematyka jest różnorodna i każdy znajdzie coś dla siebie.

Serdecznie zapraszamy do udostępnienia materiałów VIDEO nauczycielom, wychowawcom grup, pedagogom a przede wszystkim dzieciom, by skorzystali z możliwości zapoznania się wirtualnie z przekazywanymi treściami.

Będziemy wdzięczni za wsparcie w zakresie promocji odbytego wydarzenia i przekazania informacji własnymi kanałami (media społecznościowe, strona www, dziennik elektroniczny, intranet) do dzieci i pracowników Państwa Placówki.
Przesyłam aktywny link do playlisty na naszym Kanale na Youtube z prośbą o jego wykorzystanie:
 
Pozdrawiam serdecznie.

Wojciech Borzyszkowski
Dział Marketingu i Komunikacji
Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

tel. 61 846 6784

piątek, 26 marzec 2021 19:44

Zgłoszenie dziecka

Szanowni Państwo,

przekazujemy Państwu informacje z Urzędu Miasta Poznania o organizacji pracy przedszkoli w dniach od 29.03.2021r. do 11.04.2021r. Osoby uprawnione, zgodnie z informacja zawartą w piśmie, prosimy o przesłanie na adres przedszkola: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.   lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. skanu wypełnionego wniosku, który zamieszczamy poniżej. Oryginał wniosku prosimy dostarczyć w pierwszym dniu pobytu dziecka. 

Z życzeniami zdrowia

Ewa Wojcieszak

wtorek, 23 marzec 2021 17:44

Akademia Veolia

Szanowni Rodzice,

aktywność fizyczna jest jednym z najważniejszych czynników warunkujących prawidłowy rozwój dziecka w wieku przedszkolnym, nie tylko fizyczny, ale także emocjonalny i społeczny. Ruch pozytywnie wpływa na pracę mózgu i kształtowanie osobowości. Zdobywając kolejne sprawności, dzieci rozwijają nie tylko cechy motoryczne, ale i kompetencje społeczne, potrzebne do funkcjonowania w życiu codziennym.

Biorąc pod uwagę ogromne znaczenie regularnego ruchu już od najmłodszych lat dla zdrowia i jakości życia w przyszłości, monitorowanie aktywności fizycznej przedszkolaków jest bardzo istotne.

Z myślą o dalszym rozwoju projektu Sportowej Akademii Veolia Junior, Fundacja Veolia Polska wystartowała z badaniem pt. „Aktywność fizyczna przedszkolaków i zmiany nawyków ruchowych rodzin w czasie pandemii COVID-19”, w którym nasze przedszkole bierze udział.


Zwracamy się z uprzejmą prośbą do wszystkich rodziców dzieci wieku 3-6 lat o wypełnienie anonimowej ankiety on-line.

Zebrane informacje posłużą do rozwoju programów upowszechniających aktywność fizyczną, zwłaszcza wśród najmłodszych.

Kwestionariusz dostępny jest pod linkiem https://badaniesavjunior.webankieta.pl/, a jego wypełnienie powinno zająć około 15 minut. Ostateczny termin upływa 7 kwietnia 2021 roku, dlatego proszę o możliwie najszybsze jego wypełnienie.

Z życzeniami zdrowia

Ewa Wojcieszak

poniedziałek, 22 marzec 2021 12:05

Wyniki konkursu recytatorskiego

Z wielką radością informujemy o wynikach konkursu recytatorskiego pod hasłem "Wiosenne Przebudzenie" zorganizowanego przez naszą placówkę.

