środa, 21 grudzień 2016 21:34

CZERWIEC U ZAJĄCZKÓW

Napisała

Kochani!

Serdecznie dziękujemy Wam za cały rok pełen wrażeń i niezapomnianych wspomnień 😊😍😍

Życzymy Wam radosnych, słonecznych i bezpiecznych wakacji, pełnych zabawy, wspaniałych przygód, zwiedzania pięknych miejsc i spotkać z ciekawymi ludźmi. Niech to będą niezapomniane chwile. Odpoczywajcie, łapcie promienie słońca i wróćcie do nas cali i zdrowi, pełni energii i chęci do podejmowania nowych wyzwań. Czekamy na Was z utęsknieniem 🥰 🥰 🥰

Pani Ania, Kasia i Basia :)

 

Drodzy rodzice i kochane dzieci!

Ze względu na przerwę w edukacji przedszkolnej spowodowanej epidemią koronawirusa, przesyłamy parę pomysłów do wspólnych zabaw rodziców z dziećmi. Chcemy Wam, chociaż w ten sposób umilić czas oczekiwania na powrót do przedszkola.

Zachęcamy do spędzania tego czasu kreatywnie ;)

Życzymy miłej zabawy :)

 

Drodzy rodzice!

W związku z tym, że od kilku dni do tych z Państwa, którzy mają konta mailowe na wp, tlen i o2 nie dochodzą wiadomości od nas, które wysyłamy za pośrednictwem gmaila - bardzo prosimy o wysłanie nam wiadomości z innym adresem mailowym, na który mogłbyśmy wysyłać Państwu dalsze propozycje zabaw i zajęć z dzieckiem w domu.

Z podrowieniami Pani Ania i Kasia :)

 

Drodzy rodzice!

Przypominamy, że w związku z epidemią koronawirusa można skorzystać z bezpłatnej, zdalnej pomocy psychologów. Poniżej link do strony, na której mona znaleźć numery telefonów i adresy mailowe instytucji publicznych, organizacji pozarządowych oraz podmiotów prywatnych gotowych do udzielania wsparcia psychologicznego osobom szczególnie tego potrzebującym.

https://www.poznan.pl/mim/oswiata/news/wsparcie-psychologiczne-skorzystaj-z-porad-specjalistow,146104.html

 

Szanowni Rodzice!

serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie „Moje Przedszkole" organizowanym przez sklep internetowy Maludas.pl. Nagrodami w konkursie są bony zakupowe do zrealizowania w sklepie.
W kategorii - przedszkole będą przyznane następujące nagrody:
* Idealne przedszkole (I miejsce) - bon o wartości 1000 zł,
* Wymarzone przedszkole (II miejsce) - bon o wartości 800 zł,
* Przedszkole jak z bajki (III miejsce) - bon o wartości 500 zł.
Bon zostanie przesłany drogą e-mailową na wskazany adres w formularzu zgłoszeniowym.
Ponadto, dla dzieci, które chciałyby indywidualnie wziąć udział w konkursie, przygotowaliśmy osobną kategorię.
W kategorii indywidualnej wyłonieni zostaną:
* Zacny Mistrz (I miejsce) - bon o wartości 500 zł,
* Prawdziwy artysta (II miejsce) - bon o wartości 300 zł,
* Człowiek sztuki (III miejsce) - bon o wartości 200 zł.
Wspólna zabawa z dala od technologii to szansa na pogłębienie więzi koleżeńskich oraz kreatywności wśród maluchów, dlatego zapraszamy Państwa oraz dzieci i ich rodziców do przygotowania pracy pod hasłem „Moje Przedszkole".
Wykonane prace należy przesłać na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. w formacie .jpg lub .png do 22 czerwca. Ogłoszenie wyników konkursu nastąpi 24 czerwca. W lipcu na stronie www.maludas.pl nastąpi otwarcie wystawy online z najciekawszymi rysunkami.
Regulamin konkursu, zgodę dla opiekuna dziecka na udział dziecka w konkursie oraz formularz zgłoszeniowy dostępny pod linkiem: https://maludas24.pl/Regulamin%20konkursu%20Maludas%202020.pdf
Wszelkie niezbędne informacje można znaleźć na stronie: https://maludas.pl/konkurs
Opis zadania:
Zadanie konkursowe polega na stworzeniu pracy dowolną techniką pracy plastycznej pt. „Moje przedszkole". Można przedstawić wspólny wyjazd, wyjście do kina, na spacer do parku, czy akademię przygotowaną pod okiem opiekunów - w zasadzie każdą wspólną aktywność. Zapraszamy do namalowania swojego przedszkola, placu zabaw,
czy nawet widoku z okna sali. Zapoznamy się z każdą pracą.
Prace konkursowe oceni komisja konkursowa, której przewodniczy Katarzyna Cerazy (https://www.instagram.com/kasiakredka/), autorka ilustracji do serii książek o Panu Pierdziołce, pokochanej przez wiele dzieci.

 banner konkurs Maludas

 

 

Drodzy Rodzice!

KUBUSIOWI PRZYJACIELE NATURY POLECAJĄ: BEZPIECZNA STREFA Z BAJKAMI, GRAMI I FILMIKAMI EDUKACYJNYMI.

W czasie, kiedy dzieci spędzają więcej czasu w domu, warto zapewnić im wartościowe formy rozrywki łączące zabawę z edukacją oraz ruchem. Kubuś o tym wie, dlatego przygotował dla przedszkolaków dedykowaną stronę, na której znaleźć można:

bajki w formie audiobooków: https://kubus.pl/audiobooki/?style=dziecko

gry edukacyjne: https://kubus.pl/graj/

solidną dawkę ćwiczeń ruchowych: https://kubus.pl/rusz-sie/

filmy edukacyjne: https://kubus.pl/ogladaj/

Wszystko po to, by w bezpiecznej formie bawić i edukować dzieci. Najważniejsze jednak jest to, że w Bezpiecznej Strefie znajdują się bezpieczne treści, przygotowane i wybrane specjalnie dla dzieci. Wszystkie są bezpłatne. Można je przeglądać na komputerach, tabletach i smartfonach.

Serdecznie zachęcamy do skorzystania z powyższych propozycji :)

 

Szanowni Rodzice!

Kinderlandia ma zaszczyt zaprosić dzieci z Przedszkola nr 22 "Chatka Puchatka" oraz ich rodziców do wspólnej zabawy podczas najdłuższego dnia dziecka w historii - Kindernaliów Online.

Jest to akcja poznańskich studentów, którzy przygotowali moc atrakcji dla najmłodszych, by umilić im czas spędzony w domach. Na dzieci czekają warsztaty, zabawy, quizy, kolorowanki i wiele innych ciekawych materiałów, które przeplatane są konkursami z nagrodami. Do wygrania m.in książeczki, pluszaki, zestawy do baniek mydlanych, vouchery czy kosmetyki.

Przygotowaliśmy również KinderPoradnie - psychologów i logopedów, którzy za pośrednictwem Skype'a połączą się i przeprowadzą około trzydziesto minutową rozmowę, w ramach której będzie można zaczerpnąć porady online całkowicie za darmo!   

Zachęcamy do kontaktu poprzez wiadomość na Facebooku i zapisywania się na rozmowę online. Nasi wolontariusze ustalą godzinę łączenia oraz szczegóły techniczne. Decyduje kolejność zgłoszeń. 

Link do Facebooka Kindernaliów: https://www.facebook.com/kindernalia/

 

Drodzy Rodzice!

Warszawska Opera Kameralna zaprasza do uczestnictwa w naszych projektach online.

Dla najmłodszych przygotowaliśmy prawdziwą atrakcję. "Gdy opera drzwi otwiera" to nie tylko wiersze, deklamowane przez znanych i lubianych artystów, spektakle adresowane do dzieci, ale także rebusy, puzzle, kolorowanki odwołujące się do repertuaru dla młodych widzów. Z dedykowanej strony https://repertuar.operakameralna.pl/gdyoperadrzwiotwiera-2/ można je za darmo pobrać, by móc bawić się a przy okazji spędzać czas w sposób wartościowy. Jest to też pomocne narzędzie dydaktyczne w nauczaniu nie tylko muzycznym. Zachęcamy ponadto do odwiedzin grupy https://www.facebook.com/groups/278022472728901/, na stronie której codziennie pojawia się ciekawy wpis. Zapraszamy do wspólnej zabawy, polecania nas Znajomym, przesyłania prac na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. a my je opublikujemy na naszym FB.
Dla dorosłych przygotowaliśmy cykl zatytułowany "Opera z fotela", w którym codziennie o godz. 19:00 na https://www.facebook.com/Warszawska.Opera.Kameralna prezentujemy fragmenty najpiękniejszych arii w wykonaniu znakomitych, światowej sławy artystów, zdjęcia i ciekawostki a na stronie https://repertuar.operakameralna.pl/operazfotela wystawy, zdjęcia, historię WOK i swoiste kompendium wiedzy o operze podane w sposób lekki i z poczuciem humoru. Idealne na wieczór spędzany w domu.
Co sobota o godz. 19:00 na naszej stronie FB oraz YouTube https://www.youtube.com/WarszawskaOperaKameralna publikujemy kolejne odcinki "operaOK!", innowacyjnego spojrzenia na najsłynniejsze barokowe opery. Jest to niezwykle intrygujące muzyczne i estetyczne doznanie, które gorąco polecamy Państwa uwadze.

 

Zamieszczamy również informacje od UNICEF POLSKA

Szanowni Państwo,
Mamy nadzieję, że w tym trudnym i wymagającym czasie Państwo i Państwa najbliżsi pozostają w zdrowiu.
Wszystkich nas dotknęła sytuacja epidemiologiczna w Polsce i musimy mierzyć się z jej skutkami.
Z myślą o wszystkich, którzy w tym wyjątkowym czasie poszukują rzetelnych informacji, uruchomiliśmy stronę internetową https://www.unicef-koronawirus.pl/
UNICEF współpracuje z ekspertami z dziedziny zdrowia publicznego, psychologii i edukacji z całego świata, dzięki czemu możemy dostarczać sprawdzonych informacji i wskazówek, które są pomocne w czasie pandemii. Na nowej stronie znajdują się informacje o tym, jak chronić siebie i swoich bliskich przed zakażeniem. Publikujemy cenne porady, jak wesprzeć dzieci w tej trudnej sytuacji, jak rozmawiać z nimi o koronawirusie, w jaki sposób młode osoby mogą zadbać o swoje samopoczucie, jak rodzice mogą wspierać edukację zdalną swoich podopiecznych i wiele innych praktycznych treści.
Zapraszamy do korzystania ze strony. Mamy nadzieję, że będzie stanowiła ona cenny zasób wiedzy.
Życzymy Państwu dużo zdrowia i siły w najbliższym czasie.
Pozdrawiamy
Stowarzyszenie Polski Komitet Narodowy UNICEF

 

Drodzy rodzice!

W tym tygodniu 22.06 - 26.06 będziemy realizować temat

JEDZIEMY NA WAKACJE

Poniżej zamieszczamy linki do różnych aktywności: zabaw, prac plastycznych, opowiadań, itp. związanych z tym tematem.

