PORADNIA PSYCHOLOGICZNO-PEDAGOGICZNA NR 6
Szanowni Państwo, Rodzice/Opiekunowie, Specjaliści i Nauczyciele
Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna nr 6 działa stacjonarnie mimo trwającej pandemii. Jesteśmy otwarci na Państwa potrzeby. Prowadzimy stacjonarne diagnozy psychologiczne, pedagogiczne i logopedyczne. W poradni nadal odbywają się stacjonarne indywidualne zajęcia terapeutyczne, prowadzimy osobiste i telefoniczne porady i konsultacje, pomagamy w rozwiązywaniu różnorodnych problemów Państwa dzieci i podopiecznych, oferujemy różnorodne formy wsparcia i pomocy, z czego tylko niektóre są prowadzone online. Uruchomiliśmy dla Państwa dodatkowy Telefon Wsparcia, przeznaczony na rozmowy, konsultacje, pozyskanie potrzebnych informacji. Zachęcamy Państwa gorąco do kontaktu z nami, nasi specjaliści chętnie pomogą służąc swoją wiedzą i doświadczeniem. Wszystkie oferowane formy pomocy znajdą Państwo poniżej.
Kontakt do nas:
Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna nr 6
W Zespole Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych nr 2 ul. 28 Czerwca 1956r. nr 296/298 (mniejszy budynek przy pętli tramwajowej)
tel. 61 670 40 38 – sekretariat
Telefon Wsparcia – 880 522 555
Mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
FORMY POMOCY PSYCHOLOGICZNO-PEDAGOGICZNEJ PPP6
1. Diagnozy psychologiczne, pedagogiczne i logopedyczne Nadal stacjonarnie diagnozujemy dzieci/uczniów potrzebujących pomocy w różnorodnych trudnościach: rozwojowych, edukacyjnych i emocjonalnospołecznych. W celu umówienia się na diagnozę do właściwego specjalisty, prosimy o kontakt z sekretariatem poradni. Zostaniecie Państwo pokierowani do odpowiedniego psychologa czy pedagoga, który współpracuje ze szkołą/przedszkolem dziecka. Pracujemy w reżimie sanitarnym w trosce o Państwa rodzinę i naszych pracowników.
2. TELEFON WSPARCIA psychologiczno-pedagogicznego – 880 522 555
Wsparcia pod tym numerem udzielamy wtorki w godz. 10.00- 17.00 i środy w godz. 10.00-15.00
Zapraszamy do bezpośredniego kontaktu, jeśli potrzebujecie Państwo lub Wasze dzieci – rozmowy, konsultacji, porady, informacji, pokierowania do specjalistycznej pomocy. Uwaga! Pod tym numerem dyżurują wszyscy nasi specjaliści – nie jest to zatem telefon zaufania ani interwencji kryzysowej.
3. Dyżur Dyrektora Poradni Szanowni Państwo, Wicedyrektor ZPPP2 – p. Magdalena Rudzińska dyżuruje dla Was w każdy wtorek w godz. 15.00-17.30 Podczas dyżuru można: - skorzystać z konsultacji, - wyjaśnić wszelkie wątpliwości dotyczące dokumentacji czy współpracy z poradnią, - złożyć dokumenty na Zespół Orzekający. Zapraszam do kontaktu – Magdalena Rudzińska
4. Konsultacje i porady, bieżące wsparcie w rozwiązywaniu problemów uczniów
Szanowni Rodzice/Opiekunowie, Dyrektorzy Szkół i Przedszkoli, Psycholodzy/Pedagodzy szkolni, Nauczyciele, Wszyscy nasi specjaliści udzielają na bieżąco wsparcia w problemach dzieci i młodzieży oraz ich rodzin poprzez:
- Indywidualne konsultacje i porady (na terenie poradni, szkół i przedszkoli; telefoniczne)
- Spotkania w celu ustalenia strategii pomocy i wsparcia (na terenie poradni, szkół i przedszkoli)
- Spotkania interwencyjne (na terenie poradni, szkół i przedszkoli)
- Spotkania o charakterze mediacyjnym (na terenie poradni, szkół i przedszkoli)
- Spotkania w ramach sieci współpracy psychologów/pedagogów/logopedów szkół i przedszkoli (na terenie poradni, online).
- Inne spotkania (według potrzeb).
5. Zajęcia terapeutyczne
- Terapia i wsparcie psychologiczne - (w problemach emocjonalnych, okresu adolescencji, dotyczących relacji społecznych i innych): mgr Anna Grzegorek, mgr Magdalena Jakuczun, mgr Agnieszka Koperska-Figaj, mgr Barbara Kosmowska, mgr Barbara Ziętek-Grześkowiak
Nasi psycholodzy udzielają wsparcia psychologicznego dla dzieci, młodzieży, rodziców i nauczycieli w ramach przydzielonych placówek.
- Terapia pedagogiczna – usprawnianie umiejętności pisania, czytania i liczenia: mgr Sabina Dobrzykowska, mgr Dorota Madalińska, mgr Zuzanna Szczepańska
- Terapia logopedyczna: mgr Alina Prędka, mgr Magdalena Tomaszewska, mgr Dorota Madalińska, Terapia Biofeedback: mgr Sabina Dobrzykowska.
