Ewa Wojcieszak

Ewa Wojcieszak

piątek, 09 kwiecień 2021 14:46

Noc Naukowców

Noc Naukowców 2020 na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu - przekazanie materiałów video z wydarzenia

Szanowni Państwo,
27 listopada 2020 r. odbyła się  Poznańska Noc Naukowców między innymi na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu w trybie on-line.
UPP przygotował 45 filmów popularyzujących naukę i nie tylko. Zapraszamy Państwa do skorzystania z dostępnych materiałów.
Tematyka jest różnorodna i każdy znajdzie coś dla siebie.

Serdecznie zapraszamy do udostępnienia materiałów VIDEO nauczycielom, wychowawcom grup, pedagogom a przede wszystkim dzieciom, by skorzystali z możliwości zapoznania się wirtualnie z przekazywanymi treściami.

Będziemy wdzięczni za wsparcie w zakresie promocji odbytego wydarzenia i przekazania informacji własnymi kanałami (media społecznościowe, strona www, dziennik elektroniczny, intranet) do dzieci i pracowników Państwa Placówki.
Przesyłam aktywny link do playlisty na naszym Kanale na Youtube z prośbą o jego wykorzystanie:
 
Pozdrawiam serdecznie.

Wojciech Borzyszkowski
Dział Marketingu i Komunikacji
Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

tel. 61 846 6784

piątek, 26 marzec 2021 19:44

Zgłoszenie dziecka

Szanowni Państwo,

przekazujemy Państwu informacje z Urzędu Miasta Poznania o organizacji pracy przedszkoli w dniach od 29.03.2021r. do 11.04.2021r. Osoby uprawnione, zgodnie z informacja zawartą w piśmie, prosimy o przesłanie na adres przedszkola: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.   lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. skanu wypełnionego wniosku, który zamieszczamy poniżej. Oryginał wniosku prosimy dostarczyć w pierwszym dniu pobytu dziecka. 

Z życzeniami zdrowia

Ewa Wojcieszak

wtorek, 23 marzec 2021 17:44

Akademia Veolia

Szanowni Rodzice,

aktywność fizyczna jest jednym z najważniejszych czynników warunkujących prawidłowy rozwój dziecka w wieku przedszkolnym, nie tylko fizyczny, ale także emocjonalny i społeczny. Ruch pozytywnie wpływa na pracę mózgu i kształtowanie osobowości. Zdobywając kolejne sprawności, dzieci rozwijają nie tylko cechy motoryczne, ale i kompetencje społeczne, potrzebne do funkcjonowania w życiu codziennym.

Biorąc pod uwagę ogromne znaczenie regularnego ruchu już od najmłodszych lat dla zdrowia i jakości życia w przyszłości, monitorowanie aktywności fizycznej przedszkolaków jest bardzo istotne.

Z myślą o dalszym rozwoju projektu Sportowej Akademii Veolia Junior, Fundacja Veolia Polska wystartowała z badaniem pt. „Aktywność fizyczna przedszkolaków i zmiany nawyków ruchowych rodzin w czasie pandemii COVID-19”, w którym nasze przedszkole bierze udział.


Zwracamy się z uprzejmą prośbą do wszystkich rodziców dzieci wieku 3-6 lat o wypełnienie anonimowej ankiety on-line.

Zebrane informacje posłużą do rozwoju programów upowszechniających aktywność fizyczną, zwłaszcza wśród najmłodszych.

Kwestionariusz dostępny jest pod linkiem https://badaniesavjunior.webankieta.pl/, a jego wypełnienie powinno zająć około 15 minut. Ostateczny termin upływa 7 kwietnia 2021 roku, dlatego proszę o możliwie najszybsze jego wypełnienie.

Z życzeniami zdrowia

Ewa Wojcieszak

poniedziałek, 22 marzec 2021 12:05

Wyniki konkursu recytatorskiego

Z wielką radością informujemy o wynikach konkursu recytatorskiego pod hasłem "Wiosenne Przebudzenie" zorganizowanego przez naszą placówkę.