Udanej zabawy :)

C.P.Cz.D. – propozycje opowiadań, wierszyków i słuchowisk dla dzieci:

"Lekkomyślna Ola" - opowiadanie

* "Nie niszczymy wydm" - opowiadanie

* "Sztorm" - opowiadanie

* "Bezpieczne wakacje" - wiersz

* "Wakacje" - wiersz

* "Co zabieram na wakacje?" - wiersz

* "Morze" - wiersz

* "Nad morzem" - wiersze różne

* "Rzeka" - wiersz

* "Lato" - wiersz

* "Lato i dzieci" - wiersz

* "W samolocie" - wiersz

 

Pomysły na prace plastyczne:

* Plażowe klapki

* Lemoniada

* Ocean w opakowaniu po jajkach

* Plaża na papierowym talerzyku

* Krab

* Rybki z nakętek

* Rybki z papilotek

* Kreb, żółw i rybki z muszelek

* Wieloryb

* Ognisko

* Ośmiornica

* Rekin - różne pomysły

 

Karty pracy:

Dopasuj cienie

* Znajdź odpowiedni cień

* Połącz z odpowiednim cieniem

* Znajdź 5 różnic

* Rysuj po śladzie

* Połącz z odpowiednią połówką

* Kontynuuj rytmy

* Kontynuuj rytm

* Rytmy

* Rysuj po śladzie i inne

 

Gimnastyka buzi i języka, ćwiczenia logorytmiczne, zabawy wspomagające mowę przedszkolaków:

* Gimnastyka buzi i języka z witaminami

* Gimnastyka buzi i jęzka w zoo

* Gimnastyka buzi i języka ze Świnką Peppą

* Gimnastyka buzi i języka z pieskami

* Gimnastyka buzi i języka z Toy Story

* Ćwiczenia oddechowe z użyciem słomki

* Gimnastyka buzi i języka z Muminkami

* Ćwiczenia buzi i języka

* Ćwiczenia aparatu artykulacyjnego

* Ćwiczenia oddechowe

* Ćwicz oddech i buzię

 

Ćwiczenia gimnastyczne, zabawy ruchowe, muzyczno-ruchowe:

* Spotkanie z Gutkiem - opowieść ruchowa

* Na wakacjach - zabawa ruchowo-ortofoniczna

* Na wycieczce - opowieść ruchowa

* Czy potrafisz?

* Uwaga, jaki to kolor!

* Ćwiczenia ruchowe

* Zakręć kołem i wykonaj ćwiczenie

* Ćwicz jak zwierzątka

* Ćwicz ze zwierzątkami

* Zakręć kołem i poruszaj się zgodnie z tym co wypadło

* Poruszaj się jak zwierzątka

* Gimnastyka ze zwierzątkami

* Wygibasy TV - skaczemy, biegniemy

* Wygibasy TV - taniec zygzak

* Wygibasy TV - kto jak skacze

* Wygibasy TV - skłon

* Wygibasy TV - Hop do góry

 

Zabawy logiczne, matematyczne, kodowanie, puzzle, eksperymenty:

Memory - klapki

* Ile rybek widzisz na obrazku?

* Wakacyjne memory

* Memory wakacyjne

* Letnie bingo

* Wakacyjne bingo

* Bingo - morskie zwierzęta

* Wakacyjne dobble

* Puzzle - zwierzeta oceanu

* Puzzle - na plaży

 

Kolorowanki:

https://www.e-kolorowanki.eu/kolorowanki-lato/

* https://miastodzieci.pl/kolorowanki/k/lato-i-wakacje/

* https://www.momjunction.com/articles/summer-coloring-pages_00326898/#gref

* http://www.supercoloring.com/coloring-pages/nature-seasons/beach

 

Strony z grami edukacyjnymi:

* https://www.eprzedszkolaki.pl/gry-edukacyjne 

* https://www.miniminiplus.pl/gry

* https://www.lulek.tv/games

* https://kiddoland.pl/gry-edukacyjne

* https://ciufcia.pl/

Propozycja zabaw logorytmicznych od Pani Małgosi:

* https://wordwall.net/pl/resource/1164945/logopedia/na%c5%9bladuj-d%c5%bawi%c4%99ki-logopedyczny-%c5%9bwiat-zabaw

* https://www.youtube.com/watch?v=svrfgVsQb_U

* https://www.youtube.com/watch?v=NDss-aEBTNY

* https://www.youtube.com/watch?v=OjEBmxSmNLs

* https://www.youtube.com/watch?v=CoYm282H0Rs

* https://www.youtube.com/watch?v=q6fqaaZG1ug

 

Zamieszczamy również wiadomość od Pani Agaty z propozycjami zabaw w języku angielskim

Hello!
Drodzy Rodzice, kontynuujemy naukę języka angielskiego, zachęcam do zapoznania się z kolejnymi materiałami i zrealizowania wraz z dziećmi poniższego tematu.
Życzę miłej zabawy ;) Have fun!
Agata Jankowska

 

Topic: Can you name the days of the week?

Słownictwo: Days of the week
Link do strony: https://www.anglomaniacy.pl/expressions-26-week-lesson.htm. Na stronie znajduje się słowniczek ze słówkami - dni tygodnia - po kliknięciu w miniaturkę wybranego obrazka lektor przeczyta dany dzień tygodnia. Zadaniem dziecka jest powtórzenie usłyszanego słówka. Ćwiczenie to należy powtórzyć kilka razy, tak aby dziecko w miarę możliwości potrafiło samodzielnie nazwać wszystkie dni tygodnia.

every week

 

Wprowadzenie piosenki: https://supersimple.com/song/days-of-the-week/
Karta pracy - dziecko wykonuje zadanie zgodnie z instrukcją.
Instrukcja:
 • Wytnij jabłka.
 • Wytnij i złóż kostkę.
 • Rzuć kostką, aby uzyskać liczbę i wypowiedz na głos otrzymaną liczbę.
 • Umieść taką liczbę jabłek na drzewie jaka wypadła na kostce.
 • Zagraj ponownie w celu utrwalenia liczebników.
tree

kostka

Powtórzenie dotychczas poznanych piosenek:

 

 

Kochani rodzice!

Estrada Poznańska przygotowała na ten trudny dla Nas wszystkich czas dwie książeczki dla całych rodzin.
Można je pobrać za darmo ze strony www Poznańskiej Estrady.

Pierwsza z nich to "Zwierzyniec", którą Estradą Poznańska wydała z okazji kolejnego sezonu cyklu teatralnego Dzieciaki na Piętrze. Są w niej 32 wierszyki i zadania oraz piękne ilustracje, które wykonała - Daria Solak.

"Zwierzyniec" - link do pobrania za darmo:

http://bit.ly/zwierzyniec_DNP2020

Druga z nich do publikacja, która powstała podczas projektu Kulturalny Stary Rynek. Poza zabawami i rebusami Psa Parówki - Janusza, które zostały narysowane specjalnie dla Estrady Poznańskiej przez Kasię Smoczyńską, zawarte zostały w niej familijne opowiadania i wiersze związane z Poznaniem twórców.

"Kulturalny Stary Rynek dla dzieci" - link do pobrania za darmo:

https://bit.ly/ksrdladzieci

 

DNP DZIECI SOCIAL NEW 2 800x726

 

W przerwie od zabaw zachęcamy również do rozwijania umiejętności dzieci w zakresie samoobsługi.
Poniżej zamieszczamy przykładowe czynności, które dziecko w wieku 3- 4 lat powinno umieć.
Jeśli potrafi więcej, to super, jeśli nie, to warto teraz nad tym popracować ;)

91598235 624604341462491 6870503361997701120 o

 

INFORMACJA O ZADANIACH REALIZOWANYCH W CZERWCU W GRUPIE „ZAJĄCZKÓW"

Tematy kompleksowe:

 1. „JEDZIEMY NA WAKACJE”

Czas realizacji: 22.06.2020r. – 26.06.2020r.

ZADANIE

PLANOWANE OSIĄGNIĘCIA DZIECI

NABYWANIE WIEDZY

- rozpoznawanie i nazywanie różnych środków transportu

- poznanie znaczenia słów: morze, rzeka, jezioro

- poznawanie górskiego krajobrazu

- rozumienie konieczności chronienia się przed nadmiernym promieniowaniem słonecznym

- nabywanie wiedzy i rozbudzanie zainteresowań na temat otaczającego świata oraz przyrody

- poznanie sposobów spędzania wolnego czasu w różnych miejscach

- nabywanie umiejętności właściwego zachowania się w lesie

- poznanie zawodu ratownika wodnego

- poznanie zasad bezpiecznego spędzania czasu nad wodą

KSZTAŁTOWANIE UMIEJĘTNOŚCI

- ćwiczenie swobody wypowiedzi na zadany temat

- kształtowanie umiejętności manualnych

- rozwijanie ogólnej sprawności ruchowej

- zachęcanie do swobodnego wypowiadania się na zadany temat

- rozwijanie umiejętności plastycznych

- słuchanie ze zrozumieniem

- doskonalenie percepcji wzrokowej

- rozwijanie umiejętności klasyfikacji

- rozwijanie sprawności manualnych

- rozwijanie wyobraźni

- rozwiązywanie zagadek

BUDOWANIE POSTAW

- uświadamianie konieczności właściwego zachowania się w środowisku przyrodniczym

- uświadamianie konieczności przestrzegania zasad bezpieczeństwa dotyczących spędzania czasu nad wodą, w górach, w lesie, w mieście

- rozwijanie postawy odpowiedzialności za własne zdrowie i bezpieczeństwo podczas zabaw

- rozumienie konieczności wzmożonej opieki osób dorosłych nad dziećmi podczas letniego wypoczynku

 

INFORMACJA O ZADANIACH REALIZOWANYCH W CZERWCU W GRUPIE „ZAJĄCZKÓW"

Tematy kompleksowe:

 1. „SŁONECZNE LATO”

Czas realizacji: 15.06.2020r. – 19.06.2020r.

ZADANIE

PLANOWANE OSIĄGNIĘCIA DZIECI

NABYWANIE WIEDZY

- poznanie znaczenia słońca dla życia człowieka

- rozwijanie umiejętności prowadzenia obserwacji i przewidywania jej efektów

- rozpoznawanie prostych symboli oznaczających zjawiska pogody

- nazywanie zjawisk atmosferycznych

- dostrzeganie zmian zachodzących w przyrodzie latem

- nauka umiejętności dobierania odpowiedniego stroju do pogody

KSZTAŁTOWANIE UMIEJĘTNOŚCI

- słuchanie ze zrozumieniem

- rozwijanie logicznego myślenia

- rozwijanie twórczej inwencji ruchowej

- rozwijanie ogólnej sprawności ruchowej

- rozwijanie wyobraźni

- rozwijanie ekspresji ruchowej

- ćwiczenie swobody wypowiedzi

- doskonalenie umiejętności plastycznych podczas malowania - rozwijanie zmysłu słuchu i wzroku

- doskonalenie sprawności manualnych

- rozwijanie myślenia przyczynowo-skutkowego

- rozwijanie umiejętności szybkiej reakcji na sygnał

- rozwijanie poczucia rytmu

- rozwijanie spostrzegawczości

- rozwijanie umiejętności obserwacji

BUDOWANIE POSTAW

- budowanie postaw proekologicznych- interesowania się światem przyrody

- wyrabianie nawyku częstego spożywania wody, zwłaszcza w upalne dni

- wskazywanie na sposoby ochrony przed nadmiarem słońca

- wyzwalanie pozytywnych emocji podczas zabaw z rodziną

 

INFORMACJA O ZADANIACH REALIZOWANYCH W CZERWCU W GRUPIE „ZAJĄCZKÓW”

Tematy kompleksowe:

 1. „W KRAINIE MUZYKI”

Czas realizacji: 08.06.2020r. – 12.06.2020r.