- Terapia zostanie wznowiona po okresie pandemii.
6. Zajęcia warsztatowe:
- Zajęcia wspomagające w podjęciu właściwej decyzji edukacyjno-zawodowej (online): mgr Agnieszka Koperska-Figaj, mgr Magdalena Jakuczun Zajęcia są przeznaczone dla uczniów klas VIII, dotyczą rozpoznania własnych zasobów, predyspozycji osobowościowych, zainteresowań w obliczu podjęcia decyzji związanej z wyborem szkoły ponad podstawowej. W celu zgłoszenia potrzeby realizacji w/w zajęć i ustalenia szczegółów prosimy o kontakt telefoniczny Pedagoga/Psychologa szkolnego z p. Agnieszką Koperską-Figaj lub p. Magdaleną Jakuczun - prowadzącymi.
- Zajęcia dla rodziców dzieci 6-letnich w zakresie gotowości szkolnej (na terenie szkół i przedszkoli/obecnie online): mgr Agnieszka Koperska-Figaj, mgr Magdalena Rudzińska W celu zgłoszenia potrzeby realizacji w/w zajęć i ustalenia szczegółów prosimy o kontakt telefoniczny Dyrektora Przedszkola/Szkoły z p. Magdaleną Rudzińską, prowadzącą.
7. Doradztwo zawodowe:
- Indywidualne zajęcia w zakresie doradztwa zawodowego (diagnoza preferencji, predyspozycji zawodowych; poradnictwo): mgr Magdalena Jakuczun, mgr Agnieszka Koperska-Figa.
- Zajęcia informacyjne dla rodziców uczniów klas VIII (na terenie szkoły/online - wspomagające w procesie rekrutacji): mgr Agnieszka Koperska-Figaj, mgr Magdalena Jakuczun. W celu zgłoszenia potrzeby realizacji w/w zajęć i ustalenia szczegółów prosimy o kontakt telefoniczny Pedagoga/Psychologa szkolnego z p. Agnieszką Koperską-Figaj, prowadzącą.
8. Coaching dla rodziców i nauczycieli:
- Indywidualne spotkania coachingowe dla rodziców w zakresie wspierania obszaru relacji rodzinnych i obszaru systemu wychowawczego,
- Indywidualne spotkania coachingowe dla nauczycieli w zakresie rozwoju osobistego i zawodowego, obszaru budowania relacji z uczniami/rodzicami/współpracownikami: mgr Magdalena Rudzińska
W celu zgłoszenia chęci uczestnictwa w sesjach prosimy o kontakt telefoniczny z p. Magdaleną Rudzińską, prowadzącą.
9. Wspomaganie szkół/przedszkoli:
- Sieć współpracy Psychologów/Pedagogów szkolnych i Nauczycieli przedszkoli Szanowni Państwo, co roku w miesiącu wrześniu/październiku organizujemy w naszej poradni spotkanie organizacyjne dotyczące współpracy pomiędzy naszą poradnią, a Państwa placówkami. Dzielimy się z Wami nowymi informacjami dotyczącymi zmian w prawie oświatowym, zmian w dokumentacji czy w procedurach postępowania. Spotkania są także okazją do wymiany doświadczeń, dobrych praktyk zawodowych czy też dają możliwość dyskusji o trudnościach i problemach, z którymi borykamy się wspólnie na gruncie zawodowym. Jeśli istnieje taka potrzeba, spotykamy się z Państwem częściej, w dużych czy mniejszych grupach specjalistów. Pandemia, w której żyjemy nie pozwoliła nam w tym roku spotkać się osobiście, czego niezmiernie żałujemy! Nasi pracownicy na bieżąco kontaktują się z Państwem indywidualnie; zachęcamy gorąco Wszystkich Państwa do częstych indywidualnych kontaktów telefonicznych, osobistych w poradni lub Państwa placówkach. Jesteśmy dla Państwa nadal dostępni indywidualnie i w małych grupkach. W celu jeszcze lepszego kontaktu i możliwości komunikacji oraz wymiany doświadczeń rusza – Grupa współpracy Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 6 w aplikacji WhatsApp. Zapraszamy Państwa do zgłoszenia się do w/w grupy. Koordynatorem grupy jest p. Magdalena Rudzińska. Zainteresowanych Psychologów/Pedagogów szkolnych i Nauczycieli przedszkoli zapraszam do kontaktu z p. Rudzińską. Należy podać telefonicznie imię i nazwisko, nazwę placówki oraz nr telefonu. Niezbędna jest możliwość korzystania na telefonie z aplikacji WhatsApp.
- Strona internetowa PPP6
- Szanowni Państwo, Dokładamy wszelkich możliwych starań, aby strona internetowa naszej poradni była dla Państwa źródłem użytecznych informacji, zawierała niezbędne do bieżącej współpracy druki i materiały do pobrania, a także, aby na bieżąco pojawiały się na niej zarówno aktualności z naszej działalności, jak i materiały dydaktyczne, które będziecie mogli wykorzystać do pracy z uczniami i własnymi dziećmi. Zachęcamy do wchodzenia i praktycznego korzystania z zamieszczonych tam materiałów.