Zajączki

Rok szkolny 2014-2015

MARZEC U ZAJĄCZKÓW

"To co dziecko potrzebuje, to nie wyczerpujące odpowiedzi,

ale serce, które go kocha, ucho, które go słucha

i ktoś, kto go zachęci do dalszych poszukiwań."

WAŻNE DATY:

3.03  godz. 9.00 - SPEKTAKL TEATRALNY DLA DZIECI „LEGENDA O POZNAŃSKICH KOZIOŁKACH” W WYKONANIU AKTORÓW Z TEATRU KROKODYL. Spektakl finansowany jest przez Radę Rodziców działającą przy naszym Przedszkolu.

13.03 godz. 9.00 - KOLOROWE NUTKI W „CHATCE PUCHATKA”. W programie Koncert pod hasłem: "Pan Świerszcz i muzyka w kratkę". Rodziców prosimy o przygotowanie dzieciom stroju galowego.

19.03 godz. 9.00 - POWITANIE WIOSNY W TRADYCJI PRZEDSZKOLA. SPOTKANIE Z PRZEDSZKOLNYM TEATREM Z CYKLU „DZIECI-DZIECIOM” pod hasłem „Poznajemy wielkopolskie tradycje ludowe”: żegnanie zimy - paleniem Marzanny, witanie wiosny – tańcem z Gaikiem. Udział wszystkich przedszkolaków w wiosennych zabawach w ogrodzie Przedszkola (przy sprzyjającej pogodzie).

23.03 godz. 10.30 - EKO LEKCJE DLA DZIECI organizowane przez Dział Edukacji i Promocji Związku Międzygminnego Gospodarki Odpadami Aglomeracji Poznańskiej. Dzieci dowiedzą się: co to są odpady, jak poprawnie  je segregować, czy wolno palić odpady w domowym piecu, co to jest recykling? Zajęcia poprzez zabawę przygotowują dzieci do poprawnej segregacji odpadów.

27.03 godz. 9.00 - WARSZTATY WIELKANOCNE DLA RODZICÓW I DZIECI Z GRUPY "Zajączków" pod hasłem "Z wielkanocnym zajączkiem" - przedstawienie dla rodziców połączone z warsztatami wielkanocnymi.

Piosenka do nauki:

ZAJĄC MALOWANY

1.Na kubeczku z porcelany
mieszka zając malowany.
Kiedy tylko się poruszy
to w herbacie moczy uszy.
Mówię Wam, mówię Wam,

2. Siedzi zając na kubeczku,
lewą nogę moczy w mleczku.
Ale mleczko nie dla niego
on by wolał coś innego.
Mówię Wam, mówię Wam,

3. Wytarł zając mokre uszy,
zrobił cztery wielkie susy.
Usiadł w lesie na polanie
co ja teraz powiem mamie?
mówią Wam, mówię Wam

Załączniki:
PlikOpisRozmiar
Pobierz plik (sytuacja w grupie.doc)Sytuacja w grupieTroszkę o Zajączkach czyli o nas74 Kb

Poprawiony (niedziela, 01 marca 2015 17:38)