ZADANIE

PLANOWANE OSIĄGNIĘCIA DZIECI

NABYWANIE WIEDZY

- dziecko poznaje nazwy i wygląd instrumentów muzycznych

- kształtowanie poczucia rytmu i umiejętności interpretacji muzyki ruchem

- rozwijanie słuchu muzycznego, kształtowanie poczucia rytmu

- stwarzanie sytuacji wdrażających do rytmicznej gry na instrumentach perkusyjnych

KSZTAŁTOWANIE UMIEJĘTNOŚCI

- rozwijanie umiejętności przeliczania przedmiotów w zakresie dostępnym dziecku w aspekcie głównym i porządkowym

- rozwijanie umiejętności uważnego słuchania

- rozwijanie umiejętności wypowiedzi na określony temat

- rozwijanie wyobraźni i kreatywności

- kształtowanie umiejętności logicznego myślenia

- rozwijanie percepcji wzrokowo-ruchowej

- kształtowanie umiejętności szybkiej reakcji na sygnał

- rozwijanie spostrzegawczości

- kształtowanie sprawności grafomotorycznych

- kształtuje umiejętność rozwiązywania zadań z treścią

- dziecko rozwija umiejętność dzielenia prostego wyrazu na sylaby

- rozwija percepcję słuchową

- dziecko ćwiczy umiejętność rozwiązywania zadań z treścią

- dziecko rozpoznaje i kontynuuje rytmy

- rozwiazywanie zagadek

- rozwijanie ogólnej sprawności ruchowej

- wyrażanie emocji za pomocą pracy plastycznej

- rozwijanie sprawności manualnych

BUDOWANIE POSTAW

- rozbudzanie zainteresowań muzycznych na drodze obcowania z dźwiękiem i

- wprowadzanie radosnej atmosfery w trakcie wspólnych zabaw z rodziną

- wyrabianie umiejętności aktywnego słuchania muzyki oraz grania na instrumentach perkusyjnych

 

INFORMACJA O ZADANIACH REALIZOWANYCH W CZERWCU W GRUPIE „ZAJĄCZKÓW”

Tematy kompleksowe:

 1. „DZIEŃ DZIECKA”

Czas realizacji: 01.06.2020r. – 05.06.2020r.

ZADANIE

PLANOWANE OSIĄGNIĘCIA DZIECI

NABYWANIE WIEDZY

- wzbogacanie wiadomości na temat życia ludzi na różnych kontynentach

- poznawanie dzieci różnych narodowości

- określanie różnic i podobieństw między dziećmi różnych narodowości

KSZTAŁTOWANIE UMIEJĘTNOŚCI

- rozwijanie umiejętności określania zdań zgodnych z prawdą i niezgodnych z prawdą

- rozwijanie umiejętności słuchania ze zrozumieniem

- ćwiczenie swobody wypowiedzi

- rozwijanie ogólnej sprawności ruchowej

- kształtowanie logicznego myślenia

- rozwijanie sprawności manualnych

- rozwijanie percepcji słuchowej

- rozwijanie poczucia rytmu

- ćwiczenie improwizacji ruchowej

- uczestniczenie w zabawach muzyczno-ruchowych

- doskonalenie umiejętności liczenia

- posługiwanie się liczebnikami głównymi

- rozwijanie wyobraźni, kreatywności

- ćwiczenie aparatu mowy

- rozwijanie spostrzegawczości

- rozwijanie umiejętności klasyfikowania

BUDOWANIE POSTAW

- kształtowanie szacunku i życzliwości do dzieci z różnych stron świata

- kształtowanie tolerancji wobec ludzi innych ras i kultur

- rozwijanie poczucia akceptacji siebie i swoich kolegów

- rozwijanie wrażliwości na to, co w życiu piękne: różnorodność nacji, odmienna kultura (muzyka, tradycje)

 

INFORMACJA O ZADANIACH REALIZOWANYCH W MAJU W GRUPIE „ZAJĄCZKÓW"

Tematy kompleksowe:

 1. „DLA MAMY I TATY”

Czas realizacji: 25.05.2020r. – 29.05.2020r.

ZADANIE

PLANOWANE OSIĄGNIĘCIA DZIECI

NABYWANIE WIEDZY

- nabywa wiedzę na temat stosunków pokrewieństwa w rodzinie

- uświadomienie, że istotą relacji rodzinnych jest miłość, przyjaźń, szacunek, wzajemna pomoc i troska

- uświadomienie dzieciom znaczenia rodziny w życiu człowieka

- nauka sprawiania bliskim radości poprzez obdarowywanie ich samodzielnie wykonanymi upominkami

KSZTAŁTOWANIE UMIEJĘTNOŚCI

- rozwijanie umiejętności uważnego słuchania oraz skupiania uwagi

- rozwijanie umiejętności poprawnego mówienia

- wzbogacanie słownictwa

- doskonalenie umiejętności plastyczno-technicznych

- rozwijanie ogólnej sprawności ruchowej

- przeliczanie elementów, porównywanie ich liczby

- nabywanie umiejętności dodawania i odejmowania na konkretach w zakresie 4

- kształtowanie wrażliwości słuchowej

- rozwijanie sprawności grafomotorycznej

- ćwiczenie spostrzegawczości

- doskonalenie sprawności manualnych

- rozwijanie umiejętności wyrażania zaobserwowanego zachowania ruchem, gestem, mimiką

- rozwijanie umiejętności klasyfikacji

- rozwijanie umiejętności improwizacji oraz wcielania się w rolę

BUDOWANIE POSTAW

- wzmacnianie więzi emocjonalnej dziecka z mamą

- wzmacnianie więzi emocjonalnej dziecka z tatą

- wzmacnianie więzi uczuciowej z rodzicami

- rozwijanie uczucia szacunku i miłości do rodziców

- kształtowanie świadomości, że należy pomagać rodzicom

 

INFORMACJA O ZADANIACH REALIZOWANYCH W MAJU W GRUPIE „ZAJĄCZKÓW"

Tematy kompleksowe:

 1. „IDZIEMY DO ZOO”

Czas realizacji: 18.05.2020r. – 22.05.2020r.

ZADANIE

PLANOWANE OSIĄGNIĘCIA DZIECI

NABYWANIE WIEDZY

- poznanie znaczenia pojęć zoo i zwierzęta egzotyczne

- nabywanie wiedzy na temat cech charakterystycznych małpy, żyrafy, hipopotama

- poszerzanie wiedzy przyrodniczej

- nabywanie umiejętności rozpoznawania odgłosów zwierząt żyjących w zoo

- rozwijanie umiejętności segregowania zwierząt na egzotyczne i inne

- poznanie środowisk, w jakich żyją zwierzęta

KSZTAŁTOWANIE UMIEJĘTNOŚCI

- pogłębianie doświadczeń plastycznych

- rozwijanie ogólnej sprawności ruchowej

- rozwijanie mowy i myślenia

- słuchanie ze zrozumieniem i odpowiadanie na pytania

- rozwijanie sprawności manualnych

- rozwijanie aparatu artykulacyjnego mowy

- utrwalanie nazw zwierząt egzotycznych

- ćwiczenie swobodnego wypowiadania się na zadany temat

- rozwijanie spostrzegawczości

- reagowanie na sygnał słowny

- rozwijanie improwizacji ruchowej do muzyki

- doskonalenie koordynacji wzrokowo-ruchowej

- rozwijanie słownictwa czynnego

- pogłębianie doświadczeń plastyczno-technicznych i manualnych

- rozwijanie umiejętności naśladowczych

- określanie położenia przedmiotów w przestrzeni

- rozwijanie wyobraźni

- utrwalenie strony lewej i prawej

- rozwijanie umiejętności klasyfikowania

BUDOWANIE POSTAW

- rozwijanie zainteresowań przyrodniczych

- rozbudzanie ciekawości świata

- rozbudzanie zainteresowań światem zwierząt

 

INFORMACJA O ZADANIACH REALIZOWANYCH W MAJU W GRUPIE „ZAJĄCZKÓW"

Tematy kompleksowe:

 1. „CO SŁYCHAĆ NA ŁĄCE? – MIESZKAŃCY ŁĄKI”

Czas realizacji: 11.05.2020r. – 15.05.2020r.

ZADANIE

PLANOWANE OSIĄGNIĘCIA DZIECI

NABYWANIE WIEDZY

- poznawanie wyglądu zwierząt występujących na łące

- budzenie zainteresowania życiem wybranych owadów: biedronka, pszczoła, motyl

- zwrócenie uwagi na rolę owadów w przyrodzie

- poznanie znaczenia pszczół dla przyrody i człowieka

- poznanie procesu rozwoju motyla

KSZTAŁTOWANIE UMIEJĘTNOŚCI

- rozwijanie umiejętności plastycznych

- kształtowanie umiejętności przeliczania

- rozwijanie ogólnej sprawności ruchowej

- słuchanie ze zrozumieniem

- wypowiadanie się na temat wysłuchanego tekstu

- doskonalenie mowy i myślenia

- rozwijanie motoryki małej

- rozwijanie wyobraźni ruchowej

- rozwijanie koordynacji wzrokowo-ruchowej

- rozwijanie szybkiej reakcji na sygnał słowny/dźwiękowy

- rozwijanie myślenia przyczynowo-skutkowego

- kształtowanie umiejętności rozwiązywania zagadek

- rozwijanie umiejętności klasyfikowania

- rozwijanie sprawności grafomotorycznych

- rozwijanie wyobraźni

- rozwijanie umiejętności wyodrębniania i nazywania elementów przedstawionych na obrazku

- rozwijanie umiejętności wypowiadania się na temat obejrzanego filmu

BUDOWANIE POSTAW

- rozwijanie zainteresowań przyrodniczych

- budowanie dziecięcej wiedzy o świecie przyrodniczym

- wprowadzenie dzieci w świat wartości estetycznych i rozwijanie umiejętności wypowiadania się poprzez sztuki plastyczne i muzykę

- kształtowanie przyjaznego stosunku do zwierząt

 

INFORMACJA O ZADANIACH REALIZOWANYCH W MAJU W GRUPIE „ZAJĄCZKÓW”

Tematy kompleksowe:

 1. „EMOCJE I UCZUCIA”

Czas realizacji: 04.05.2020r. – 08.05.2020r.