Laureatami w kategorii dzieci młodszych 3-4 latków zostali:

I Miejsce Gaia z Przedszkola nr 54

II Miejsce Julia z Przedszkola nr 22

III Miejsce Aleksandra z Przedszkola nr 54

w kategorii dzieci starszych 5-6 latków:

I Miejsce Karolina z Przedszkola nr 22

II Miejsce Zofia z Przedszkola nr 104

III Miejsce Emilia z Przedszkola nr 188

Ponadto przyznano wyróżnienia dla:

Stasia z Przedszkola nr 81

Agaty z Przedszkola nr 188

Majki z Przedszkola nr 22

Igi z Przedszkola nr 81

Zosi z Przedszkola nr 22

Julki z Przedszkola nr 104

Basi z Przedszkola nr 22

Jakuba z Przedszkola nr 54

Urszuli z Przedszkola nr 22

Gabrieli z Przedszkola nr 188

Maksymilian z Przedszkola nr 22

Edmunda z Przedszkola nr 22

Wszystkie dzieci biorące udział w konkursie otrzymują pamiątkowe dyplomy oraz upominek.

Dyplomy i nagrody zostaną dostarczone do poszczególnych placówek w najbliższym czasie.

Wszystkim uczestnikom, ich rodzicom i nauczycielom serdecznie gratulujemy.

piątek, 19 marzec 2021 12:40

Konkurs P-65

ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU PLASTYCZNEGO ORGANIZOWANEGO PRZEZ PRZEDSZKOLE NR 65

„Przedszkolak mądrze reaguje kiedy wirus atakuje” skierowanego do dzieci 5 i 6-letnich z przedszkoli poznańskich (dzielnica Wilda):

I miejsce zajęła Martynka z Przedszkola nr 104 „Bajlandia”

II miejsce zajęła Marysia z Przedszkola nr 22 „Chatka Puchatka”

III miejsce zajęła Natalia z Przedszkola nr 104 „Bajlandia”

Gratulujemy wszystkim dzieciom biorącym udział w konkursie i dziękujemy za bardzo ciekawe, kolorowe, pokazujące jak walczyć z wirusem prace.

W konkursie wzięły udział dzieci z 4 przedszkoli. Łącznie otrzymaliśmy 14 prac plastycznych. Dziękujemy wszystkim nauczycielkom za zaangażowanie w przygotowanie prac przez dzieci i ich przekazanie do naszej placówki.

Życzymy bezpiecznej i owocnej pracy ze swoimi wychowankami oraz wesołych, zdrowych i pogodnych Świąt Wielkanocnych!

Przedszkole nr 65 Wiolinek

środa, 10 marzec 2021 19:49

Dyżur letni

Harmonogram dyżuru wakacyjnego w przedszkolach i oddziałach przedszkolnych w szkołach podstawowych.

Wydział Oświaty Urzędu Miasta Poznania informuje o harmonogramie pracy poszczególnych przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych w miesiącach lipiec/sierpień 2021r.  Szczegółowe informacje odnośnie dyżuru wakacyjnego są  dostępne na stronie: https://nabor.pcss.pl/poznan/dyzurywakacyjne/ w zakładce "Dokumenty". W załączniku znajdziecie Państwo pismo adresowane do Was od Zastepcy Prezydenta Miasta Poznania Pana Mariusza Wiśniewskiego.

Deklaracje o przyjęciu dzieca na dyżur wakacyjny (w załączniku) składacie Państwo w macierzystej placówce w dniach od 15-31 marca 2021r.

Jednocześnie informujemy, że Wydział Oświaty planuje stworzenie grupy "międzyprzedszkolnej" w sześciu szkołach podstawowych w centrum miasta, w których funkcjonują oddziały przedszkolne. Wszyscy z Państwa, którzy zdecydowanie potrzebują opieki dla swoich dzieci w okresie lipca lub sierpnia będą mieli możliwość zapisu dziecka na 2 - tygodniowy dyżur w placówce wskazanej przez organ prowadzący. Szczegółowe informacje odnośnie zapisu dziecka do oddziału "międzyprzedszkolnego" będą podane na stronie:  https://nabor.pcss.pl/poznan/dyzurywakacyjne/ w terminie późniejszym.

Nasze Przedszkole zgodnie z informacjami podawanymi już wcześniej dyżur pełni w miesiącu sierpniu, w lipcu placówka jest zamknieta (w tym czasie prowadzone będą prace remontowe pomieszczeń przedszkolnych).

Z życzeniami zdrowia Ewa Wojcieszak

wtorek, 02 marzec 2021 13:10

Deklaracja kontynuacji

SZANOWNI RODZICE

w załączniku znajduje się deklaracja kontynuacji (dotyczy dzieci, które będą kontynować pobyt w naszym Przedszkolu).