Laureatami w kategorii dzieci młodszych 3-4 latków zostali:

I Miejsce Gaia z Przedszkola nr 54

II Miejsce Julia z Przedszkola nr 22

III Miejsce Aleksandra z Przedszkola nr 54

w kategorii dzieci starszych 5-6 latków:

I Miejsce Karolina z Przedszkola nr 22

II Miejsce Zofia z Przedszkola nr 104

III Miejsce Emilia z Przedszkola nr 188

Ponadto przyznano wyróżnienia dla:

Stasia z Przedszkola nr 81

Agaty z Przedszkola nr 188

Majki z Przedszkola nr 22

Igi z Przedszkola nr 81

Zosi z Przedszkola nr 22

Julki z Przedszkola nr 104

Basi z Przedszkola nr 22

Jakuba z Przedszkola nr 54

Urszuli z Przedszkola nr 22

Gabrieli z Przedszkola nr 188

Maksymilian z Przedszkola nr 22

Edmunda z Przedszkola nr 22

Wszystkie dzieci biorące udział w konkursie otrzymują pamiątkowe dyplomy oraz upominek.

Dyplomy i nagrody zostaną dostarczone do poszczególnych placówek w najbliższym czasie.

Wszystkim uczestnikom, ich rodzicom i nauczycielom serdecznie gratulujemy.

piątek, 19 marzec 2021 12:40

Konkurs P-65

ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU PLASTYCZNEGO ORGANIZOWANEGO PRZEZ PRZEDSZKOLE NR 65

„Przedszkolak mądrze reaguje kiedy wirus atakuje” skierowanego do dzieci 5 i 6-letnich z przedszkoli poznańskich (dzielnica Wilda):

I miejsce zajęła Martynka z Przedszkola nr 104 „Bajlandia”

II miejsce zajęła Marysia z Przedszkola nr 22 „Chatka Puchatka”

III miejsce zajęła Natalia z Przedszkola nr 104 „Bajlandia”

Gratulujemy wszystkim dzieciom biorącym udział w konkursie i dziękujemy za bardzo ciekawe, kolorowe, pokazujące jak walczyć z wirusem prace.

W konkursie wzięły udział dzieci z 4 przedszkoli. Łącznie otrzymaliśmy 14 prac plastycznych. Dziękujemy wszystkim nauczycielkom za zaangażowanie w przygotowanie prac przez dzieci i ich przekazanie do naszej placówki.

Życzymy bezpiecznej i owocnej pracy ze swoimi wychowankami oraz wesołych, zdrowych i pogodnych Świąt Wielkanocnych!

Przedszkole nr 65 Wiolinek

środa, 10 marzec 2021 19:49

Dyżur letni

Harmonogram dyżuru wakacyjnego w przedszkolach i oddziałach przedszkolnych w szkołach podstawowych.

Wydział Oświaty Urzędu Miasta Poznania informuje o harmonogramie pracy poszczególnych przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych w miesiącach lipiec/sierpień 2021r.  Szczegółowe informacje odnośnie dyżuru wakacyjnego są  dostępne na stronie: https://nabor.pcss.pl/poznan/dyzurywakacyjne/ w zakładce "Dokumenty". W załączniku znajdziecie Państwo pismo adresowane do Was od Zastepcy Prezydenta Miasta Poznania Pana Mariusza Wiśniewskiego.

Deklaracje o przyjęciu dzieca na dyżur wakacyjny (w załączniku) składacie Państwo w macierzystej placówce w dniach od 15-31 marca 2021r.

Jednocześnie informujemy, że Wydział Oświaty planuje stworzenie grupy "międzyprzedszkolnej" w sześciu szkołach podstawowych w centrum miasta, w których funkcjonują oddziały przedszkolne. Wszyscy z Państwa, którzy zdecydowanie potrzebują opieki dla swoich dzieci w okresie lipca lub sierpnia będą mieli możliwość zapisu dziecka na 2 - tygodniowy dyżur w placówce wskazanej przez organ prowadzący. Szczegółowe informacje odnośnie zapisu dziecka do oddziału "międzyprzedszkolnego" będą podane na stronie:  https://nabor.pcss.pl/poznan/dyzurywakacyjne/ w terminie późniejszym.

Nasze Przedszkole zgodnie z informacjami podawanymi już wcześniej dyżur pełni w miesiącu sierpniu, w lipcu placówka jest zamknieta (w tym czasie prowadzone będą prace remontowe pomieszczeń przedszkolnych).

Z życzeniami zdrowia Ewa Wojcieszak

Strona 1 z 11