ZADANIE

PLANOWANE OSIĄGNIĘCIA DZIECI

NABYWANIE WIEDZY

- nabywanie umiejętności wyrażania uczuć w niewerbalny sposób

- nabywanie umiejętności poznawania swoich i cudzych emocji: smutek, złość, strach, radość

- rozwijanie inteligencji emocjonalnej i związanych z tym kompetencji (np. rozpoznawanie i nazywanie emocji, poznawanie sposobów radzenia sobie z emocjami)

- uwrażliwienie na sygnały mowy werbalnej i niewerbalnej

- wdrażanie do pozytywnych kontaktów w grupie i społeczeństwie

KSZTAŁTOWANIE UMIEJĘTNOŚCI

- rozwijanie umiejętność rozpoznawania i nazywania podstawowych emocji

- kształtowanie umiejętności wyrażania uczuć

- kształtowanie odporności emocjonalnej

- rozwijanie umiejętności małej motoryki

- kształtowanie umiejętności uważnego słuchania tekstu

- kształtowanie umiejętności wypowiadania się na zadany temat

- rozwijanie kreatywności dziecka

- rozwijanie aktywności muzyczno­ruchowej

- rozwijanie słuchu muzycznego

- rozwijanie poczucia rytmu

- rozwijanie percepcji słuchowe

- rozwijanie ogólnej sprawności ruchowej

- rozwijanie umiejętności klasyfikowania

- rozwijanie sprawności manualnych

- rozwijanie wyobraźni

BUDOWANIE POSTAW

- kształtowanie wrażliwości emocjonalnej, empatii

- wprowadzenie w świat uniwersalnych wartości

- zwrócenie uwagi dzieci na to, jak ważne jest, aby ludzi łączyła pozytywna więź

- pogłębianie kontaktu fizycznego i emocjonalnego z rodzicem

- wdrażanie do szanowania emocji innych osób

 

INFORMACJA O ZADANIACH REALIZOWANYCH W KWIETNIU W GRUPIE „ZAJĄCZKÓW"

Tematy kompleksowe:

 1. „POLSKA TO MÓJ DOM”

Czas realizacji: 27.04.2020r. – 01.05.2020r.

ZADANIE

PLANOWANE OSIĄGNIĘCIA DZIECI

NABYWANIE WIEDZY

- zdobywanie wiedzy o Polsce

- poznanie nazwy stolicy Polski

- poznanie legendy o trzech braciach „Lech, Czech i Rus”

- rozpoznawanie melodii hymnu państwowego oraz zachowania właściwej postawy podczas słuchania hymnu państwowego

- poznanie symboli narodowych

KSZTAŁTOWANIE UMIEJĘTNOŚCI

- rozwijanie umiejętności liczenia

- rozwijanie umiejętności rozwiązywania zagadek

- wzbogacanie słownictwa czynnego

- rozwijanie logicznego myślenia

- rozwijanie ogólnej sprawności ruchowej

- rozwijanie percepcji słuchowej

- doskonalenie sprawności manualnych

- rozwijanie umiejętności językowych

- reagowanie na sygnał dźwiękowy

- rozwijanie koordynacji ruchowej

- rozwijanie wyobraźni

- rozwijanie percepcji wzrokowej

- rozwijanie umiejętności klasyfikowania

BUDOWANIE POSTAW

- budzenie szacunku i przywiązania do symboli narodowych (godło, flaga, hymn)

- kształtowanie postawy patriotycznej

- kształtowanie poczucia tożsamości narodowej

- zacieśnienie więzi emocjonalnych między dziećmi, rodzeństwem i rodzicami

- rozwijanie postawy odpowiedzialności za własne zdrowie i bezpieczeństwo podczas zabaw i zajęć przy komputerze

 

INFORMACJA O ZADANIACH REALIZOWANYCH W KWIETNIU W GRUPIE „ZAJĄCZKÓW"

Tematy kompleksowe:

 1. „MALI EKOLODZY – DBAMY O NASZĄ PLANETĘ”

Czas realizacji: 20.04.2020r. – 24.04.2020r.

ZADANIE

PLANOWANE OSIĄGNIĘCIA DZIECI

NABYWANIE WIEDZY

- poznanie znaczenia słowa przyroda

- wyjaśnienie pojęcia śmieci

- poznanie sposobów segregacji śmieci

- uświadamianie konieczności dbania o przyrodę

- wyjaśnienie pojęcia prąd

- wykorzystanie przedmiotów niemelodycznych jako instrumentów

- uświadomienie znaczenia wody dla życia człowieka, roślin i zwierząt

- poznanie sposobów oszczędzania wody

KSZTAŁTOWANIE UMIEJĘTNOŚCI

- wzbogacanie słownictwa

- rozwijanie umiejętności słuchania ze zrozumieniem

- rozwijanie sprawności plastycznych

- doskonalenie percepcji wzrokowej

- rozwijanie ogólnej sprawności ruchowej

- ćwiczenie narządów artykulacyjnych

- ćwiczenie umiejętności swobodnej wypowiedzi

- nabywanie umiejętności prowadzenia obserwacji

- rozwijanie umiejętności klasyfikowania

- prowadzenie improwizacji dźwiękowych

BUDOWANIE POSTAW

- zacieśnienie więzi emocjonalnych między dziećmi, rodzeństwem i rodzicami

- rozwijanie postawy odpowiedzialności za własne zdrowie i bezpieczeństwo podczas zabaw i zajęć przy komputerze

- rozwijanie postaw proekologicznych

- rozbudzanie wrażliwości na piękno przyrody

- wpajanie zasad szanowania przyrody

- kształtowanie odpowiedzialności za stan środowiska przyrodniczego

- wpajanie nawyku segregowania śmieci

 

INFORMACJA O ZADANIACH REALIZOWANYCH W KWIETNIU W GRUPIE „ZAJĄCZKÓW”

Temat kompleksowy:

 1. „ZWIERZĘTA NA WIEJSKIM PODWÓRKU”

Czas realizacji: 13.04.2020r. – 17.04.2020r.

ZADANIE

PLANOWANE OSIĄGNIĘCIA DZIECI

NABYWANIE WIEDZY

- zdobywanie wiedzy na temat zwierząt żyjących na wsi

- poznanie odgłosów wydawanych przez zwierzęta wiejskie

- poznanie nazw dorosłych zwierząt hodowlanych i ich potomstwa

- poznanie produktów pochodzenia zwierzęcego

- poznanie korzyści, jakie człowiek czerpie z hodowli zwierząt

KSZTAŁTOWANIE UMIEJĘTNOŚCI

- rozwijanie słownictwa

- rozwijanie ogólnej sprawności ruchowej

- rozwijanie pamięci

- ćwiczenie spostrzegawczości

- usprawnianie narządów artykulacyjnych mowy poprzez naśladowanie głosów zwierząt

- ćwiczenie słuchania ze zrozumieniem

- kształtowanie umiejętności wypowiadania się na temat wysłuchanego tekstu - rozwijanie percepcji

- rozwijanie umiejętności rozwiązywania zagadek

- rozwijanie wyobraźni

- rozwijanie umiejętności dobierania w pary

- rozwijanie sprawności manualnych

- utrwalenie nazw kolorów

- kształtowanie umiejętności prowadzenia obserwacji

- kształtowanie umiejętności dostrzegania w wierszu elementów humorystycznych

BUDOWANIE POSTAW

- dostrzeganie różnorodności w świecie przyrody

- wzmacnianie więzi emocjonalnej z rodzicami

- rozwijanie postawy odpowiedzialności za własne zdrowie i bezpieczeństwo podczas zabaw i zajęć przy komputerze

- wdrażanie do dbania o higienę podczas przygotowywania posiłków

- nabywanie opiekuńczego stosunku do świata zwierząt

 

INFORMACJA O ZADANIACH REALIZOWANYCH W KWIETNIU W GRUPIE „ZAJĄCZKÓW

Tematy kompleksowe:

 1. „ŚWIĄTECZNE ZWYCZAJE”

Czas realizacji: 06.04.2020r. – 10.04.2020r.

ZADANIE

PLANOWANE OSIĄGNIĘCIA DZIECI

NABYWANIE WIEDZY

- poznawanie tradycji i zwyczajów wielkanocnych

- zapoznanie dzieci z tradycją Świąt Wielkanocnych (ozdabianie jajek)

- rozbudzanie zainteresowania otaczającym światem

- rozwijanie zainteresowań przyrodniczych u dzieci - prowadzenie hodowli marchwi

KSZTAŁTOWANIE UMIEJĘTNOŚCI

- wzbogacanie słownictwa

- rozwijanie umiejętności słuchania ze zrozumieniem

- rozwijanie sprawności plastycznych

- doskonalenie percepcji wzrokowej

- rozwijanie ogólnej sprawności ruchowej

- rozwijanie koncentracji uwagi

- ćwiczenie spostrzegawczości

- reagowanie na sygnał dźwiękowy

- rozwijanie aparatu głosowego

- ćwiczenie umiejętności swobodnej wypowiedzi

- nabywanie umiejętności prowadzenia obserwacji

BUDOWANIE POSTAW

- zacieśnienie więzi emocjonalnych między dziećmi, rodzeństwem i rodzicami

- rozwijanie więzi z rodziną poprzez wspólne uczestniczenie w zabawach i ćwiczeniach

- pielęgnowanie tradycji wielkanocnych

- wzmacnianie więzi rodzinnych, zachęcanie do pomagania w przygotowaniach świątecznych

- rozwijanie postawy odpowiedzialności za własne zdrowie i bezpieczeństwo podczas zabaw i zajęć przy komputerze

 

Dziecko chce być dobre. Jeśli nie umie – naucz. Jeśli nie wie – wytłumacz. Jeśli nie może – pomóż.

 

DRODZY RODZICE!

Witamy w zakładce naszej grupy.
Przedstawiamy w niej bieżące wydarzenia oraz informacje - dostępne również tradycyjnie w holu przedszkola. Ponadto, znajdą tu Państwo tematy zajęć oraz piosenki, które poznają dzieci w danym miesiącu.

 

NAUCZYCIELKI PRACUJĄCE W GRUPIE:

Anna Hoppe                                                 Katarzyna Brylewska:                                                    

Poniedziałek 07.00-11.00                              Poniedziałek 11.00-17.00

Wtorek 12.00-17.00                                      Wtorek 06.00-12.00

Środa 12.00- 17.00                                        Środa 06.00- 12.00

Czwartek 08.00- 11.30                                  Czwartek 11.30- 17.00

Piątek 8.00- 11.30                                          Piątek 11.30- 17.00

 

Asystentka nauczyciela Barbara Michalska 7.30 - 15.30

 

Przypominamy o działaniu platformy służącej komunikacji rodziców z nauczycielkami: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Kontynuując przedszkolną tradycję, zapraszamy chętnych Rodziców (ale nie tylko), do "spotkań z bajką"- w ramach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom. 

Mama, tata, dziadek, babka
wujek, ciocia, czy sąsiadka...
Kto dziś bajki czytać lubi
niechaj bardzo się tym chlubi-
krótkie i długie, mądre i "w dechę"
aby dzieciaczki miały uciechę. 
Więc kto jest chętny- to zapraszamy,
bajek, bajeczek dziś posłuchamy... :)

 

 

Piosenki i wiersze do nauki

"Bocian i żaby" - piosenka

1. Kle, kle, kle, kle – słychać dookoła.
Co to? Co to? Bocian żabki woła!
Przyfrunął na łąkę, przystanął na nodze.
A zielone żabki bały się go srodze,
a zielone żabki bały się go srodze.
Kum, kum, kum, kum – tak cicho kumkały.
Hop, hop, hop, hop – w trawę uciekały.