Wypełnioną deklarację składacie Państwo od 9 do 15 marca 2021 r. w urnie umieszczonej przy akwarium.

Po tym terminie nie będzie możliwe jej złożenie, ponieważ system się zamyka, generując ilość wolnych miejsc w przedszkolu na nowy rok szkolny.

Zwracam raz jeszcze uwagę na obowiązujący termin składania deklaracji kontynuacji.

Z życzeniami zdrowia Ewa Wojcieszak .

 

 

niedziela, 28 luty 2021 10:52

Gazetka marcowa

SZANOWNI RODZICE,

Zapraszamy do lektury naszej przedszkolnej gazeki "Puchatkowe Nowiny" w przedwiosennej odsłonie, w którym prezenujemy oprócz stałych pozycji, ciekawe zajęcia, zabawy dzieci, oraz inne wydarzenia, które w czasie ostatniego miesiąca miały miejsce w poszczególnych grupach.

Tym samym mamy nadzieję, że brak częstych, osobistych kontaktów z Państwem i Waszej obecności w Przedszkolu, choć trochę przybliży Wam naszą codzienną pracę z dziećmi (gazetka w załączniku).

Zapraszamy do lektury: zespół redakcyjny Kasia Brylewska i Agnieszka Kasprowicz.

 

środa, 24 luty 2021 12:08

Spóźnienia

SZANOWNI  RODZICE !
 
Przypominamy, że śniadanie w naszym Przedszkolu rozpoczyna się o godzinie 8.30.
Wcześniej Dzieci uczestniczą w codziennych rytuałach; powitanie w kole, krótkie zabawy, czynności higieniczne.
Dlatego też powinny przybyć do Przedszkola najpóźniej do godz. 8:20 !!!
Prosimy osoby nagminnie spóźniające się o uszanowanie obowiązujących, zwłaszcza w czasie pandemii procedur, pod którymi składaliście Państwo swój podpis, akceptując obowiązujące zasady.
Jednocześnie informujemy, że osoby nie zgłaszające wcześniej uzasadnienia spóźnienia , muszą liczyć się z faktem, że nie zostaną od razu wpuszczone do Przedszkola po obowiązującym czasie przyprowadzania Dzieci, co związane jest z trwającą wtedy obowiązkową dezynfekcją korytarza.
Dziękujemy wszystkim tym Rodzicom, którzy szanują obowiązujące zasady oraz ramowy rozkład dnia Przedszkola i tym samym wdrażają swoje Pociechy do punktualności, będącej jednym z przejawów szacunku do innych.
 
Z poważaniem, 

Pracownicy Przedszkola

wtorek, 16 luty 2021 12:53

Wsparcie psychologiczno-pedagogiczne

PORADNIA PSYCHOLOGICZNO-PEDAGOGICZNA NR 6

Szanowni Państwo, Rodzice/Opiekunowie, Specjaliści i Nauczyciele

Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna nr 6 działa stacjonarnie mimo trwającej pandemii. Jesteśmy otwarci na Państwa potrzeby. Prowadzimy stacjonarne diagnozy psychologiczne, pedagogiczne i logopedyczne. W poradni nadal odbywają się stacjonarne indywidualne zajęcia terapeutyczne, prowadzimy osobiste i telefoniczne porady i konsultacje, pomagamy w rozwiązywaniu różnorodnych problemów Państwa dzieci i podopiecznych, oferujemy różnorodne formy wsparcia i pomocy, z czego tylko niektóre są prowadzone online. Uruchomiliśmy dla Państwa dodatkowy Telefon Wsparcia, przeznaczony na rozmowy, konsultacje, pozyskanie potrzebnych informacji. Zachęcamy Państwa gorąco do kontaktu z nami, nasi specjaliści chętnie pomogą służąc swoją wiedzą i doświadczeniem. Wszystkie oferowane formy pomocy znajdą Państwo poniżej.