2. Szu, szu, szu, szu - wśród zielonej trawy,
rech, rech, rech, rech - żabki rechotały.
A bociek na nodze dalej stał i patrzył,
jednak żadnej żabki w trawie nie wypatrzył,
jednak żadnej żabki w trawie nie wypatrzył.
Rech, rech, rech, rech - żabki tak się śmiały.
Kle, kle, kle, kle - boćka przedrzeźniały.

"Spotkanie z wiosną" - wiersz

Spotkałam się z Wiosną o rannej porze.
Budziła ze snu zwierzęta, wszystkie rośliny i zboże.
Wypuściła skowronka bardzo rozśpiewanego.
Była w pięknej sukience koloru zielonego.
Gałązki na drzewach w liście ubierała
i bukiet żółtej forsycji mi podarowała.

"Wieje, wieje wiatr" - piosenka

1. Wieje, wieje wiatr,
szumi pośród traw,
strąca liście z drzew...
Z wiatrem tańczyć chcę!

2. Wieje, wieje wiatr,
chmury gna przez świat,
gra w koronach drzew...
Z wiatrem tańczyć chcę!

„Piosenka o koziołkach” - piosenka

1.To nie jest bajeczka możecie mi wierzyć,
dwa małe koziołki mieszkają na wieży.

Ref. Fik- mik, fik- mik mieszkają na wieży.

2. Mają ładny pokój, lecz go nie sprzątają,
każdą nową miotłę natychmiast zjadają.

Ref. Fik- mik, fik- mik natychmiast zjadają.

3. Kiedy miejski zegar wybije dwunastą,
wychodzą na balkon popatrzeć na miasto.

Ref. Fik- mik, fik- mik popatrzeć na miasto.

"Czyste ręce" - wierszyk

Mydła, wody się nie boję,
myję ręce, bo są moje.
Mydlę, aż powstanie piana,
piana wodą już spłukana.
Teraz ręcznik ma zadanie.
Jakie? Zgadnij! Wycieranie!

"Babciu droga babciu" - piosenka

Babciu, droga Babciu powiedz mi
Czy potrafisz zrobić to, co my?
My tupiemy tup-tup-tup
Teraz babciu ty to zrób!

Babciu, droga Babciu powiedz mi
Czy potrafisz zrobić to, co my?
My klaszczemy raz dwa trzy
Teraz babciu zrób to ty.

Dziadku, drogi Dziadku powiedz mi
Czy potrafisz zrobić to, co my?
My skaczemy raz, dwa, trzy
Teraz dziadku podskocz ty!

Dziadku, drogi Dziadku powiedz mi
Czy potrafisz zrobić to, co my?
My całuski damy ci,
Teraz dziadku daj nam ty!

"Życzenia dla babci i dziadka" - piosenka

1. Dziś jest, babciu, twoje święto,
mam więc buzię uśmiechniętą.
Wycałuję cię od rana:
Jesteś, babciu, ukochana!
Wycałuję cię od rana:
Jesteś, babciu, ukochana!

2 . Dziś jest, dziadku, twoje święto,
mam więc buzię uśmiechniętą.
Wycałuję cię od rana:
Weź mnie, dziadku, na kolana!
Wycałuję cię od rana:
Weź mnie, dziadku, na kolana!

"Pędzą wnuki" wiersz

Pędzą wnuki ulicami
z ogromnymi laurkami.
Te laurki pełne kwiatków
są dla wszystkich babć i dziadków.
A dziadkowie wraz z babciami
już czekają przed domami.
Przez lornetki patrzą w dal
wystrojeni jak na bal.

"Bo Ziemia to wyspa zielona" - piosenka

1. Nie warto mieszkać na Marsie,
nie warto mieszkać na Venus.
Na Ziemi jest życie ciekawsze,
powtarzam to każdemu .

Ref.
Bo Ziemia to wyspa , to wyspa zielona,
wśród innych dalekich planet.
To dom dla ludzi, dla ludzi i zwierząt,
więc musi być bardzo zadbany.

2. Chcę poznać życie delfinów
i wiedzieć co piszczy w trawie.
Zachwycać się lotem motyla
i z kotem móc się bawić.

Ref.
Bo Ziemia to wyspa , to wyspa zielona,
wśród innych dalekich planet.
To dom dla ludzi, dla ludzi i zwierząt,
więc musi być bardzo zadbany.

3. Posadźmy kwiatów tysiące.
Posadźmy krzewy i drzewa,
niech z nieba uśmiecha się słońce,
pozwólmy ptakom śpiewać.

Ref.
Bo Ziemia to wyspa , to wyspa zielona,
wśród innych dalekich planet.
To dom dla ludzi, dla ludzi i zwierząt,
więc musi być bardzo zadbany.

„Tupu, tup po śniegu” - piosenka

1. Przyszła zima biała,
śniegu nasypała
Zamroziła wodę,
staw pokryła lodem

Ref. Tupu, tup po śniegu
Dzeń, dzeń, dzeń na sankach
skrzypu , skrzyp na mrozie
lepimy bałwanka. /2x

2. Kraczą głośno wrony
Marzna nam ogony
mamy pusto w brzuszku
dajcie nam okruszków.

Ref. Tupu, tup...

"Choinka" - piosenka

1. My aniołki tutaj w niebie cichutko siedzimy
i o pięknej choineczce tak sobie marzymy.

Ref. Choinka, choineczka, tu bombka, lampeczka.
Choinka, choineczka, na czubku gwiazdeczka.

2.Bez choinki, tutaj w niebie, jest nam bardzo smutno.
Może ktoś nam ją przyniesie, chociażby malutką.

Ref. Choinka, choineczka, tu bombka, lampeczka.
Choinka, choineczka, na czubku gwiazdeczka.

"My jesteśmy choineczki" - piosenka

1.My jesteśmy choineczki
Raz, dwa, trzy
Mamy na głowach dzwoneczki
Raz, dwa, trzy
Wyrosłyśmy w gęstym lesie
Raz, dwa, trzy
W którym echo głośno niesie
Raz, dwa, trzy

„Świeci gwiazdka” - piosenka

1. Świeci gwiazdka, jedna, druga, główką kręci, oczkiem mruga.
Wszystkie gwiazdki zaświeciły, wszystkie razem zatańczyły.

2. Chodź gwiazdeczko, chodź gwiazdeczko, zabawimy się w kółeczko.
Chodź gwiazdeczko, chodź gwiazdeczko, zabawimy się w kółeczko.

„Zima” - piosenka

1. Pada, pada, pada śnieg
Ja zaczynam zaraz bieg.
Ref.: I obracam się wokoło
z zimą tańczę dziś wesoło./x2

2. Zimno, zimno, zimno dziś
mama kurtkę kupi mi
Ref.: I obracam się wokoło
z zimą tańczę dziś wesoło./x2

3. Mrozek, mrozek, mrozek już
w nosek szczypie wszystkich mróz.
Ref.: I obracam się wokoło
z zimą tańczę dziś wesoło./x2

„Przybyli ułani pod okienko” - piosenka

1.Przybyli ułani pod okienko, (bis)
Pukają, wołają: "wpuść panienko! "(bis)

2."O Boże, a cóż to za wojacy?" (bis)
"Otwieraj! Nie bój się to czwartacy!" (bis)

3.Przyszliśmy napoić nasze konie, (bis)
Za nami piechoty pełne błonie." (bis)

"Pajacyk" - wierszyk

Hop – rączki w górę,
Hop – rączki w dół.
Co to za dziwny skaczący stwór?
Jest koło, kwadrat,
Prostokąt jest śliczny.
To nasz pajacyk geometryczny.
Głowa okrągła jest jak piłeczka,
A na tej głowie trójkątna czapeczka.
Kwadrat to brzuszek,
Oczy i nosek są okrąglutkie jak groszek.
Nogi pajaca – prostokąciki,
Na nich z kwadratów małe buciki.
Figur przeróżnych ułóż kilka
I już jest pajacyk, co skacze jak piłka.

"Jestem mały misio" - piosenka

Jedna łapka,
druga łapka,
jestem mały misio.
Trzecia łapka,
czwarta łapka,
a to moje pysio.
Zjadam miodek,
lubię miodek,
mam już pełny brzuszek.
Teraz sobie smacznie zasnę,
bo odpocząć muszę.

"Samochody" - piosenka

1.Jadą samochody,
ulica za ulicą,
a każdy kierowca
tak kręci kierownicą.

Ref.:Brum, brum, brum,
brum, brum, brum,
tak kręci kierownicą! /x2

2.Teraz hamujemy
i chwilkę zaczekamy,
bo czerwone światło
na skrzyżowaniu mamy.

Ref.:Stop, stop, stop!
Stop, stop, stop!
Na skrzyżowaniu mamy. /x2

3.O, już można jechać,
bo znowu jest zielone.
Wszystkie samochody
ruszają w swoją stronę.

Ref.:Brum, brum, brum,
brum, brum, brum,
ruszają w swoją stronę. /x2

"Zostań Ziemi Przyjacielem" - piosenka

Dbajmy o morza, łąki, lasy,
bo tylko jedną mamy Ziemię.
Chrońmy przyrodę, czystą wodę,
rośliny, ptaki, siebie.

Ref.: Zostań Ziemi przyjacielem!
Zostań Ziemi przyjacielem!
Ziemię z nami chroń! /x2

„Trzy słowa” - wiersz

Są trzy czarodziejskie słowa
powiedziała mądra sowa.
Pierwsze słowo to DZIĘKUJĘ,
niech go nigdy nie brakuje.
Drugie słowo wam ogłoszę,
to magiczne słowo PROSZĘ.
I PRZEPRASZAM – trzecie z nich.
Nie wstydź się używać ich.

„Przedszkolne Ekoludki” - piosenka

1. Piękne kwiaty, plaża czysta,
tutaj strumień z rześką wodą.
Czy malował je artysta?
Czy ktoś czuwa nad przyrodą?

Ref. Kto do kosza wrzuca śmieci?
Kto zakłada ptakom budki?
To już wiedzą wszystkie dzieci,
to przedszkolne Ekoludki/x2

2. Kto chce zostać Ekoludkiem,
ten nie czyni kwiatom szkody.
Kran odkręca tylko ciutkę,
nie marnując cennej wody.

 

INFORMACJA O ZADANIACH REALIZOWANYCH W MARCU/KWIETNIU W GRUPIE „ZAJĄCZKÓW”

Tematy kompleksowe:

 1. „WIOSNA, WIOSNA”
 2. „POWITANIE WIOSNY”
 3. „KSIĄŻKI WOKÓŁ NAS”

Czas realizacji: 16.03.2020r. – 03.04.2020r.

ZADANIE

PLANOWANE OSIĄGNIĘCIA DZIECI

NABYWANIE WIEDZY

- rozbudzanie gotowości do samodzielnej obserwacji przyrodniczej

- rozpoznawanie zmian zachodzących w przyrodzie, charakterystycznych dla końca zimy

- nabywanie wiedzy na temat charakterystycznych oznak nowej pory roku – wiosny

- poznawanie nazw urządzeń wykorzystywanych do prac w ogródku

- pogłębienie doświadczeń i przeżyć związanych z przyrodą poprzez sadzenie kwiatów cebulowych, warzyw, ziół w doniczkach, ogródku

- nabywanie wiedzy na temat procesu powstawania książki

- budzenie i rozwijanie zainteresowań czytelniczych wśród dzieci

- przygotowanie dzieci do posługiwania się komputerem oraz jego podstawowymi urządzeniami (myszka, klawiatura itp.)

KSZTAŁTOWANIE UMIEJĘTNOŚCI

- rozwijanie ogólnej sprawności ruchowej w trakcie zabaw ruchowych

- rozwijanie myślenia przyczynowo-skutkowego

- utrwalanie nazw kolorów

- kształcenie słuchu muzycznego

- kształcenie wyobraźni twórczej i odtwórczej

- słuchanie wiersza ze zrozumieniem

- wypowiadanie się na temat treści wysłuchanego utworu

- wyszukiwanie kolorów w otoczeniu

- grupowanie przedmiotów według określonej cechy: wielkość, kolor

- porównywanie przedmiotów, stosowanie określeń: długi – krótki, cienki – gruby

- rozwijanie mowy i myślenia

- ćwiczenie percepcji słuchowej

- rozwijanie wrażliwości artystycznej i wyobraźni

- doskonalenie sprawności manualnych

- doskonalenie umiejętności koncentracji na słuchaniu

- wypowiadanie się na temat wysłuchanego opowiadania

- ćwiczenie pamięci

- rozwijanie spostrzegawczości

- kształtowanie koordynacji słuchowo-ruchowej

- rozwijanie umiejętności liczenia - posługiwanie się liczebnikami głównymi

- doskonalenie sprawności grafomotorycznych

BUDOWANIE POSTAW

- pogłębianie więzi rodzinnych w wyniku wspólnej pracy podczas zabaw

- wdrażanie do dbania o porządek w najbliższym otoczeniu

- rozwijanie postawy odpowiedzialności za własne zdrowie i bezpieczeństwo podczas zabaw i zajęć przy komputerze

- kształtowanie intelektualnego i emocjonalnego stosunku do książki jako źródła przeżyć

- wdrażanie do dbałości o czysty i estetyczny wygląd książek

- wyrabianie nawyku działania na rzecz ochrony środowiska

 

INFORMACJA O ZADANIACH REALIZOWANYCH W MARCU W GRUPIE „ZAJĄCZKÓW”

Tematy kompleksowe:

 1. „LUBIMY RYSOWAĆ I MALOWAĆ”
 2. „CZYM ODDYCHAMY?”
 3. „WIOSNA, WIOSNA”
 4. „EKSPERYMENTUJEMY”
 5. „WIOSENNE PORZĄDKI”

Czas realizacji: 02.03.2020r. - 03.04.2020r.

ZADANIE

PLANOWANE OSIĄGNIĘCIA DZIECI

NABYWANIE WIEDZY

- poznanie właściwości wody - rozbudzanie ciekawości badawczej

- poznanie różnych stanów skupienia wody - poznanie właściwości lodu i pary wodnej

- poznanie techniki malowania „mokre na mokrym”

- poznanie sposobów barwienia wody i mieszania kolorów farb rozpuszczalnych w wodzie

- poznawanie odgłosów wydobywanych za pomocą różnych przedmiotów

wykorzystywanie przedmiotów jako instrumentów - badanie możliwości akustycznych plastikowego kubka

- rozpoznawanie przyrządów do malowania i rysowania

- poznanie techniki malowania na folii

- poznanie pracy artysty malarza

- poznanie techniki malowania na tekturze falistej

- rozpoznawanie zmian zachodzących w przyrodzie, charakterystycznych dla końca zimy

- nabywanie wiedzy na temat charakterystycznych oznak nowej pory roku – wiosny

- poznawanie nazw urządzeń wykorzystywanych do sprzątania

KSZTAŁTOWANIE UMIEJĘTNOŚCI

- rozwijanie umiejętności wypowiadania się na temat przeprowadzonych obserwacji

- pogłębianie doświadczeń plastycznych

- rozwijanie ogólnej sprawności ruchowej

- rozwijanie myślenia przyczynowo-skutkowego

- utrwalanie nazw kolorów

- kształcenie słuchu muzycznego

- kształcenie wyobraźni twórczej i odtwórczej

- słuchanie wiersza ze zrozumieniem

- wypowiadanie się na temat treści wysłuchanego utworu

- wyszukiwanie kolorów w otoczeniu

- grupowanie przedmiotów według określonej cechy

- porównywanie przedmiotów, stosowanie określeń: długi – krótki, cienki – gruby, duży – mały, czarny – biały

- rozwijanie zmysłu dotyku

- rozwijanie ekspresji twórczej

- rozwijanie mowy i myślenia

- ćwiczenie percepcji słuchowej

- rozwijanie wrażliwości artystycznej i wyobraźni

- doskonalenie sprawności manualnych

- rozwiązywanie zagadek słownych

- doskonalenie umiejętności koncentracji na słuchaniu

- wypowiadanie się na temat wysłuchanego opowiadania

- ćwiczenie pamięci

- dostrzeganie różnic, rozwijanie spostrzegawczości

- rozwijanie wyobraźni twórczej i odtwórczej

- kształtowanie koordynacji słuchowo-ruchowej

- rozwijanie umiejętności liczenia - posługiwanie się liczebnikami głównymi

- doskonalenie umiejętności klasyfikowania

- doskonalenie sprawności grafomotorycznych

- utrwalanie określeń dotyczących stosunków przestrzennych

- ćwiczenie trzymania się w konturze

BUDOWANIE POSTAW

- utrwalenie zasad bezpieczeństwa obowiązujących podczas wycieczki

- wdrażanie do dbania o porządek w najbliższym otoczeniu

- rozwijanie postaw proekologicznych w trakcie bezpośredniego obcowania z przyrodą

- rozwijanie postawy odpowiedzialności za własne zdrowie i bezpieczeństwo podczas zabaw

- rozwijanie właściwych postaw żywieniowych - dziecko zaczyna orientować się w zasadach zdrowego odżywiania

 

JĘZYK ANGIELSKI

Słownictwo: dog – pies, duck – kaczka, cow – krowa, horse – koń, pig – świnia, sheep – owca, spring – wiosna, flower – kwiat green grass – zielona trawa, tree – drzewo, leaf – liść, butterfly – motyl, bee – pszczoła, kitchen – kuchnia, bathroom – łazienka, living room – salon, bedroom – sypialnia, toilet – toaleta

Piosenki: „Old McDonald had a farm”, „Let’s take a walk around the farm”, „Sing a song of flowers”, „Rainbow song”, „Walk around the farm”, „Farm Animals Sounds Song”

Zabawy: „Where do you live?”, Butterflies, Sun and rain, Simon says, „Step on…”, „On the Farm”, „Memory”, „Cow”, „Flies are flying”, „Spring Bingo Game”, „Catch a Bug”, „The echo game”, „Can you see…?”, „Secret Box”, „What’s missing?”, „My house”

 

INFORMACJA O ZADANIACH REALIZOWANYCH W LUTYM W GRUPIE „ZAJĄCZKÓW"

Tematy kompleksowe:

 1. „NIE LUBIMY ŚMIECI”
 2. „BAL KARNAWAŁOWY”
 3. „JESTEM POZNANIAKIEM”
 4. „ŚMIECH TO ZDROWIE”

Czas realizacji: 03.02.2020r. - 28.02.2020r.

ZADANIE

PLANOWANE OSIĄGNIĘCIA DZIECI

NABYWANIE WIEDZY

- poznanie nazwy miejscowości, w której dziecko mieszka

- poznawanie tradycji ludowych związanych z własnym regionem; nauka piosenek, poznawanie legend, przyśpiewek

- poznawanie różnorodnych form ekspresji i komunikacji, zdobywanie doświadczeń w mówieniu, słuchaniu i byciu słuchanym

- rozwijanie myślenia matematycznego, porównywanie długości: krótszy – dłuższy

- kształcenie rozumienia pojęcia „rząd”

- utrwalenie wyglądu i kształtu przyborów higienicznych i sposobów ich używania

- poznanie sposobów dbania o higienę jamy ustnej - uświadamianie konieczności dbania o zęby

- nabywanie umiejętności prawidłowego stosowania pojęć: pasuje, nie pasuje

- rozumienie znaczenia śmiechu dla zdrowia człowieka

KSZTAŁTOWANIE UMIEJĘTNOŚCI

- rozwijanie mowy i myślenia

- doskonalenie sprawności manualnych i umiejętności posługiwania się nożyczkami

- rozwijanie myślenia twórczego i wyobraźni

- rozwijanie ogólnej sprawności ruchowej

- rozwijanie sprawności językowych

- rozwijanie koordynacji słuchowo-ruchowej

- rozwijanie myślenia skojarzeniowego

- rozwijanie ciekawości badawczej

- rozwijanie twórczej improwizacji ruchowej z rekwizytem do muzyki

- kształtowanie poczucia rytmu

- kształtowanie reakcji na sygnał

- rozwijanie skoczności i koordynacji ruchowej

- kształcenie uważnego słuchania

- uwrażliwianie na charakter słuchanej muzyki i reagowania na jego zmianę

- doskonalenie umiejętności posługiwania się klejem

- rozwijanie umiejętności wypowiadania się na zadany temat

- utrwalanie kolejnych etapów mycia rąk, korzystanie z mydła i ręcznika

- rozwijanie umiejętności naśladowania zachowania

- ćwiczenie pamięci

- rozwijanie myślenia przyczynowo-skutkowego

- rozwijanie wyobraźni ruchowej

- rozwijanie doświadczeń plastycznych podczas malowania

- ćwiczenie umiejętności przeliczania i porównywania liczby elementów

- rozwijanie pomysłowości i kreatywności

BUDOWANIE POSTAW

- wyzwalanie pozytywnych emocji podczas wspólnej zabawy

- budowanie postawy bycia częścią społeczności przedszkolnej – próby zrozumienia, że wszyscy mają jednakowe prawa

-   nabywanie wrażliwości na potrzeby otaczającej je przyrody – zwierząt narażonych zimą na brak pożywienia i szukanie sposobów na niesienie pomocy

- rozwijanie postaw proekologicznych – dziecko wie, że należy segregować odpady

- rozwijanie postawy bycia lokalnym patriotą – rozbudzanie miłości i szacunku do rodzinnego miasta

- uświadamianie konieczności dbania o higienę

- kształtowanie poczucia konieczności dbania o swoje zdrowie

 

JĘZYK ANGIELSKI

Słownictwo: carnival – karnawał, dance – taniec, clown – klaun, shark – rekin, princess – księżniczka, wizard – czarodziej, pirate – pirat, sweater – sweter, shoes – buty, jacket/coat – płaszcz, hat – czapka, mittens/gloves – rękawiczki, shirt – koszula, scarf – szalik

Piosenki: „Freeze dance”, „Put on your shoes”

Zabawy: „Stand up if you hear”, „What’s under the blanket”, „Mirror”, „Train”, „Spider and flies”, „Treasure quest”, „Show on your fingers”, „Play memo”, „Catch and say”, „Don’t catch”, „Hopscotch”, „Hit the target”, „Numbered balloons”, „Play bingo”, „This numer is green”, „Jump so many Times”

 

INFORMACJA O ZADANIACH REALIZOWANYCH W STYCZNIU W GRUPIE „ZAJĄCZKÓW”

Tematy kompleksowe:

 1. „NOWY ROK!””
 2. „DZIEŃ BABCI I DZIADKA”
 3. „MAMO, TATO WOLĘ WODĘ - BEZ WODY NIE MA ŻYCIA”
 4. „KTO TU MIESZKA?”