Kontakt do nas:

Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna nr 6

W Zespole Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych nr 2 ul. 28 Czerwca 1956r. nr 296/298 (mniejszy budynek przy pętli tramwajowej)

tel. 61 670 40 38 – sekretariat

Telefon Wsparcia – 880 522 555

Mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

FORMY POMOCY PSYCHOLOGICZNO-PEDAGOGICZNEJ PPP6

1. Diagnozy psychologiczne, pedagogiczne i logopedyczne Nadal stacjonarnie diagnozujemy dzieci/uczniów potrzebujących pomocy w różnorodnych trudnościach: rozwojowych, edukacyjnych i emocjonalnospołecznych. W celu umówienia się na diagnozę do właściwego specjalisty, prosimy o kontakt z sekretariatem poradni. Zostaniecie Państwo pokierowani do odpowiedniego psychologa czy pedagoga, który współpracuje ze szkołą/przedszkolem dziecka. Pracujemy w reżimie sanitarnym w trosce o Państwa rodzinę i naszych pracowników.

2. TELEFON WSPARCIA psychologiczno-pedagogicznego – 880 522 555

Wsparcia pod tym numerem udzielamy wtorki w godz. 10.00- 17.00 i środy w godz. 10.00-15.00

Zapraszamy do bezpośredniego kontaktu, jeśli potrzebujecie Państwo lub Wasze dzieci – rozmowy, konsultacji, porady, informacji, pokierowania do specjalistycznej pomocy. Uwaga! Pod tym numerem dyżurują wszyscy nasi specjaliści – nie jest to zatem telefon zaufania ani interwencji kryzysowej.

3. Dyżur Dyrektora Poradni Szanowni Państwo, Wicedyrektor ZPPP2 – p. Magdalena Rudzińska dyżuruje dla Was w każdy wtorek w godz. 15.00-17.30 Podczas dyżuru można: - skorzystać z konsultacji, - wyjaśnić wszelkie wątpliwości dotyczące dokumentacji czy współpracy z poradnią, - złożyć dokumenty na Zespół Orzekający. Zapraszam do kontaktu – Magdalena Rudzińska

4. Konsultacje i porady, bieżące wsparcie w rozwiązywaniu problemów uczniów

Szanowni Rodzice/Opiekunowie, Dyrektorzy Szkół i Przedszkoli, Psycholodzy/Pedagodzy szkolni, Nauczyciele, Wszyscy nasi specjaliści udzielają na bieżąco wsparcia w problemach dzieci i młodzieży oraz ich rodzin poprzez:

 • Indywidualne konsultacje i porady (na terenie poradni, szkół i przedszkoli; telefoniczne)
 • Spotkania w celu ustalenia strategii pomocy i wsparcia (na terenie poradni, szkół i przedszkoli)
 • Spotkania interwencyjne (na terenie poradni, szkół i przedszkoli)
 • Spotkania o charakterze mediacyjnym (na terenie poradni, szkół i przedszkoli)
 • Spotkania w ramach sieci współpracy psychologów/pedagogów/logopedów szkół i przedszkoli (na terenie poradni, online).
 • Inne spotkania (według potrzeb).

5. Zajęcia terapeutyczne

 • Terapia i wsparcie psychologiczne - (w problemach emocjonalnych, okresu adolescencji, dotyczących relacji społecznych i innych):  mgr Anna Grzegorek, mgr Magdalena Jakuczun, mgr Agnieszka Koperska-Figaj, mgr Barbara Kosmowska, mgr Barbara Ziętek-Grześkowiak

Nasi psycholodzy udzielają wsparcia psychologicznego dla dzieci, młodzieży, rodziców i nauczycieli w ramach przydzielonych placówek.

 • Terapia pedagogiczna – usprawnianie umiejętności pisania, czytania i liczenia: mgr Sabina Dobrzykowska, mgr Dorota Madalińska, mgr Zuzanna Szczepańska
 • Terapia logopedyczna: mgr Alina Prędka, mgr Magdalena Tomaszewska, mgr Dorota Madalińska, Terapia Biofeedback: mgr Sabina Dobrzykowska.
 • Terapia zostanie wznowiona po okresie pandemii.

6. Zajęcia warsztatowe:

 • Zajęcia wspomagające w podjęciu właściwej decyzji edukacyjno-zawodowej (online): mgr Agnieszka Koperska-Figaj, mgr Magdalena Jakuczun Zajęcia są przeznaczone dla uczniów klas VIII, dotyczą rozpoznania własnych zasobów, predyspozycji osobowościowych, zainteresowań w obliczu podjęcia decyzji związanej z wyborem szkoły ponad podstawowej. W celu zgłoszenia potrzeby realizacji w/w zajęć i ustalenia szczegółów prosimy o kontakt telefoniczny Pedagoga/Psychologa szkolnego z p. Agnieszką Koperską-Figaj lub p. Magdaleną Jakuczun - prowadzącymi.
 • Zajęcia dla rodziców dzieci 6-letnich w zakresie gotowości szkolnej (na terenie szkół i przedszkoli/obecnie online): mgr Agnieszka Koperska-Figaj, mgr Magdalena Rudzińska W celu zgłoszenia potrzeby realizacji w/w zajęć i ustalenia szczegółów prosimy o kontakt telefoniczny Dyrektora Przedszkola/Szkoły z p. Magdaleną Rudzińską, prowadzącą.