Czas realizacji: 06.01.2020r. - 31.01.2020r.

ZADANIE

PLANOWANE OSIĄGNIĘCIA DZIECI

NABYWANIE WIEDZY

- poznawanie właściwości śniegu (lodu)

- nauka nazw i kolejności pór roku

- zaznajamianie dzieci z panującym w przedszkolu rytmem tygodnia

- uzmysłowienie następstwa miesięcy

- poznanie określeń oznaczających stopień pokrewieństwa: babcia, dziadek

- utrwalania pojęcia „para”

- tworzenie zbiorów równolicznych i różnolicznych

- poznanie domów niektórych zwierząt

- pogłębianie wiedzy na temat lasu i żyjących w nim zwierzętach

- poznanie sposobów i możliwości stosowania plasteliny

- poznanie ciekawostek na temat ptasich gniazd

- kształtowanie świadomości roli wody w organizmie

- uświadomienie znaczenia wody w życiu zwierząt

KSZTAŁTOWANIE UMIEJĘTNOŚCI

- rozwijanie sprawności ruchowej podczas różnorodnych ćwiczeń gimnastycznych

- rozwijanie mowy i myślenia

- rozwijanie ekspresji własnego ciała

- wzbogacanie słownika czynnego

- kształcenie sprawności manualnych

- doskonalenie umiejętności poprawnego liczenia

- kształtowanie umiejętności pracy w grupie

- rozwijanie umiejętności naklejania, posługiwania się klejem

- rozwijanie sprawności motorycznych

- doskonalenie umiejętności wypowiadania się na określony temat

- rozwijanie umiejętności słuchania ze zrozumieniem

- kształcenie słuchu fonematycznego

- stosowania pojęcia „tyle samo”

- rozwijanie umiejętności reagowania ruchem na wysokie i niskie dźwięki

- doskonalenie sprawności grafomotorycznych

- rozwijanie postrzegania wzrokowego

- rozwijanie umiejętności własnej samooceny

- rozwijanie pomysłowości, kreatywnego myślenia

BUDOWANIE POSTAW

- czerpanie radości z efektu wspólnie wykonanej pracy

- odczuwanie radości ze sprawiania przyjemności innym

- wzmacnianie więzi emocjonalnej z rodziną

- kształtowanie szacunku dla dziadków

- kształcenie bezpiecznego i higienicznego posługiwania się plasteliną

- nabywanie wrażliwości na potrzeby otaczającej je przyrody – zwierząt narażonych zimą na brak pożywienia i szukanie sposobów na niesienie pomocy

- zachęcanie dzieci do picia wody

- rozwijanie postaw proekologicznych – dziecko wie, że należy oszczędzać wodę i zakręcać kran po umyciu rąk

 

JĘZYK ANGIELSKI

Słownictwo: snowman – bałwan, hat – czapka, mittens – rękawiczki, scarf – szalik, shoes – buty, boots – kozaki, coat – płaszcz, sad – smutny, happy – szczęśliwy, scared – przestraszony, tired – zmęczony, bored – znudzony

Piosenki: „Winter mittens song”, „Winter Mittens songs”

Zabawy: „Yes or no”, „Blindfold game”„ Icy snowflakes”, „Snowflakes”, „It’s blue, it’s red…”, „Find and bring me…”, „I’m cold, I’m cold!”, „Guess the word”, „Magic eye”, „Simon says”, „Find somebody who”, „Change place”, „Find your partner”

Gry: „Snowflake memory”, „Memory game”

 

INFORMACJA O ZADANIACH REALIZOWANYCH W GRUDNIU W GRUPIE „ZAJĄCZKÓW"

Tematy kompleksowe:

 1. „CZEKAMY NA MIKOŁAJA”
 2. „ZWIERZĘTA ZIMĄ”
 3. „WESOŁA CHOINKA”
 4. „MAM W PRZYRODZIE PRZYJACIELA”
 5. „NOWY ROK!”

Czas realizacji: 02.12.2019r. - 10.01.2020r.

ZADANIE

PLANOWANE OSIĄGNIĘCIA DZIECI

NABYWANIE WIEDZY

- poznanie tradycji świątecznej związanej z postacią Świętego Mikołaja (także postacią historyczną)

- nauka kolęd i pastorałek

- wprowadzenie do odróżniania melodii wznoszącej się i opadającej

- poznawanie charakterystycznych cech zimy

- poznanie zwierząt, które zasypiają na zimę oraz tych, które trzeba dokarmiać o tej porze roku

- poznanie wyglądu i ciekawostek na temat sikorek

- poznanie znaczenia słów: tradycja, zwyczaj

- poznanie tradycji związanych ze świętami Bożego Narodzenia

- poznawanie właściwości śniegu (lodu)

- nauka nazw i kolejności pór roku

- zaznajamianie dzieci z panującym w przedszkolu rytmem tygodnia

- uzmysłowienie następstwa miesięcy

- nabywa umiejętność rozpoznawania i nazywania kolorów pojemników na śmieci oraz ich przeznaczenia

KSZTAŁTOWANIE UMIEJĘTNOŚCI

- rozwijanie umiejętności plastycznych

- rozwijanie umiejętności wypowiadania się na określony temat

- rozwijanie ogólnej sprawności ruchowej

- rozwijanie pomysłowości

- kształtowanie umiejętności porównywania wysokości osób i przedmiotów; relacja wysoki – niski

- rozwijanie umiejętności liczenia, stosowanie określania tyle samo, mniej, więcej

- doskonalenie koordynacji słuchowo-ruchowej

- kształtowanie poczucia rytmu

- kształtowanie reakcji na sygnał

- kształtowanie wyobraźni ruchowej

- rozwijanie percepcji i pamięci wzrokowej

- kształtowanie uważnego słuchania, słuchania ze zrozumieniem

- rozwijanie mowy i myślenia

- kształtowanie umiejętności plastycznych, technicznych, sprawności manualnych

- kształcenie koordynacji wzrokowo-słuchowo-ruchowe

- rozwijanie umiejętności pracy w grupie

- rozwijanie myślenia przyczynowo-skutkowego

- rozwijanie umiejętności liczenia, tworzenia zbiorów równolicznych

- rozwijanie analizy słuchowej wyrazów (dzielenie na sylaby)

- uwrażliwianie na dźwięki wysokie i niskie

- kształtowanie umiejętności segregowania elementów według określonej cechy

- rozbudzanie ciekawości poznawczej

- kształtowanie umiejętności określania wielkości: mały – duży

BUDOWANIE POSTAW

- czerpanie radości i satysfakcji ze wspólnej pracy

- tworzenie atmosfery do wspólnej zabawy

- rozumie znaczenie, jakie odgrywa przyroda w życiu człowieka

- rozumie konsekwencje niewłaściwego postępowania człowieka

- rozwijanie postawy opiekuńczej wobec świata przyrody, dbanie o zwierzęta podczas zimy

- rozwijanie umiejętności obdarowywania innych i przyjmowania prezentów

- kultywowanie tradycji śpiewania kolęd, dzielenia się opłatkiem

- budowanie postawy świadomego uczestnika ruchu drogowego w trakcie spacerów i wycieczek poza teren przedszkola

- rozwijanie postawy aktywnego odbioru sztuki poprzez uczestniczenie w koncertach muzycznych, przedstawieniach itp.,

 

JĘZYK ANGIELSKI

Słownictwo: Santa – św. Mikołaj, presents – prezenty, reindeer – renifer, snowman – bałwan, snowflake – płatek śniegu, bear – niedźwiedź, hedgehog – jeż, squirrel – wiewiórka, frog – żaba, christmas tree – choinka, star – gwiazda, fairy lights – lampki choinkowe, ornament – bombka, ozdoba

Piosenki: „Hello, reindeer!”, „Winter mittens song”, „The dancing Christmas tree song”

Zabawy: Find and bring me, The penguin dance, „Flies are flying”, „Christmas flashcards”, „Bingo”, Touch…, Hopscoth, „What’s missing?”, „Merry Christmas Teddy!”, „Ten little elves”, „Try to steal Santa’s hat”, „Twister”, „Yes or no”, „Blindfold game”„ Icy snowflakes”

Opowiadania: „The very sad Santa”

 

INFORMACJA O ZADANIACH REALIZOWANYCH W LISTOPADZIE W GRUPIE „ZAJĄCZKÓW”

Tematy kompleksowe:

 1. „POLAK MAŁY”
 2. „MALI KONSTRUKTORZY”
 3. „NIE LUBIMY HAŁASU”
 4. „DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA”

Czas realizacji: 04.11. - 29.11.2019r.

ZADANIE

PLANOWANE OSIĄGNIĘCIA DZIECI

NABYWANIE WIEDZY

- zdobywanie informacji na temat Polski

- poznawanie barw narodowych

- poznanie wyglądu godła Polski

- nabywanie umiejętności poznawania otaczającego świata poprzez analizę różnego typu dźwięków

- wdrażanie do unikania hałasu, jak czynnika szkodliwego dla zdrowia

- poznanie znaczenia słowa „konstruować”

- poznanie różnego rodzaju „wież”

- poznanie figury geometrycznej koła, trójkąta, kwadratu

- wyszukiwanie kształtów koła, trójkąta, kwadratu w codziennych przedmiotach

- poznanie ciekawostek na temat niedźwiedzi

- poznanie bohaterów książki o Kubusiu Puchatku

- poznanie właściwości masy solnej

KSZTAŁTOWANIE UMIEJĘTNOŚCI

- ćwiczenie orientacji wzrokowo­ruchowej

- ćwiczenie orientacji przestrzennej

- ćwiczenie reakcji na sygnał

- rozwój zdolności manualnych

- rozwijanie wyobraźni przestrzennej

- doskonalenie umiejętności konstruowania z klocków

- stosowanie wyrażeń przyimkowych: na, pod, obok

- rozwijanie koordynacji słuchowo-ruchowej

- doskonalenie percepcji słuchowej

- rozwijanie percepcji wzrokowej

- rozwijanie słuchu fonematycznego

- rozwijanie umiejętności opowiadania o sobie

- rozwijanie umiejętności zadawania pytań osobie dorosłej

- rozwijanie mowy dialogowej

- rozwijanie ogólnej sprawności ruchowej

- rozwijanie umiejętności wyklejania rysunku konturowego

- rozwijanie cech motoryki skoczności

- kształtowania umiejętności przeliczania, porównywania liczebności zbiorów

- segregowania elementów wg określonej cechy

- rozwijanie poczucia rytmu

- doskonalenie aparatu głosowego

- rozwijanie świadomości własnego ciała

- rozwijania umiejętności reagowania na sygnał dźwiękowy

- rozwijanie umiejętności słuchania ze zrozumieniem

- kształtowania umiejętności wypowiadania się na określony temat

- rozwijania sprawności liczenia

- rozwijanie wizualizacji przestrzennej

BUDOWANIE POSTAW

- kształtowanie postawy patriotycznej - zachęcanie do poznawania swojego kraju

- rozbudzanie świadomości narodowej

- rozbudzanie szacunku do tradycji związanych ze świętami narodowymi

- rozwijanie zainteresowania swoją ojczyzną

- budowanie poczucia własnej wartości

- rozumienie przyczyn i skutków pewnych działań

- uświadomienie konieczności dbania o zabawki

- budowanie postawy świadomego uczestnika ruchu drogowego w trakcie spacerów i wycieczek poza teren przedszkola