7. Doradztwo zawodowe:

 • Indywidualne zajęcia w zakresie doradztwa zawodowego (diagnoza preferencji, predyspozycji zawodowych; poradnictwo): mgr Magdalena Jakuczun, mgr Agnieszka Koperska-Figa.
 • Zajęcia informacyjne dla rodziców uczniów klas VIII (na terenie szkoły/online - wspomagające w procesie rekrutacji): mgr Agnieszka Koperska-Figaj, mgr Magdalena Jakuczun. W celu zgłoszenia potrzeby realizacji w/w zajęć i ustalenia szczegółów prosimy o kontakt telefoniczny Pedagoga/Psychologa szkolnego z p. Agnieszką Koperską-Figaj, prowadzącą.

8. Coaching dla rodziców i nauczycieli:

 • Indywidualne spotkania coachingowe dla rodziców w zakresie wspierania obszaru relacji rodzinnych i obszaru systemu wychowawczego,
 • Indywidualne spotkania coachingowe dla nauczycieli w zakresie rozwoju osobistego i zawodowego, obszaru budowania relacji z uczniami/rodzicami/współpracownikami: mgr Magdalena Rudzińska

W celu zgłoszenia chęci uczestnictwa w sesjach prosimy o kontakt telefoniczny z p. Magdaleną Rudzińską, prowadzącą.

9. Wspomaganie szkół/przedszkoli:

 • Sieć współpracy Psychologów/Pedagogów szkolnych i Nauczycieli przedszkoli Szanowni Państwo, co roku w miesiącu wrześniu/październiku organizujemy w naszej poradni spotkanie organizacyjne dotyczące współpracy pomiędzy naszą poradnią, a Państwa placówkami. Dzielimy się z Wami nowymi informacjami dotyczącymi zmian w prawie oświatowym, zmian w dokumentacji czy w procedurach postępowania. Spotkania są także okazją do wymiany doświadczeń, dobrych praktyk zawodowych czy też dają możliwość dyskusji o trudnościach i problemach, z którymi borykamy się wspólnie na gruncie zawodowym. Jeśli istnieje taka potrzeba, spotykamy się z Państwem częściej, w dużych czy mniejszych grupach specjalistów. Pandemia, w której żyjemy nie pozwoliła nam w tym roku spotkać się osobiście, czego niezmiernie żałujemy! Nasi pracownicy na bieżąco kontaktują się z Państwem indywidualnie; zachęcamy gorąco Wszystkich Państwa do częstych indywidualnych kontaktów telefonicznych, osobistych w poradni lub Państwa placówkach. Jesteśmy dla Państwa nadal dostępni indywidualnie i w małych grupkach. W celu jeszcze lepszego kontaktu i możliwości komunikacji oraz wymiany doświadczeń rusza – Grupa współpracy Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 6 w aplikacji WhatsApp. Zapraszamy Państwa do zgłoszenia się do w/w grupy. Koordynatorem grupy jest p. Magdalena Rudzińska. Zainteresowanych Psychologów/Pedagogów szkolnych i Nauczycieli przedszkoli zapraszam do kontaktu z p. Rudzińską. Należy podać telefonicznie imię i nazwisko, nazwę placówki oraz nr telefonu. Niezbędna jest możliwość korzystania na telefonie z aplikacji WhatsApp.

 

 • Strona internetowa PPP6
 • Szanowni Państwo, Dokładamy wszelkich możliwych starań, aby strona internetowa naszej poradni była dla Państwa źródłem użytecznych informacji, zawierała niezbędne do bieżącej współpracy druki i materiały do pobrania, a także, aby na bieżąco pojawiały się na niej zarówno aktualności z naszej działalności, jak i materiały dydaktyczne, które będziecie mogli wykorzystać do pracy z uczniami i własnymi dziećmi. Zachęcamy do wchodzenia i praktycznego korzystania z zamieszczonych tam materiałów.
Strona 1 z 10