- rozwijanie postawy aktywnego odbioru sztuki poprzez uczestniczenie w koncertach muzycznych, przedstawieniach itp.,

 

JĘZYK ANGIELSKI

Słownictwo: sunny – słoneczny, rainy – deszczowy, cloudy – pochmurny, snowy – śnieżny, coat – płaszcz, jacket – kurtka, boots – buty, sweater – sweter, hat – czapka, gloves - rękawiczki

Piosenki: „How’s the weather?”, „My teddy bear has four paws!”, „Put on your shoes”

Zabawy: Who changed places?, Knock, knock, What’s your teddy bear’s favourite colour?, What’s in the box?, Find and bring me… „Flies are flying”, „Bingo”, „Magic eye”, „Find the shape”, „Find and circle”, „Clothes”, „Loundry”, „Put on your jacket”, „Clothes races”

 

INFORMACJA O ZADANIACH REALIZOWANYCH W PAŹDZIERNIKU W GRUPIE „ZAJĄCZKÓW"

Tematy kompleksowe:

 1. „WITAMY PANIĄ JESIEŃ”
 2. „ZIELONE PŁUCA NASZEJ ZIEMI”
 3. „DO CZEGO POTRZEBNY JEST LAS?”
 4. „ŚWIATŁO CZERWONE, ŚWIATŁO ZIELONE”
 5. „MOJA RODZINA”

Czas realizacji: 30.09. - 01.11.2019r.

ZADANIE

PLANOWANE OSIĄGNIĘCIA DZIECI

NABYWANIE WIEDZY

- wzbogacenie wiedzy na temat przygotowania się niektórych zwierząt do zimy

- rozwijanie umiejętności rozpoznawania i nazywania darów jesieni – owoców i warzyw

- poznawanie kolorów jesieni

- poznanie zawodu leśnika

- zdobywanie wiedzy przyrodniczej o życiu zwierząt – jeży

- nabywanie wiedzy i rozbudzanie zainteresowań na temat otaczającego świata oraz przyrody

- wdrażanie do rozróżniania strony prawej i lewej

- poznawanie różnych domów, w których mieszkają ludzie

- kształtowanie świadomości ekologicznej

- przybliżenie pojęcia smogu

- poznanie sposobów i możliwości stosowania plasteliny

- poznawanie zasad ruchu drogowego, podstawowych znaków drogowych i zawodu policjanta – rozumienie znaczenia kolorów sygnalizacji świetlnej

- zapoznanie z kształtem koła, trójkąta i kwadratu

- poznanie nazw części ciała

KSZTAŁTOWANIE UMIEJĘTNOŚCI

- kształcenie mowy i myślenia

- rozwijanie myślenia skojarzeniowego

- rozwijanie umiejętności odtwarzania pamięciowego

- rozwijanie ogólnej sprawności ruchowej

- rozwijanie koordynacji wzrokowo-słuchowo-ruchowej

- rozwijanie sprawności manualnych

- posługiwanie się wyrażeniami przyimkowymi

- poruszanie się w przestrzeni zgodnie z poleceniem

- rozwijanie umiejętności przyklejania elementów

- rozwijanie umiejętności słuchania ze zrozumieniem

- kształcenie słuchu fonematycznego

- tworzenie obrazka z gotowych elementów

- dostrzeganie szeregów powtarzających się elementów, ruchów

- rozwijanie poczucia rytmu

- samodzielne układanie rytmu

- kształtowanie wyobraźni ruchowej

- powtórzenie i utrwalenie poznanej piosenki

- rozwijanie umiejętności liczenia

- dostrzeganie różnic na obrazkach

- rozwijanie pomysłowości, kreatywnego myślenia

- doskonalenie chwytu pęsetkowego i prawidłowego trzymania kredki

- kształcenie narządów artykulacyjnych

- rozwijanie umiejętności malowania farbami

BUDOWANIE POSTAW

- rozwijanie więzi emocjonalnej z przyrodą

- rozbudzanie zainteresowań pięknem i bogactwem środowiska przyrodniczego

- nabywanie opiekuńczego stosunku do świata roślin i zwierząt, rozumienie potrzeby ochrony przyrody

- dostrzeganie i rozumienie skutków negatywnych działań człowieka wobec środowiska: zanieczyszczanie środowiska

- kształtowanie postawy współodpowiedzialności za stan środowiska naturalnego

- wzmacnianie więzi rodzinnych

- rozwijanie umiejętności własnej samooceny

- utrwalenie sposobu prawidłowego przechodzenia przez jezdnię

- kształtowanie prawidłowych nawyków higienicznych

- wdrażanie do zachowania bezpieczeństwa na drodze

- budowanie postawy bycia koleżeńskim i miłym względem innych

 

JĘZYK ANGIELSKI

Słownictwo: circle – koło, square – kwadrat, trangle – trójkąt, rectangle – prostokąt, head – głowa, nose – nos, chin – broda, arm – ręka, leg – noga, food – stopa, finger – palec, mum – mama, dad – tata, sister – siostra, brother – brat

Piosenki: „Shape song for kids”, „The shapes song”, „One little finger”, „Head, shoulders, knees and toes”, „My Family”

Zabawy: „Touch”, „Find and bring me”, „Find and circle”, „Step on”, „Put the bottle cap”, „Touch your…”, „Freeze!”, „River”, „Find the shape”, „Shape Monsters”, „Files are flying”, „What’s missing?”

Gry: „Memory game”, „Bingo”

Rymowanki: „Clap your hands”, „Show me five fingers”

 

INFORMACJA O ZADANIACH REALIZOWANYCH WE WRZEŚNIU W GRUPIE „ZAJĄCZKÓW”

Tematy kompleksowe:

 1. „NASZE PRZEDSZKOLE”
 2. „WSZYSCY RAZEM”
 3. „ZIELEŃ W NASZYM MIEŚCIE”
 4. „PRZYJACIELE MAŁEGO KSIĘCIA”

Czas realizacji: 02.09. - 27.09.2019r.

ZADANIE

PLANOWANE OSIĄGNIĘCIA DZIECI

NABYWANIE WIEDZY

- zachęcanie dzieci do nawiązania kontaktu z nauczycielkami i pozostałymi dziećmi

- wspomaganie dzieci przy pierwszych kontaktach – przedstawianie się imieniem oraz zapamiętywanie imion innych dzieci

- poznanie rozkładu pomieszczeń przedszkolnych oraz omówienie zasad poruszania się w przedszkolu

- poznanie i utrwalenie znajomości własnych znaczków, odnajdywanie ich w szatni

- zapoznanie z wyposażeniem łazienki oraz podawanie nazw przyborów toaletowych i określanie, do czego służą

- nabywanie umiejętności wyrażania słowami własnych potrzeb

- zapoznanie z zasadami funkcjonowania w grupie

- kształtowanie rozumienia pojęć: przyjaciel, przyjaźń

- przybliżenie postaci Małego Księcia, bohatera powieści A. Saint-Exupery'ego

- poznanie nazw części ciała

- kształtowanie świadomości ekologicznej

- nabywanie umiejętności właściwego zachowania się w czasie przedstawienia, występu, koncertu muzycznego

KSZTAŁTOWANIE UMIEJĘTNOŚCI

- rozwijanie umiejętności uważnego słuchania i pamięci

- rozwijanie logicznego myślenia i odpowiadania na zadawane pytania

- rozwijanie umiejętności wypowiadania się

- kształcenie poczucia rytmu

- rozwijanie ogólnej sprawności ruchowej

- rozwijanie mowy, aparatu głosu

- kształcenie pamięci wzrokowo-słuchowej i koordynacji wzrokowo-ruchowej

- rozwijanie umiejętności malowania

- doskonalenie sprawności manualnych

- rozwijanie umiejętności działania w grupie

- wdrażanie do wspólnych gier i zabaw

- rozwijanie umiejętności odtwarzania pamięciowego

- ćwiczenie umiejętności zachowania równowagi na ograniczonej powierzchni

- rozwijanie umiejętności malowania grubym pędzlem na dużej powierzchni

- rozwijanie umiejętności rysowania głowonogów

- kształcenie umiejętności przechodzenia od bazgrania do prób rysowania koła, schematów postaci człowieka

BUDOWANIE POSTAW

- zapewnienie dzieciom poczucia bezpieczeństwa w nowym miejscu

- dostrzeganie efektów swojej pracy – odczuwanie satysfakcji z własnego sukcesu

- kształtowanie prawidłowych nawyków higienicznych

- utrwalanie zasad grzecznego zachowania się wobec innych

- rozwijanie umiejętności społecznych – przestrzegania zasad życia przedszkolnego

- wyrabianie nawyku używania magicznych słów: dzień dobry, do widzenia, proszę, dziękuję, przepraszam,

- wdrażanie do zachowania bezpieczeństwa na drodze

- wdrażanie do zachowania bezpieczeństwa na placu zabaw

- kształtowanie postawy odpowiedzialności za własne bezpieczeństwo

- miłe spędzania czasu w przedszkolu, wzajemne obdarowywanie się radością

- kształtowanie postawy odpowiedzialności i dbania o środowisko

- uwrażliwianie na muzykę

 

JĘZYK ANGIELSKI

Piosenki: „Hello, hello!”, „Make a circle”, „Goodbye song”

Zwroty: Hello, Bye, bye

Słownictwo: yellow – żółty, red – czerowny, blue – niebieski, green – zielony, big – duży, small – mały, sit down – usiądź, up – do góry, down – w dół, doll – lalka, ball – piłka, car – samochód, teddy – miś

Zabawy: „What’s missing?”, „Step on”, „Bring me something”, „Walk, walk, walk, stop”, „Rake it!”, „The colour race”, „Touch balloon”, „Bowling”

Gry: „Popcorn game”

 

I can hear with my ears                                       Potrafię słyszeć uszami
I can see with my eyes                                        Potrafię patrzeć oczami
I can taste with my mouth                                   Potrafię smakować ustami
I can smell with my nose                                    Potrafię wąchać nosem
I can touch with my hands                                  Potrafię dotykać rękami
Yes, I can                                                             Tak, potrafię
And I can feel with my heart                               I potrafię czuć swoim sercem
Hear with my ears                                               Słyszeć uszami
See with my eyes                                                 Widzieć oczami
Taste with my mouth                                           Smakować ustami
Smell with my nose                                              Wąchać nosem
Touch with my hands                                           Dotykać rękami
And feel with my heart                                         I czuć sercem
The most important part                                       Najważniejszą częścią

Czytany 9116 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 25 czerwiec 2020 20:56